Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Co dnes uvařit?

Hezké odpoledne, dnes jsem nevařila, oběd zbyl od včera. Ráno jsem byla u kadeřnice a před chvílí jsem se vrátila z masáže :-):-K.
A mám prosbu, kdo vaříte tarhonu, poradte jak.
Příští týden chci vařit hovězí tokán na víně a k němu tarhonu. :-K. Kdysi už jsem jí dělala, ale nepamatuji si jak. Přečetla jsem si, že se nejdřív usmaží na oleji, pak zalije vodou a vaří. Na sáčku píší jen vařit. Tak a ted nevím co sní :-Q.
K večeři k hokeji upeču křidélka :-D:-K<3

Veronika.Hrozna: Verčo, já mám v ledničce 3l kameninový soudek se sádlem. když se vyprázdní koupím 2 - 3kg syrového sádla. A je fakt těžké najít kde mají sádlo na škvarky. Ted se vepříci chovají na maso a ne na sádlo. Každý chce i libový bůček. Vyzkoušela jsem 2 řeznictví, nějaké markety. Nejvíc nám vyhovuje sádlo z Tesca:-Q.
Většinou z tohodle množství je škvarek na 1 a půl dávky. Ted mimořádně jich bylo víc:-Q.
Dcera si placky přála i na svatební rout. To jsme jich uplácali 110, ale maličkých. Daly se na stoly a během hodiny nebyly :-D<3

Hezký den:-Kdnes dršťková polévka z hlívy a krevety se špagetami;-)

Veronika.Hrozna: Veru to máš pravdu koupit dnes pěkné syrové sádlo na škvaření je docela kumšt;-)a škvarky co prodávají je trága je to tvrdé a nedobré.

Simona Skolakova: Já se nedivím, jenom závidím ty škvarky, protože já je nemám kde koupit, to je hrůza co se prodává a vydává se za škvarky. 8-( A pořád škvařit, taky není z čeho, pač slanina není taky.:-//

Pekný deň, u nás bude rascová vajcová polievka, uhorkový prívarok, pečené rebierko a niečo ako karlovarská knedľa.

tara23: Věrko je vidět,že je umíš a všici v rodině je mají rádi,já pořád nevím proč se ta Veronika tak diví však vy jste velká rodina tak péci jeden plech by asi nstálo za to!!!Tak je to pro tebe čest,že jim chutnají!!!

tara23: Zase 6 plechů?:-D:-D:-D

Hezký den:-K u nás pečená uzená kuřecí stehna s bramborovou kaší, zeleninový salát. A viděla jsem u Laďky Něrgešové rcp na závin z kynutého těsta pod vodou, tak se zřejmě nechám inspirovat;-)

Hezký den, dnes jsem zase vařila pro dcery rodinu. Byla pečená krkovice s kostí na slanině s bramborem a hlávkovým salátem :-K<3. Ella mi udělala radost 2x si přidala a to i maso :-Q.
No a prý mám zase brzo upéct škvarkové placky, protože se prý o ně poprali :-Q

Dobrý deň dievčatá. Po raňajšej búrke sa pekne vyčasilo a svieti slniečko. Sused oberal čerešne, tak mi podal cez plot, aby som ochutnala:-K. Z jahôd som urobila ovocný koláč kombinovaný s čučoriedkami a kúskami čokolády<3. Degustovala som poobede ku kávičke;-). Želám vám pekný deň a nech nás ničivé búrky obchádzajú.

Veronika.Hrozna: :-D:-D:-D

Hezkou neděli. Dnes hrášková polévka s krutonky a přírodní vepřový plátek, zelené fazolky, volské oko a vařené brambory. Salát byl rajčatový. Upekla jsem

MarcelaPa: A můj by mu to zatím snědl, než by to vajíčko umyl.

Julia Oskerova: Na ty tvoje vývary, se jen sbíhají sliny! A ty knedlíčky.......:-K

Přispět do diskuze

Přidat příspěvek