Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Co dnes uvařit?

tara23: rybí polévka u nás nijak extra oblíbená není (v průběhu roku), jen na vánoce musí být. Petr si vezme na Štědrý večer a ještě tak druhý den a já ji mám, dokud ji nedojím - k zimnímu období tak nějak patří. Když ještě byl Venda, tak jsem ji vařila i v létě, když se Petrovi zadařilo a kapříka chytil. Teď, jak o ní píšu, tak jsem na ni docela dostala chuť - asi si ji udělám z kapřího ocásku (kus kapra je v mrazáku a vnitřnosti také). Blance jsem na Štědrý den dělala kuřecí, která ale vypadá jako naše rybí:

Moje milé, mám takový dojem, že zde mezi námi lítá dron, protože ta diskuze je zde podobná té u nás :-D, nákup viz lístek, jo něco jsem nenašel a něco tam asi nebylo, ale zase škatule nanuků se tam našla, ale brokolice-neviděl jsem a krkovičku 2,5 kg také (to jsem hodila řeč, jak jsem to teď četla), asi jo, ale nedíval jsem se, jak to víš -, ale psaly děvčata od Prahy i ze Slovenska a je vymalováno, tak můžeš jezdit také ;-), , mám za to, že pánové budou asi tak všude stejní, nedá se nic dělat, my letos 54 let to už bude na medailí, ale pro koho !!!! :-K:-K:-K, čau

Simona Skolakova: no přece Eda určitě dostal chuť na koprovku a chtěl Ti ulehčit práci !!!:-D:-D:-D

Děvčata musím se smát koukám,že bych se mohla připojit s vyprávěním u každé bych něco našla co pasuje i k nám,pitvání masa ;-);-):-Dano vnučky a jedna se stala raděj vegetariánem;-)no a co myslíte co dnes miláček přivezl z krámu??Koprovou omáčku v prášku:-((8-(myslela jsem,že mi šlehne já nic takového nekupuji,koprovka je přeci raz dva i bez prášku no nevím co ho to vůbec napadlo;-)

Veronika.Hrozna: Veru to bych udělala taky, kocourek s kočičkou budou mít hody. Sýr by počkal do zítra :-Q.
Nic takového u nás nehrozí:-)

Nadja: Nadi tvá vnučka je to samé jako moje dcera. Pitvání masa znám moc dobře. prý jsou tam spoje, které ona nemusí:-D Ale rybí polévku nejí u nás vůbec nikdo.
Asi je to tím, že moje maminka měla kapra hodně ráda, jedla ho celé svátky i studený. Ale rybí polévku nejedla. Hlavy vařila v letní kuchyni kočkám, aby doma nesmrděly :-D

Nadja: Jako přes kopírák, uvař co chceš, ať s tím nemáš hromadu práce..... Typický příklad dnes. V lednici rozmražená kuřecí prsíčka, na nákupu vrazil do vozíku 4 balení grilovacícho sýru od Madety. Ugrilujeme si sýr návrh cestou z Kauflandu ! A uděláme si tatarku a brambůrky. Tatarka mi neodleží, tos mohl říct včera, že koupíš ten grilovací sýr. Přišli jsme domů a já v 11,00 hod. dělám tatarku, vařím brambůrky. Kuřecí prsa v lednici na mně nevěřícně zírala, že teda dneska jsme na řadě my!!! Samozřejmě, tatarka neodleželá, ále byl sýr, pivíčko a teď spokojeně usnul, u televize. :-(( P.S.Kocourek a kočička dostanou kuřecí prsíčka na večeři, jen z trucu! ;-)

