Simčina vzpomínka na dětství - Jizerky, které miluje

Autor: spagetka
Datum vytvoření: 27. 5. 2012 19:34

Naše Simča od mala miluje Jizerky.:-K:-K:-K
Prostě sem jezdí. Chtěla najít hřbitůvek, který si z dětství pamatovala, louku, kde stanovali a Liščí farmu (to bylo jediné, co mi něco říkalo). Vydala jsem se prostě na pátrací akci, za pomoci mé pí učitelky z 1.třídy a zároveň kronikářky, která nechápala, že fakt nevím, o co jde, když jsme tam chodili na výlety:-O:-O (je to naprosto jinde, než kam se normálně dostanu, navíc holt skleroza nooo), pak už jsem to poznala:-D:-D) a za pomoci sousedů, kteří mě okamžitě navigovali, jsem vše našla.
Z louky, kde Simča stanovala je dnes letiště pro modely letadýlek, hřbitůvek je sice stále asi ve vlastnictví obce, ale dostanu se tam jen přes dvůr majitele a EJHLE, MÉHO KAMARÁDA :-K:-D, kterého jsem neviděla 15 let jak je svět mrňavej, no a Liščí farma? Tu znám, ale chodili jsme z opačné strany. Jen jsem ještě potřebovala najít viklan, což se mi nepovedlo, tady manžel coby navigátor zklamal, no jo, od televize....:-D:-D:-D, Simi, koukej dorazit, jo?!!:-O:-D:-D:-D:yes::yes::yes:


Komentáře k fotoalbu

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  yanull:Yanullko,to jsi trefila přesně:-*:-*;-):yes:díky:-K

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  yanull::-KDostala jsi mě:-8;-(:-K
  Špagetko Tobě taky díky za nádherné snímky:-KJá na hřbitovech a kostelících ujíždím:-8a vždycky,když jsme se někde zastavili,tak jsem kostel i hřbitov musela prošmejdit:-)

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Yanulko moc děkuji :-K:-K:-K, Teri, Simča mi toho rozprávěla hodně i tak a to víš že u domlouváme, kdy sem zas přijede. Jsem ráda, že třeba ten pán, přes jehož pozemek se na hřbitůvek dostaneme, je naprosto vstřícný.
  Eli, v tom máš pravdu, já nepotřebuju moře, ostrovy, ono stačí tu u nás vylézt na kopec a nadýchat se, pokochat se, ve městech a vesničkách obdivovat i jen prosté chaloupky nebo kostelíky....

  Odpovědět

 • Eliza Eliza

  Janulko, vždycky, když s dcerou (předtím i se synem) jedeme přes některý z pražských mostů - autem nebo tramvají), říkám jim "koukejte se na tu krásu"...Pražský Hrad, tyčící se svatovítská katedála a všechny ty věže a zahrady, nádherné mosty, vodárenské věže, paláce, architektonické i technické památky..viadukt.. Miluju tohle město a tuhle svoji zemi. Je naše a máme být na co hrdí. A někdy je mi i smutno z toho, že to někteří tak necítí.

  Odpovědět

 • yanull yanull(moderátorka)

  Místo komentáře si dovolím přidat text jedné české hezké písničky, o které si myslím, že mnohým z nás mluví z duše a fotografie z vašich toulek po naší vlasti to jen dokazují.

  Jak je krásná, jak je krásná ta česká zem,
  vždyť já v této krásné zemi tak šťastný jsem,
  celým světem prošel jsem, hezčí zem jsem nenašel,
  jak je krásná, jak je krásná, ta česká zem,
  celým světem prošel jsem, hezčí zem jsem nenašel,
  jak je krásná, jak je krásná ta česká zem.

  Hrady, zámky jak v pohádce malované,
  to památky našich předků jsou nám dané.
  Kdo nevěří, ať jde k nám na tu krásu podívat,
  jak je krásná, jak je krásná, ta česká zem.
  Kdo nevěří ať jde k nám na tu krásu podívat,
  jak je krásná, jak je krásná ta česká zem.

  Kdo z daleka k nám přijede rád zavítá,
  na Vyšehrad a na Chrám svatého Víta.
  Tam bude tak spokojen a tou krásou opojen,
  jak je krásná, jak je krásná ta česká zem.
  Tam bude tak spokojen, a tou krásou opojen,
  jak je krásná, jak je krásná ta česká zem.

  Proto my tu svou rodnou zem rádi máme,
  hudbou zpěvem radost do ni tak přidáme.
  Ať závidí celý svět, zemský ráj to na pohled,
  jak je krásná, jak je krásná ta česká zem.
  Ať závidí celý svět, zemský ráj to na pohled,
  jak je krásná, jak je krásná ta česká zem.

  :-K:-K:-K:-K:-K:-K:-K

  http://www.youtube.com/watch?v=cUGeTMFqrKo

  Odpovědět

 • Severinka Severinka

  Pěkný:yes::yes:až příště přijedeme, bude další vycházka;-);-)

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  Krásna krajina. Nakoniec si to Laďka našla, aj keď s navigáciou z domova. Mali by ste sa tam so Simonkou vybrať spoločne. Simonka by ti rozprávala, čo tam ako dieťa zažila, ty by si jej ukázala, čo ešte nevidela alebo si nepamätá. :-D:yes:;-)

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  Špagi díky moc za snahu,však už to přes rok hledáme a dnes se ti to podařilo;-):yes:Mnohým to samozřejmě moc neříká,ale je to kus krásného místa,v lese s krásným výhledem na Ještěd a rozhledny;-)Bylo mi tam vždy fajn:yes:takový malý rodinný tábor,byla jsem tam jako dítě a pak 2x po sobě jako výpomoc v kuchyni;-)Mám mnoho zážitků a vzpomínek:-* na prima lidi:-KAle je to už 35let co jsem v těchto místech nebyla a zajímalo mne zda to ještě existuje;-)Jen škoda,že tak pěkný hřbitůvek je tak zdevastován a nikdo se o něj nestará i když už tenkrát se tam nepohřbívalo:-(Mám ráda Jizerky jsou moje srdeční záležitost,jistě máme každý takový svůj koutek,kam se rádi vracíme;-):-K:-K

  OdpovědětPřidat komentář


Zapomněl/a jsem heslo