Alkohol pleti škodí! Víme, jak ji ochránit!

30. 12. 2016 14:54

Přečteno: 613× Zdraví Redakce

Alkohol pleti škodí! Víme, jak ji ochránit! Blíží se oslavy Silvestra, kdy alkohol teče proudem. Druhý den pak trpíme nejen my, ale i naše pleť. Když to s alkoholem přeženeme, bývá naše pleť i pokožka další dny vrásčitá, suchá a nafouklá a potýkáme se i s černými kruhy pod očima. Naštěstí existují rychlé triky, jak pokožce dát první pomoc, díky které na nás kocovinu nikdo nepozná.


Voda

Dehydratace je hlavním důvodem, proč je druhý den naše pokožka drsná, vysušená a někdy i bolestivá. Dostatek čisté vody tělo hydratuje a odplaví zbývající alkohol z těla. Výsledkem pak bude nejen pružnější pokožka, ale třeba i menší bolest hlavy. Čistou vodu proto pijte hlavně v dopoledních hodinách, v odpoledních hodinách si můžete dát vodu lehce ochucenou čerstvými jahodami, citronem, mátou nebo pomerančem – vitamíny z ovoce vyživí pokožku a eliminují škody napáchané alkoholem.

Peeling

Právě během kocoviny je nejlepší čas na peeling – odstraníte tak suché a odumřelé buňky, které by později mohly ucpat póry a vyvolat tak nepříjemné akné. Masáž vám navíc rozproudí krev a vaše pokožka bude pružnější a pevnější.

Kozí mléko

Mějte pro případ nouze v zásobě výrobky z kozího mléka, které dokážou dokonale zklidnit podrážděnou pokožku. Kozí mléko je totiž plné minerálů a vitamínů, zpomaluje proces stárnutí, podporuje obnovu buněk a udržuje pružnost a vlhkost pokožky.

Teplá voda

Dopřejte si při kocovině desetiminutovou teplou lázeň nebo saunu. Teplá voda a pára podpoří proudění krve a tím i přenos kyslíku do celého těla. Teplá koupel vám tak uleví od bolestí hlavy a svalů. Navíc dojde k otevření pórů, které by se mohly zanítit. Naopak na černé kruhy a otoky pod očima si dopřejte ledový obklad.

Draslík

Den po oslavách zapomeňte na kávu, která dehydratuje a mohla by tak zhoršit bolesti hlavy. Naopak zdravou cestou doplňte draslík – ten naleznete v banánech, pomerančovém džusu, bramborách či sušených švestkách. Z banánu si navíc můžete vyrobit výživnou pleťovou masku.  

 

 

 

 

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej svým přátelům!

Sdílet na Facebooku Poslat emailem

Ke článku nejsou žádné komentáře.

Přidat komentář

Tato webová stránka používá cookies pro vylepšení naších služeb. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zapomněl/a jsem heslo