Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Nevíte co koupit pod stromeček tatínkům, dědečkům nebo babičkám, které podle svých slov nic nepotřebují? Zkuste jim letos připravit jedlý dárek, kterým je nejenom ohromíte, ale zároveň se přesně trefíte do jejich chutí.

Jedlé dárky jsou vítaným zpestřením pod stromečkem. V době přemíry dárků všichni ocení dárek, který je vytvořen přímo na míru pro obdarovaného - podle jeho chutí, preferencí a hlavně připravený s láskou. Dárky můžete vytvořit podle toho, jestli obdarovanými budou ženy nebo muži. 

Domácí marmeláda

Na přípravu marmelády, kterou budete chtít darovat pod stromečkem, je dobré myslet už v létě, kdy je na zahradě velké množství čerstvého ovoce, které je nutné zpracovat. Pokud jste to nestihli, nezoufejte, chutnou marmeládu vytvoříte i z dýně nebo citrusů, a ty jsou k dostání i nyní.

Pečené čaje

Stejně jako u marmelády je nejlepším časem pro přípravu pečených čajů období léta, když zahrady překypují ovocem. Pokud však do pečeného čaje rádi přidáváte i citrusy, není nic lepšího než si ovoce zamrazit a pečený čaj připravit ze zmrzlého ovoce. Výborný je také pečený čaj ze zázvorem.

Alkohol pro každého dospělého

Pro dospělé můžete připravit i domácí alkohol. Babičky, tety nebo maminky určitě nepohrdnou lahodným baileys nebo vaječným koňakem. Mužskou část u stromečku zase potěšíte lahodnou a zdravou zázvorovicí, která je vyléčí ze všech neduhů.

Nakládaný sýr

Milovníkům vína určitě uděláte radost nakládanými sýry. Pokud k nim koupíte kvalitní víno, zajistíte tak obdarovanému chvilku pohody, dobrého jídla a pití, které jsou v dnešní době plného stresu jistě k nezaplacení. Připravit můžete nakládané hermelíny nebo i kombinaci oblíbených sýrů.

Utopenci a domácí paštiky

Žádný tatínek ani děda jistě nepohrdne chutnými a dobře uleženými utopenci, kteří se připravují pouze s pořádnou dávkou cibule nebo i se zelím. Také domácí paštika, kterou na povrchu ozdobíte snítkou rozmarýnu či brusinkami, nebude jenom dobře chutnat, ale zároveň bude krásným dárkem i na pohled.

Připravujete i vy jedlé dárky nebo si raději vše koupíte? Budeme rádi, když se s námi podělíte o své tipy v komentářích pod článkem.

Vánoce a vánoční cukroví

Vánoce patří k nejkouzelnějším obdobím v roce a nedomyslitelně k nim patří vůně domácího cukroví

Zpravidla se začíná perníčky, poté následují zástupci z křehkého těsta – vanilkové rohlíčky, linecké, pracny. Ke konci adventního období přijdou na řadu sněhové pusinky a kokosky. A nakonec dojde řada na nepečené druhy cukroví,  jakou jsou vosí hnízda a různé kuličky.

Mohlo by vás zajímat:

Linecké cukroví | Perníčky | Nepečené cukroví | Pracny | Vanilkové rohlíčkyKokosky | Vosí hnízda

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky