Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pasta Sambal Badjak

I já jsem ochutnala pastu Sambal v Holandsku před 20lety,je pravda,že si jí nechávám dovážet,protože tady opravdu nebyla k sehnání a je vynikající,hlavně pro ty, kdo má rád pikantnější jídla.;-):-K

jelikož jsem obdržela několik reakcí, jak kladných tak i záporných, na moje recepty, ve kterých používám pastu Sambal Badjak, rozhodla jsem se dát sem více informací.
Nerada bych, aby toto vyznělo jako komerční článek, ale opravdu Vás chci s tou pastou seznámit, protože je moc dobrá a hodí se skoro do všeho :-)
My jsme si ji nejprve nechali vozit od kamaráda z Holandska, protože u nás není nic podobného k sehnání. Natolik nám zachutnala, že jsme si s manželem řekli, že bychom ji mohli zkusit dovážet, protože by určitě našla uplatnění i v české kuchyni. Tak jsme založili firmu a pustili se do toho :-) Jsme malinká firmička (jen manžel a já, přičemž já se tomu moc nevěnuji, protože se starám o naši roční dcerku) a jsme teprve v začátcích..
A teď k pastě samotné. Existuje spousta druhů pasty Sambal. U nás se prodává hlavně Sambal Oelek, která se skládá pouze z chilli papriček a soli (popřípadě octu u některých výrobců). Zatímco Sambal Badjak se skládá z chilli papriček, smažené cibulky a česneku. Receptura je původem z Indonésie, ale pasta se vyrábí v Holandsku. Více informací naleznete na www.dochutsito.cz/
Kdo má rád pikantnější jídla, určitě ji použije skoro do všeho. Výborná je na topinky, na maso nebo samotná třeba místo kečupu.
Příklady použití včetně receptů najdete na webových stránkách www.dochutsito.cz/recepty/.
Recepty jsme sami vymysleli, uvařili a nafotili. Budem rádi, když to vyzkoušíte.
Koupit se dá zatím téměř jen přes Internet (když se jich vezme víc najednou, máte dopravu zdarma). Máme také prodejní stánek, se kterým objíždíme především Gastro akce (v nejbližších týdnech budeme v Kolíně, Pardubicích, Plzni, Olomouci, Českých Budějovicích).
Pokud byste chtěli nejdříve ochutnat, posíláme vzorek zdarma (malé jednoporcové balení). Tady je odkaz www.sambalshop.cz/store/department-6-vzorky-zdarma.html.
Ráda zodpovím veškeré dotazy :-)
Přeji hezký den a pokud se rozhodnete naši pastu ochutnat, věřím, že jí propadnete jako já.
Jana

Přispět do diskuze

Přidat příspěvek