Rybí filety grilované - se sýrovou omáčkou

Ryby Doba přípravy: 1 hod. 9 názorů

Ryby Doba přípravy: 1 hod. 9 názorů

Suroviny 2 porce

4 ks kvalitního rybího filé
1 lžička mletého kmínu
1/2 lžičky soli
1/2 l mléka
15 dkg Nivy
4 trojúhelníčky taveného sýra
1 lžička bazalky (pokud máme čerstvou, tak na ozdobu pokrmu)

Postup přípravy receptu

  1. Plátky rybího filé posolíme, pokmínujeme a opečeme na pánvi. Pokud máme domácí gril, je to v zimě chutnější dělat na grilu.

  2. Do mléka (či smetany na vaření) rozmělníme tavený sýr, nastrouháme Nivu a přivedeme k varu. Když se sýr řádně rozvaří, zahustíme hotovou bílou jíškou.

  3. Kdo nemá jíšku rád, není nutno, zahustíme sýry dle chuti, případně dosolíme, ale to záleží na množství Nivy, která je slaná dost.

  4. Příloha - vařené brambory.

Poznámka od kuchařky

V létě jsou do omáčky k nezaplacení čerstvé bylinky, které jí dodají pokaždé jinou chuť. V zimě lze nakombinovat i sušené dle chuti, ale opatrně, ať to není všehochuť.

Komentáře k receptu Rybí filety grilované - se sýrovou omáčkou

Tématické fráze: rybí file na grilu rybí filet na grilu grilovaný rybi filet grilované rybí filé s grilované filé filet se sýrovou omackou rybí filety s bílou omáčkou file na grilu recept filety s omackou rybi na grilu filé se sýrovou omáčkou grilovaní rýbi file rybí filet s omáčkou file na grilu grylované rybí filety rybí filé s přelivem grilovane rybi file rybí recepty na gril omáčky na rybí filety omáčka pod rybí filety