Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Co dnes uvařit?

Pěkné nedělní odpoledne :-), dnes jsme měli k obědu copánky z bůčku, recept je z TOP receptů, vařené brambory a kysané zelí. Včera jsem dostala od kamarádky plněné papriky v rajské omáčce, tak asi bude k večeři.

Hezké popoledne, včera zbylo vařené zelí, v mrazáku jsem našla ještě jedny knedlíky, tak jsme upekla v tom kachním výpeku 2 kuřecí stehna.
Upekla jsem tady z topek koláče z olejového těsta:-K<3
Venku krásně svítí sluníčko, tak se jdeme na chvilku projít:-)

Pekný deň, u nás kuracia polievka zo skeletov, kuracie prsia so zeleninou, kuskus, šalát z kyslej kapusty. Včera som pre deti piekla škoricovo kakaové slimáky, tak po obede ku káve prídu vhod.

Hezký den:-Kpolévka frankfurtská a tilápie s bramborem a zeleninový salát;-);-)

Janina54: Janinoo, jsem bledězelená závistí :-K;-). Se neskutečně máte, kam letíte?

Dobré ráno :-K, dnes bude den ve znamení zelí :-), dojí se zelňačka ze včera a budu dělat lepenici s jelítky a jitrnicí. Dnes je zkusím zapéct podle miky59...

Janina54: To ti teda závidím. :-D

Hezký večer. U nás včera i dnes dýňová krémová polévka s chlebovými krutony, včera cuketová pánev se zeleninou zalitá vejci a okurkový salát, dnes žampiony na paprice a rýže. A teď 2 týdny nevařím, odlétáme do tepla :-D
Jinak já mám v kuchyni klid, manžel ví akorát kde má konvici s čajem a když se ho někdo ptá, zda vaří, odpovídá, že v kuchyní nepřekáží :-D:-D A to mi vyhovuje. Ale zase má plno práce venku, máme dům a velkou zahradu, takže se nenudí;-)

tara23: Já mám kuchyň obrovskou a stejně tam dokáže zavazet, úplně neskutečně. Kouká na vrány na sýkory z okna, nedostanu se k váze na vážení, k oknu, když něco chladím, musím otevřít další okno. V nejnevhodnější okamžiku si vaří kávičku a zavazí u dřezu.. Vždycky přijde s nějakoým nesmyslem, když peču a dělám těsto a pokazím to, že tam něco zapomenu dát. Když peču rohlíky, tak přijde třikrát a "hlídá" kdy to vytáhnu z trouby, slané tyčky taky. Pak si spálí prsty. Když si odložím ozdobu na dort oříšky, nebo kandované cukrovinky, , tak nemám čím zdobit, sní to a diví se, když ty "prý zbytky" hledám. Zvedá pokličky, co se vaří a pouští tomu luft na záda. Občas něco pomůže nakrájet,ale ne vždycky. Když peču něco složité, nebo tak, tak ho pošlu pryč do obchodu, nebo když jde na lov, je klídek a peču.

Hezký večer, včera mi zlákala janatka na pikantní vepřová játra s houbama. protože jsem je neměla kam zařadit a chut byla veliká<3:-K uvařila jsem je dneska k večeři, jen s domácí tatarkou a chlebíkem :-K<3
Poslala jsem je i synovi, protože ten je jediný kdo játra jí;-)

Hezké sobotní odpoledne :-), dnes jsem si k snídani udělala misku plnou zdraví. Manžel si dal 3 bochánky. K obědu jsme měli opečené škubánky, k nim kysané zelí.

Hezké slunečné skoro poledne, v mrazáku byla od vánoc ještě půlka kachny. Večer jsem si jí připravila a ráno v 6 zapnula na pomalé pečení. Zelí bylo ještě na balkoně, perfektně zatížené :-D. Už jsem nechala jen trošičku, k prejtu nebo plněným knedlíkům. No a z mrazáku jsem vylovila knedlíky <3:-K
Dcera je dneska mimořádně v práci, tak jsem kachničku rozdělila na 3 porce a manžel jí odnesl oběd:-K;-)

Tak jsem ráda, děvčata, že to máme podobně. A jsme rády, že ty "chlapce" máme, že?

Simčo a Marcel, musela jsem se usmát. Taky máme miniaturní kuchyn, máme s manželem dělbu práce. Tak se navzájem dost pletem:-Q.
Strouhanku dělá manžel. Ale jinak máme práci rozdělenou. Já na salát rozkrájím a nakostičkuji brambory. Někdy i vajíčka. To podle toho jak je manžel rychlý, protože ostatní krájí on. Já nakonec ochutím a manžel promíchá.
Řízky manžel naklepe, já naložím, druhý den obalím a manžel osmaží:-D
To samé když pracuje pekárna, manžel do ní vše naváží a já přicházím k hotovému těstu.
Jak je nějaké těsto na hrníčky, odchází. Protože to pro něj není váha. Z mých špetek je do dneška vedle.
Celý život byl prý zvyklý měřit na tisíciny a já chci po něm špetky :-Q

Přispět do diskuze

Přidat příspěvek

Poslední diskuze

„Co dnes uvařit?“ MarcelaPa, před 44 minutami

„Přání a gratulace“ Anna Kocikova, před 1 hodinou

„RADY PRO ZDRAVÍ “ blooda, 27. 6. 2024 13:13

Marie

Nejnovější recepty Více