Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Nejrychlejší recepty: Lehký japonský cheesecake ze tří ingrediencí vás dostane!
Japonský cheesecake - ilustrační foto. Zdroj: Wikimedia Commons, Geoffreyrabbit, Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0

Jen tři suroviny stačí k tomu, abyste vytvořili nadýchaný, lahodný a zajímavý dezert, kterým pohostíte i váženou návštěvu. Japonský cheesecake budete mít za hodinu hotový a k jeho přípravě vám stačí tři ingredience. Vyzkoušíte jej?

Nadýchaný japonský cheesecake

Co bubeme potřebovat:

  • 3 vejce
  • 120 gramů bílé čokolády
  • 120 gramů krémového sýru typu Lučina

Postup: Při přípravě japonského cheesecaku je důležitá forma, kterou použijete - dort se totiž peče tak, že se forma s těstem vloží do trouby postavená v pekáčku s vodou. Proto použijte buď keramickou kulatou formu, nebo klasickou dortovou, tu si ale vyložte pečícím papírem, který bude okraj formu mírně převyšovat. Smyslem je, aby voda z pekáčku nezatékala do formy (a naopak), je tedy potřeba formu dobře utěsnit. Z pečícího papíru si vystřihněte kolo o větším průměru, než je průměr formy. Papír rovněž potřete tukem z té strany, která bude přiléhat k formě, aby vám papír dobře držel. Máte to? Tak můžeme přejít k samotnému dortu.

Ve vodní lázni si rozpustíme čokoládu. Oddělíme žloutky od bílků, k bílkům přidáme špetku soli a nejlépe v nerezové míse z nich vyšleháme pevný sníh. Sníh dáme do lednice, zatímco vychladlou čokoládu přendáme do misky. Pomocí robota s metličkou do ní vmícháme čerstvý sýr. Metličku máme zapnutou na střední rychlost. Poté do směsi s čokoládou vmícháme také žloutky. Nakonec vyndáme sníh z lednice a po měnších dávkách jej už ručně postupně vmícháváme do čokoládové směsi. Když je vše spojené, těsto vlijeme do dortové formy, se kterou několikrát klepneme, abychom se zbavily nechtěnýcg bublinek. Formu pak postavíme do pekáče, do něhož nalijeme vroucí vodu zhruba do poloviny výšky dortové formy.

Dort pak pečeme 15 minut v troubě vyhřáté na 170°C. Dort "vyvětráme" pootevřením trouby, stáhneme ji na 160°C a pečeme dalších 15 minut. Poté troubu úplně vypneme a necháme dort ještě dalších 15 minut dojít. Vytáhneme celý pekáč, formu s dortem přendáme na mřížku a necháme zcela vychladnout. Podáváme buď tak, jak je, nebo můžeme dort ještě poprášit moučkovým cukrem či kakaem. Dobrou chuť!

Recepty k tomuto článku

Komentáře

Ke článku nejsou žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář


Každé ráno pro Vás vyberu osvědčené recepty a pošlu Vám je e-mailem. Vaše Marie

Přidejte se k více jak  100 000 odběratelům