Rychlá hrnková bublanina

Suroviny 6 porcí

2 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek cukru krupice
1 hrnek mléka
2 vejce
1 vanilkový cukr
1 prášek do pečiva
1/2 hrnku oleje
popř. kakao nebo namramorovat bílé a tmavé těsto

Postup přípravy receptu

 1. Do prosáté mouky, smíchané s práškem do pečiva, přidáme vejce, vanilkový cukr, mléko, olej a špetku soli. Vše vyšleháme nejlépe šlehačem dohladka.

 2. Na pekáč si dáme pečící papír a směs na něj vylijeme. Poklademe omytým a osušeným ovocem (jahody, meruňky, broskve, třešně, půlky švestek apod., jak čerstvé, tak možno i kompotované).

 3. Vložíme do předehřáté trouby a pečeme dozlatova při 170°C asi 30 minut.

Poznámka od kuchařky

Recept dělám pro diabetika, používám proto dia cukr, nejraději SUCOFIN, který sladím 1:1 s normálním cukrem a není poznat, že se nejedná o normální cukr. Tuto buchtu dělám nejraději s kakaem, protože u nás je v oblibě vše kakaové a čokoládové.

Dnes jsem tu buchtu pekla, protože je rychlá, nekoukala a nasypala tam místo prdopeče - prášek do perníku!...vřele doporučuji!

Honem jsem to přerazila čokoládou na vaření, kterou jsem si rozpustila a posypala ananasem z konzervy.

Buchta vypadá děsně, posuďte sami!, ale nestihla ani vychladnout! Ve 4 lidech byla do hodinky fuč... kdyby aspoň ten ananas nezůstal tak blbě nahoře, já to jen pohodila, v domnění, že spadne dolů, ale nespadl! Jenže oni si to oc neprohlíželi...

Komentáře k receptu Rychlá hrnková bublanina

 • mariana. mariana.

  Souhlasím s Magdalenkou ;-)

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka (moderátorka)

  Tento múčnik je tu najmenej 10, možno 20 krát, možno viackrát, je veľmi známy. Je skvelý, ale asi nemá zmysel sem pridávať niečo po dvadsiatypiatykrát...Mohla by si požiadať o zmazanie.
  Podotýkam, nemám nič proti tebe ani múčniku...(fakt je tu vyhľadávač a dobrý)

  Odpovědět

Tématické fráze: hrnkova bublanina rychlá bublanina bublanina hrnková rychlá hrnková bublanina hrnkova bublanina recept jednoducha hrnkova bublanina recepty moučníky rychlé hrnkové recept na hrnkovou bublaninu rychlá bublanina hrnková recepty moučníky rychlé hrnkové buchty hrnková třešnová bublanina třešňová bublanina hrníčkový recept hrnickova bublanina hrnková kakaová buchta recept hrnková bublanina hrnková bublanina s ovocem hrnkova buchta s kakaem sucofin recepty hrnková bublanina hrnková buchta s cokoladou