![]() Přidat fotku |
![]() Přidat k oblíbeným |
![]() Podobné recepty |
![]() Tisknout recept |
![]() Doporučit recept |
![]() Moje poznámka |
![]() Přidat na Facebook |
|
Kategorie receptu: Zdobení |
Těsto: 400 g hladké mouky, 120 g másla, 150 g cukr moučka, 1 lžíce mleté skořice, 1 lžička sody, 2 lžíce teplého medu, 2 vejce, 5 roztlučených hřebíčků, žloutek na potření
Na zdobení: 1 bílek, 150 g cukr moučka
Vše zpracujeme dohromady a dáme do lednice v igelitovém sáčku minimálně přes noc, může být i několik dní. Těsto vyválíme na sílu asi 3 mm, pečeme ve vyhřáté troubě na 150 °C asi 8 min až zrůžoví. Po upečení ihned potíráme rozmíchaným žloutkem. Pokud chceme tmavší barvu, přidáme do žloutku trošku potravinářského hnědého (čokoládového) barviva, nebo trochu kakaa a dobře promícháme. Necháme zaschnout a vychladnout, pak zdobíme. Polevu na zdobení si ušleháme z dobře prosátého moučkového cukru a bílku. Z bílého základu si odebíráme po troškách a mícháme různé barvy přidáním potravinářských barviv nebo gelů. Kdo si na zdobení netroufá, může vyrábět ozdoby z marcipánu vykrájovátkem - viz obr. č. 2.
Perníčky jsou hned měkké a dlouho měkké vydrží, takže si je můžeme připravit dopředu.
Upečené a nazdobené napíchneme na špičatou špejli, ozdobíme mašličkou a zapíchneme do květináče.
Tento velikonoční dárek jsem dostala od mé sestřičky.
|
Autor: Hella |
|
Datum vložení: |
|
Dobrou chuť Vám přeje Matějovský - Ložní povlečení. www.matejovsky-povleceni.cz |
![]() ![]() ![]() ![]()
|
16 kladných hodnocení | ![]() |
- udělit kladné hodnocení |
|
Tuhle parádu jsem tu dosud neviděla, ted tu na mě pokukuje z náhodných, Helenko moc pěkné
Se zpožděním vkládám mé Velikonoční snažení o perníková vajíčka
velikonoční vykrajovátka jsem nesehnala, tak aspoň takhle
Hello, děkuji za super nápad. Máš to za velikej bod
A kdybys viděla, jak se koledníci tvářili, když místo klasického vajíčka dostali perníkové

Jsou moc krásné
Alenko111, pokud chceš mít jistotu, že marcipán z perníku nespadne, tak ho ze spodní strany potři bílkem. Ten působí jako lepidlo na všechny potraviny. Marmeláda by mohla klouzat. Tak ať se podaří a přidej fotku!
.. rada by som dnes na velikonoce napiekla trosku pernickov a par z nich by som chcela ozdobit aj prifarbenym marcipanom. Mam mozno hlupu otazku, ale na medovniku ten marcipan dobre drzi? netreba ho prilepit marmeladou? Planujem to tiez napichovat na spejle a musia vydrzat aj kusok opatrneho transportu a nerada by som to potom sestre vybrala uz odzdobene... Tieto su prekrasne a ak sa moje podaria dolozim fotku.
Moc hezké

šikulka sestřička - to je rodinka 



No a tohle je vůbec paráda 




perníková vajíčka zdobeni velikonocni pernicky velikonocni pernicky zdobeni velikonoční perníčky velikonoční zdobení perníčků velikonoční zdobení perničky zdobení perníčky velikonoční zdobení velikonoční nápady zdobení perníčku velikonoční perníčky fotogalerie velikonoční dárky velikonoční zdobení perníků velikonoční cukroví recepty na velikonočni perničky měkké velikonoční perníčky velikonoční vykrajovátka na perníky fotogalerie velikonocnich pernicku recept na velikonoční perničky velikonoční dárek velikonoční cukroví foto a recept perníčky na velikonoce zdobeni pernicku na velikonoce velikonocni pernicky recept velikonoční perníky zdobení vykrajovátka na perníčky zdobené velikonoční perníčky pernícky velikonoce velikonoční vykrajovátka velikonoční perníčky fotky zdobení perníčku velikonočních velikonoční perníčky měkké velikonoční perníčky-zdobení zdobení velikonočních perníčku recepty velikonoční perníčky zdobení perníčků velikonoční perníčky velikonoční perníčky velikonoce recept velikonoční cukroví recepty zdobení velikonočního cukroví perníčky-zdobení velikonoční perníčky recepty
Partneři |
Recepty online | Dobré Recepty | Videorecepty |