Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Co dnes uvařit?

magdalenka: Už ať je po Silvestru, já dneska taky od rána v kuchyni do 14,00 a teď ještě hodinu. Jdu si udělat slabou kávu, ať neusnu u počítače.

magdalenka: Magdalenko prosím tě, jaké pagáče děláš. Mrkla jsem a je tady plno receptů. jen ty tady máš asi 3. :-K
Jde mi o to aby byly křehké a křupavé. Proto po vyzkoušení všech možných receptů na škvarkové placky, dělám už asi 10 let placky podle Pawlovské. Jsou nejlepší které jsem kdy ochutnala :-K<3
Je v nich taky zakysanka jako v pagáčích. proto mi lákají vyzkoušet:-K
Porad jaké mám zkusit :-), děkuji:-)

Zdravím, u nás dnes cesnačka a cestovinový šalát s hubami, na zajtra varím bigos, mám už upečené pagáče a pomaly pôjde do rúry aj kváskový chlieb.

Hezký den:-Kdnes česnečka a kuřecí nudličky s pórkem a žampiony dělané ve woku s rýží;-)

Přeji hezké dopoledne, dnes nevařím. budeme mít od včera segedín s knedlíkem.
Ted jsem udělala pomazánku na jednohubky<3:-K. Ještě si předvařím koleno a večer naložím maso na svíčkovou. :-K<3.
A tím budu mít přípravy na zítra a Nový rok hotové. :-)

MarcelaPa: Marcel, zelnačku taky uvařím. ve středu budu dělat pro Ellu šunkofleky, tak budu mít vývar. Ještě bych mohla naplánovat plněné bramborové knedlíky a prejt. K obojímu jíme syrové kysané zelí <3:-K

Hezký den :-K, u nás krupičková polévka a pečená kuřecí stehna s rýži a angreštový kompot.

tara23: já také doufám, že chvilku vydrží. Zkusím to podle tebe. Nebo budu vařit ze zelí, udělám segedin, pak můžu třeba zelňačku ,lepenici nebo zapecu s těstovinami. A také syrové. Ono se spotřebuje.

Hezký večer, dnes dýňová krémová polévka, čočka a volské oko, kyselé okurky, zítra bude zeleninová polévka a těstoviny se zeleninou. Je třeba po svátcích trochu odlehčit jídelníček :-D

Ahojte, taky jsem zbytkovali, opekla jsem zbylé br. knedlíky, zamíchala se zelím a osmaženou cibulkou, pochutnali jsme si a teď na večeři jsme si udělali celerovou pomazánku a dali si jí na čerstvý chleba:-D:-D

tara23: no bohužel,já se táák těšila,právě,že je v kyblíku tak na balkoně ti vydrží,zvláště když jsi ho zatížila musí být potopené v té šťávě;-)my si nakládali několik let,vypěstovala jsem ze semínek sadbu,tu jsem pak odvezla k dceři mají větší zahradu,tak ty zalévali,my na podzim sklidili,přivezli dom a nakrouhali,naložili do kameňáku 25l a měli jsme všici krásné zelí,ale dalo to fušku,ale stálo to za to,ale pak jsem jeden rok opět takto udělala a zřejmě bylo tam semínko letního zelí to se nepozná a tak se stalo,že všechna práce přišla na zmar,zelí bylo blátivé a od té doby cca 3roky už ho nedělám;-)Taky jsem diabetik a kysané zelí je pro nás super.Zatím jsem ale nenašla žádné,které by nám opravdu chutnalo co kupujeme.;-)

Simona Skolakova: Simčo taky jsem si myslela, že Lídl je všude stejný. U nás ho nabízeli i v letáku.

MarcelaPa: Marcel já jsem k těm ptákům dělala ještě hlávkové zelí :-D. Před chvílí si sklenici zelí odnesa sestra. Ale myslím, že by mělo v kyblíku vydržet.
Beru to podle našich, ti každý podzim nakládali 25kg zelí. Vydrželo ve sklepě až do jara. Maminka dbala, aby bylo potopené ve vlastní štávě a měla ho zatížené.
Tak jsem ho v kyblíku upěchovala, dala na něj talířek a zatížila. Venku je zima,, tak ho mám na balkoně<3:-K.
Věřím že vydrží. Manžel je diabetik, kysané zelí snižuje cukr, tak mu v nejhorším případě naordinuji denně mističku :-D

tara23: Věruš, tak to máme podobně. Sice mi Ježíšek nový kastrol nepřinesl, ale zelí je hodně, teď ho máme 3 dny ke kachně, tak na Nový rok bude místo svíčkové taky segedínský guláš.

Simona Skolakova: No, vidíš, také jsem si myslela, že je Lidl všude stejný. Je moc dobré, právě ho jíme ke kachničce.

Přispět do diskuze

Přidat příspěvek

Poslední diskuze

„Co dnes uvařit?“ MarcelaPa, před 7 hodinami

„RADY PRO ZDRAVÍ “ blooda, 27. 6. 2024 13:13

„Přání a gratulace“ Zdenka1, 23. 6. 2024 20:23

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více