Zdravé tvarohové lívance

Suroviny

- 50 g tvarohu
- 50-60 ml mléka
- 30 g celozrnné mouky
- 1/2 banánu (já měla menší banán, tak jsem dala půlku)
- 1 vejce
- (15 g banánového proteinového prášku - nemusí být)
- 10 g mletých ořechů (já dala vlašské)
- skořice
- arašídové máslo

Postup přípravy receptu

  1. Rozmixujeme si ořechy, tvaroh, mléko, vejce a půlku banánu. Poté přidáme mouku a proteinový prášek (nemusí být, možno nahradit trochou kypřícího prášku, aby nám lívance naskočily). Mléka bylo cca 50-60 ml, dolévala jsem do konzistence na palačinky.

  2. Lívance smažíme na mírném ohni. Po dopečení si dokrájíme zbylou půlku banánu, kterou lívance ozdobíme, posypeme skořicí, a poté můžeme přidat ještě lžíci arašídového másla.

  3. Lívance jsem nesladila, mně ty banány přijdou vždy dost sladké, každopádně klidně dle své potřeby můžete ještě do těsta přidat javorový sirup (med, stévii, třtinový cukr či jakékoliv jiné sladidlo).

Komentáře k receptu Zdravé tvarohové lívance

Tématické fráze: zdravé recepty z tvarohu proteinove livance zdravé banánové lívance tvarohove livance bez mouky proteinové lívance recept tvarohovo banánové lívance tvarohové lívance banánové lívance s tvarohem zdrave tvarohové recepty lívance z tvarohu zdrave livance bez mouky recept na lívance z tvarohu tvarohove livance s bananem zdravé recepty s tvarohem jsou banány zdravé lívance z tvarohu bez mouky zdrave lívance s tvarohem zdravé recepty z banánu tvarohovobananové lívance recept tvaroh na lívance