Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Kupte si obě naše kuchařky za 449 Kč (ušetříte 129 Kč)!

Do obchodu

Tuňák, vejce a pečené papriky: Tuniský salát mechwia vás přenese na prázdniny
Zdroj: Šárka Adámková

Už se nemůžete dočkat dovolené u moře? Než vyrazíte, navnaďte se pochoutkami, které si obvykle dopřáváte v cizích zemích. Naučte se s námi připravit salát mechwia z grilovaných paprik a rajčat, který je typický pro oblast severní Afriky a ochutnat jej můžete třeba v Tunisku.

Někdo to rád ostré

Většina jídel, která se jedí v oblasti severní Afriky, je velmi pálivá. A může ze to harissa, speciální pasta z chilli papriček, česneku, soli, olivového oleje, koriandru a římského kmínu. Harissa pochází z Tuniska, ale je oblíbená i v Alžírsku, Maroku a na Blízkém východě. Jeden jediný univerzální recept na harissu neexistuje, tak se i v obchodech můžete potkat s více druhy, základ ovšem vždy tvoří na slunci sušená ostrá chilli paprika, olivový olej, česnek a sůl. Další koření a poměry jednotlivých surovin se různí. Každopádně, harissa na tuniský stůl patří úplně stejně jako na ten náš třeba sůl a pepř. A patří také do tuniského salátu mechwia. Kolik jí tam ale dáte záleží už jen na vás. My vám ukážeme základní recept na tento salát, dochucovat pak můžete podle sebe.

Jak na to

Mechwia salát je směs grilované, na kousíčky posekané zeleniny, která je speciálně ochucená a také se speciálně servíruje. Na výrobu potřebujete 7 tmavě zelených paprik, 1 větší rajče, 1 cibuli, 2 stroužky česneku, olivový olej, sůl a harissu. Na dokončení potom vařená vejce, tuňáka v konzervě, černé olivy a koriandr. Postupujte tak, že papriky, rajčata, cibuli i česnek ugrilujete nebo upečete v troubě dočerna. Pozor, papriky a cibule trvají nejdéle, proto je dejte péct nejdříve. Naopak rajče je hotové za chvilku. Grilovanou zeleninu přikryjte alobalem a nechte krátce odpočinout. Poté všechno oloupejte, papriky a rajčata zbavte jaderníků a semínek a dužinu paprik, rajčat, cibule i česneku nasekejte nadrobno. Můžete i pomocí mixéru, ale pozor, ať to není na kaši. Směs dochuťte solí, olivovým olejem a harrisou. Salát podávejte dozdobený na čtvrtky nakrájeným vařeným vajíčkem, tuňákem, olivami a posypaný koriandrem nebo petrželkou.

Tipy navíc

Salát mechwia se v Tunisku podává buď jako příloha, a potom je bez vajec a tuňáka, anebo jako hlavní jídlo, a v tom případě se obloží právě vajíčky, tuňákem a olivami a servíruje se s čerstvou bagetou. V některých restauracích jej pro turisty nabízejí ve zcela nepálivé verzi a mistička s harissou je k salátu bokem. A když už jsme u té harissy, kupujte ji raději v arabských obchodech a jen verzi ve skle. Harissa v plechovce není ani moc kvalitní, ani moc dobře nechutná a po otevření se velmi rychle zkazí.

Témata: zelenina, grilování, papriky, rajčata, harissa, olivy, olivový olej, tuniská kuchyně, světové kuchyně, saláty

Recepty k tomuto článku

Komentáře

Ke článku nejsou žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář


Každé ráno pro Vás vyberu osvědčené recepty a pošlu Vám je e-mailem. Vaše Marie

Přidejte se k více jak  100 000 odběratelům