Zdraví Přidat nový článek

 • Okurka osvěží lépe než sklenice vody Okurka osvěží lépe než sklenice vody

  4. 3. 2019 Přečteno: 938x Zdraví Farma Bezdínek

  Nestíháte dodržovat pitný režim? Dejte si okurkový salát. Divy na sebe nenechají dlouho čekat. Okurka je totiž perfektním hydratačním doplňkem jídelníčku. “Nakopne” váš organismus lépe než sklenice vody, a má také prokazatelné kosmetické účinky. Osvěží dech, rozzáří pleť a z nepoddajného vrabčího hnízda udělá lví hřívu. Začněme ale pěkně...

 • Kolik zeleniny jíme a kolik bychom měli? Kolik zeleniny jíme a kolik bychom měli?

  2. 1. 2019 Přečteno: 1 333x Zdraví Farma Bezdínek

  Knedlo, vepřo, zelo, orosené pivo a navrch dvě Honzovy buchty. I tak může vypadat české polední menu. Že se vám na tom něco nepozdává? Nepletete se. Přesto, že je vyvážená strava alfou omegou pro zdravého ducha a fit tělo, její důležitost se stále tak trochu podceňuje. Šidíme hlavně čerstvou zeleninu, která je přitom doslova stavebním...

 • Jak si udržet energii po celém dni Jak si udržet energii po celém dni

  11. 10. 2017 Přečteno: 564x Zdraví prongy

  Únavu způsobuje celá řada faktorů, mezi ty nejčastější patří dlouhé hodiny strávené v práci, nevhodná strava a nedostatek odpočinku. To vše snižuje tělesné zásoby živin a způsobuje únavu.

 • Pro psychickou pohodu se zásobte hořčíkem Pro psychickou pohodu se zásobte hořčíkem

  27. 3. 2017 Přečteno: 3 177x Zdraví Redakce

  Hořčík patří mezi nejdůležitější minerály. O jeho nezbytnosti svědčí i skutečnost, že je mnohdy nazýván „prvkem života“. Nedostatek hořčíku se projevuje zhoršením zdraví, a to především toho psychického. Pokud si tedy chcete užívat pohody a dobré nálady, nezapomeňte potraviny s hořčíkem zařadit do svého každodenního jídelníčku.

 • Způsoby, jak zdravě potlačit chuť k jídlu Způsoby, jak zdravě potlačit chuť k jídlu

  14. 3. 2017 Přečteno: 2 087x Zdraví Redakce

  Neovladatelné chutě nás přepadají nejen ve chvílích, kdy máme hlad, ale mnohdy také tehdy, když jsme unavení, ve stresu nebo když se nudíme. Naučte se proto rozlišovat mezi hladem a chutí a s nekontrolovatelnými touhami po jídle rychle zatočte. Zapomeňte na prášky potlačující chuť k jídlu a vsaďte na přírodní prostředky:

 • Kocovina? Dostaňte se rychle do formy! Kocovina? Dostaňte se rychle do formy!

  7. 3. 2017 Přečteno: 925x Zdraví Redakce

  Máte za sebou divokou noc, ve které jste to přehnali s alkoholem. Žádný strach! Ráno to na vás nemusí být poznat! Dejte si snídani, která je napěchována živinami, které vaše tělo právě potřebuje, a poraďte si s nepříjemnou kocovinou raz dva.

 • Bílé rýži odzvonilo! Přednost dejte hnědé! Bílé rýži odzvonilo! Přednost dejte hnědé!

  3. 3. 2017 Přečteno: 760x Zdraví Redakce

  Hnědá rýže se v současnosti řadí mezi trendy zdravého stravování. Ačkoli má podobnou chuť jako ta bílá a stejné způsoby úprav, je hodnocena jako mnohonásobně lepší, a to zejména díky svému složení. Hnědá rýže je totiž celozrnná – není rafinovaná tak jako bílá rýže a díky tomu si ponechává maximum živin.

 • Jak zvýšit příjem železa nejen ve veganské stravě Jak zvýšit příjem železa nejen ve veganské stravě

  28. 2. 2017 Přečteno: 698x Zdraví Redakce

  Veganské stravování má řadu zdravotních výhod. Především jím výrazně snížíte příjem nasycených tuků, cholesterolu, pesticidů a hormonů ve své stravě, nemluvě o jeho humánní stránce. Mohlo by se zdát, že vynechání veškerých potravin živočišného původu může mít za následek nedostatečný příjem živin, zejména minerálů, jako je železo. Proto...

1 2 3 4 5 9 12 16

Zapomněl/a jsem heslo