Simona Skolakova: Simčo, dnes byl manžel na nákupu sám. Koupil přesně jen to co měl napsané. A to dokonce volal, že v Lídlu maj krkovici v balení jen po 2,5kg, tak že jí nevezme. Tak jsem mu řekla aby jí vzal, že se naporcuje :-D.
Když přijel tak hned mezi dveřma křičel, že máme mrazáky plné, že ta krkovice byla zbytečná :-D.
Včera večer nám syn přinesl sulc:-K. Když ho dělá nikdy na nás nezapomene. přinese a podupává, dokud ho neochutnám a nepochválím :-D.
Má ho opravdu moc dobrý, hodně masa, na plátky vajíčka a mrkev<3.
Maminka ho dělávala, já nikdy;-)
Tak máme 2 dny o večeři postaráno.
Ted jdu krájet a škvařit sádlo. Škvařím ho ve velkém pekáči v troubě. trvá to dýl, ale je to bez míchání.
K obědu zbyla od včera polévka i čočka

Hezký den všem.
:-K Veronika.Hrozna: bažanty, srnčí, zajíce - to bych si určitě dala a moc bych ho chválila, a nejen já, ale i celá rodina. Zvěřinu jsem už dlouho neměla.
:-D S vymýšlením co uvařit, je to téměř asi všude stejné - u nás na dotaz co mám vařit, následuje také velice inspirativní odpověď: uvař co chceš, co ti nedá moc práce. Zvláště od vnučky to sedí - tak začnu nabízet jídla, která nejí, např. kapra - odpověď: né, to néé; rajskou - né, to néé ...... a tak to ještě chvíli pokračuje. Ale když nabídnu palačinky, řízek, kulajdu, kuřecí s bramborama pečené ve šlehačce, pečené kuře, apod., tak si vybere. Jen maso musí být libové, jinak ho pitvá, aby se náhodou neotrávila kousíčkem tučného.
Na Štědrý den máme tradičně řízek z kapra, jen ona musí mít kuřecí, zrovna tak je to s rybí polévkou a pro ni kuřecí.

Hezký den. Já dnes dostala neskutečnou chuť na fazole. Tak si připravuji
<3:-)
Budu péct chléb na zítra.

Hezký den:-K
Veronika.Hrozna: Veru to znám,taky to tak mám,je to jak přes kopírák:-D:-D:-Da říkat můžu co chci,když říkám mrazáky jsou plné,tak mi řekne musíš vařit:-D:-D:-D
Věrko u nás by to nepomohlo tvůj návod,on by klidně vařil sám:-D:-D:-D

dnes zeleninová polévka a kuří uzená stehna s bramborovou kaší a nakládané houbičky;-)

Veronika.Hrozna: Veru, tak manžela krot během roku. Ted nemusíte nakupovat, máte zásoby. Tak pomalu vař z nich. A když mimořádně něco koupí, tak bych řekla, že but si z toho uvaří sám a nebo at to někomu dá. protože ty by jsi to vyhodila:-) Třeba to aspon trošku pomůže.
U nás je to obráceně. Na mou otázku " Co mám uvařit", odpoví " Co ti dá mín práce ":-D.
Tím mi moc nepomůže.
A když jede sám jako dneska nakupovat, vím určitě, že koupí jen to co má napsané:-D. A to mi někdy i naštve:-)

Simona Skolakova: Simonko, ale musím s tím něco udělat, pač pak si chodí do lednice, celý den a vyž- papá, to všechno a kouká co udělám dalšího a ochutnává! Motorem celého vyvařování je manžel, co budeme vařit? Nejčastější otázka a dokonce, se nabízí na nákupy před svátky a nekontrolovaně nahází do vozíčku suroviny, ode všeho hodně a pak mi je líto to vyhodit. Mám přeplněné mrazničky, lednice i špajzku. Pak ještě z lovu donese bažanty, letos taky srnčí, zajíce a neštěstí je hotovo.

Simona Skolakova: :-D:-D:-D

hazel: Stáničko já se taky směji:-D:-Dto se říká teď,když máte za sebou ten maraton,ale rok je dlouhý a už se zapomene a bude se vymýšlet znova,já to znám moc dobře:-D:-D:-D

Přispět do diskuze

Přidat příspěvek

Poslední diskuze

„Co dnes uvařit?“ hazel, před 11 hodinami

„RADY PRO ZDRAVÍ “ blooda, 27. 6. 2024 13:13

„Přání a gratulace“ Zdenka1, 23. 6. 2024 20:23

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více