Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Vdolky i koblihy se připravují nejen z kynutého a nekynutého těsta, ale také ze šlehačkového, tvarohového nebo majonézového těsta. Klasické vdolky bývají většinou kynuté a od koblih se liší tvarem a způsobem plnění.

Klasické koblihy a vdolky mají jedno společné - stejné kynuté těsto. Smažené tvary mají i stejný bílý kroužek kolem obvodu a stejně chutnají - rozlišuje je jen náplň a zdobení. Poradíme vám, jaký je mezi nimi podstatný rozdíl.

Jaký je rozdíl mezi vdolky a koblihami

Připravíme si kynuté těsto a kulaté vykrajovátko:

  1. Plněné koblihy mají kulovitý tvar. Po vyválení plátu těsta a vykrojení tvarů se plní marmeládou nebo Nutellou a balí jako buchty - nebo se plní až po osmažení marmeládou ze sáčku s koblihovou špičkou. Obalujeme je v cukru.
  2. Vdolky s povidly se vykrajují z tenčího plátu těsta a tvořítkem nebo palcem se do nich vytlačí důlek. Po dokynutí a osmažení je na povrchu potíráme povidly nebo marmeládou, zdobíme  kopečkem tvarohu a sypeme cukrem.
V našem videu se můžete podívat, jak se smažené vdolky připravují - ale můžete je také naplnit marmeládou a budete mít moučníky hned dva:

 

Masopust

Masopust, který se lidově označuje jako ostatky, fašank, moravsky voračky, voráčí, končiny či obecně karneval, je svátek mezi Vánocemi a postní dobou. Masopust začíná po svátku Tří králů (6. ledna) a končí na Popeleční středu, jejíž datum se odvíjí podle termínu Velikonoc. Během masopustu probíhají zabijačky.

S tématem Masopust souvisí:

Smažené vdolky | masopustní koblihy | masopustní šišky | jitrnice

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více