Jak obarvit bílou čokoládovou polevu?

Seřadit dle: Nejnovějšího Nejstaršího

Řadit: od nejnovějšího   od nejstaršího  

 • Terezka: když se Ti oddělil tuk, tak jsi polevu asi moc zahřála nebo přidala studenou barvu do teplé polevy.

  Odpovědět

 • Terezko, co kdyby jsi místo bílé čokolády, použila bílou bílkovou polevu, která se dá krásně barvit a o hodně líp se ti s ní bude pracovat;-) Toť můj názor:-) tak ať se daří:yes:

  Odpovědět

 • Terezka Terezka(neregistrovaná)

  V malých formičkách na ořechy jsem upekla berušky (formičky na ořechy mají tvar jako beruška :-)). Upečené berušky jsem chtěla nabarvit načerveno, proto jsem z bílé čokolády Orion udělala klasickou polevu. Ve vodní lázní jsem rozpustila trochu 100% tuku Iva a přidla trochu červeného (sypkého)potravinového barviva. Myslela jsem, že rozpuštěný tuk a bílá čokoláda se zabarví do červena. Jenomže se potvůrka nezabarvila :-( ani po přidání bretonu (potravinového barviva). Poleva byla nepopsatelné barvy. Taková špinavá.:-D
  Proto jsem přidala do rozpuštěné čokoládové polevy více bretonu, ale barva polevy se nezměnila :-(. A co je nejhorší, od bretonu (potravinového barviva) měla příšernou hořkou chuť ;-(.
  Proto jsem se rozhodla pro druhý pokus.
  Ve vodní lázní jsem rozpustila novou čokoládovou polevu (bílá čokoláda + Iva) a v několika kapkách vody rozpustila červený breton, který jsem přidala do rozpuštěné čokoládové polevy. A ejhle, čokoládová poleva se zabarvila do červena :-)). S velkou radostí jsem začala barvit mé berušky :-). Jenomže postupně mi začala poleva docházet, tak jsem do ní přidala Ivu, bílou čokoládu a vše dala na chvíli zahřát do vodní lázně. Protože po přidání bílé čokolády měla poleva růžovou barvu, tak jsem do ní přidala trochu červeného barviva rozpuštěného v několika kapkách vody. Jenomže z tekuté polevy se mi stala hustá hmota ;-( , taková pasta. Tuk se oddělil a v misce jsem měla červenou pastu hořké chuti. Chybělo mi dobarvit asi 5 berušek. Již na to kašlu. Ale ptám se, jak do budoucna obarvit bílou čokoládovou polevu? Chtěla bych například z lineckého těsta udělat mochomůrky.

  Odpovědět


Váš komentář se na stránkách zobrazí až po jeho ověření kliknutím na odkaz v emailu, který vám ihned zašleme na vyplněnou emailovou adresu. Z daného počítače poté můžete psát další komentáře bez ověření.


Chcete si povídat? Přispějte do diskuze

Tato webová stránka používá cookies pro vylepšení naších služeb. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zapomněl/a jsem heslo