Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Co dnes uvařit?

Krásné nedělní odpoledne:-K, s plným bříškem hlásím: dneska jsem vařila vepřovou krkovici na cuketové směsi podle Jany Dorazinové-Remkové a pečenými brambory a bylo to :yes::yes::yes:. A jako druhé jídlo, abych nemusela v týdnu vařit každý den, jsem udělal rajskou omáčku s houskovými knedlíky :-).

Hezkou neděli :-K, dnes fazolová polévka, farmářská krkovička na pivu https://www.toprecepty.cz/recept/42781-farmarska-k... a hruškový kompot. K večeři upeču brambory ve slanině se sýrem a slaninou https://www.toprecepty.cz/recept/56316-brambory-pe....

Přeji hezkou neděli :-) dnes máme kuřecí vývar s domácími nudlemi a dojídáme segedinský gulášek s knedlíkem ;-):-K a chci upéct rychlý koláč se strouhanými jablky a čokoládovou polevou ;-):-K

Krásný nedělní den,:-K dnes jsem si k snídani udělala beduínský pokrm (proso /jáhly/ s datlemi a jablkem). K obědu zeleninová polévka s kroupami, bramborový salát a krůtí řízky.

zizala: co jsou černé měsíčky? Nějaké cukroví?

Hezkou neděli všem, my dnes budeme mít dršťkovou polévku z bedel, která zbyla od včerejška, a dušenou mrkvičku, brambor a uzený jazyk.
:-K:-K:-K:-K:-K:-K:-K:-K:-K:-K:-K:-K:-K:-K:-K
Severinka: mňam, kačenku bych si také dala, ale Petr ji nemá moc rád, takže ji máme tak jednou za rok či dva roky. :-) Miru, jak velký máš pomaláč, že se Ti do něj vejde kačka - nebo ji musíš nejdřív rozporcovat? ;-)

Hezký den:-Ku nás králičí vývar s nudlemi a pečené kuře s bramborem a rajčatový salát.;-)

Těmi kachnami mě všechny dost provokujete :-). Zakoupím cholagol a příští víkend bude kachna i u nás :-D.

Hezkou neděli. Já dnes vařím hovězí vývar s nudlemi, vepřové řízky s bramborovou kaší, k tomu okurkový salát. Ke kávě jsem na přání pekla černé měsíčky.

Hezký den :-K:-K Pomaláček přes noc upekl kačenku, jen jí už pak dám na půl hoďky do trouby pro kůžičku a bude br. knedlík a zelí;-);-):-8:-8

zizala: jj, měla jsem zrovna hodně libové maso, ale i když jsem k němu přidala trochu sádla, nedrželo to moc pohromadě. V mrazáku kuličky ztuhly a pak to šlo jedna báseň. ;-)

Hezký večer, u nás dnes gulášová polévka, vepřová žebírka s nádivkou, bramborová kaše, upekla jsem buchtu margot a zítra bude hovězí štěpánská s těstovinou.

Nadja: Aby drželo mleté uzené pohromadě, nemělo by být úplně libové. Když je tam trochu tuku, udělá se kulička krásně.


Jinak přeju hezký večer. Já jsem dnes vařila kuřecí rizoto, po mnoha letech české. A zjistila jsem, že už ho ani neumím. ;-( Dala jsem rýži natural a ona potvora ne a ne změknout, dusila jsem ji skoro 2!! hodiny. Děs.

Pěkný večer:-) My jsme dnes byli na výletě bez auta - tzn. 10 minut do vedlejšího města na nákupy autobusem se skládáním kočárku, krosnou, přebalovací taškou, kabelkou a z nákupu ještě dvě plný tašky...uff. Eliška nákupy prospala a pak se provětrala na hřišti. Takže jsme obědvali v kavárně:-D Zítra budou kuřecí prsa se žampiony, Eliška bude mít krůtí s patizonem:-K

Pěkný podvečer:-), dnes jsem vařila silný hovězí vývar s játrovými nočky a přidala tam i těstovinovou abecedu, aby byl dostatečně hustý;-). Odpoledne jsme grilovali párečky, hermelín a jako premiéru jsem zkusila batáty:-8 pokrájené na kolečka, naložená v oleji s ďábelským grilovacim kořením, solí a česnekem<3 byla naprosto famózní:-K

Přispět do diskuze

Přidat příspěvek