Jak obarvit bílou čokoládovou polevu?

Seřadit dle: Nejnovějšího Nejstaršího

Řadit: od nejnovějšího   od nejstaršího  

1

 • Nadja Nadja

  Terezka: když se Ti oddělil tuk, tak jsi polevu asi moc zahřála nebo přidala studenou barvu do teplé polevy.

  Odpovědět

 • alena.kyp alena.kyp

  Terezko, co kdyby jsi místo bílé čokolády, použila bílou bílkovou polevu, která se dá krásně barvit a o hodně líp se ti s ní bude pracovat;-) Toť můj názor:-) tak ať se daří:yes:

  Odpovědět

 • Terezka Terezka(neregistrovaná)

  V malých formičkách na ořechy jsem upekla berušky (formičky na ořechy mají tvar jako beruška :-)). Upečené berušky jsem chtěla nabarvit načerveno, proto jsem z bílé čokolády Orion udělala klasickou polevu. Ve vodní lázní jsem rozpustila trochu 100% tuku Iva a přidla trochu červeného (sypkého)potravinového barviva. Myslela jsem, že rozpuštěný tuk a bílá čokoláda se zabarví do červena. Jenomže se potvůrka nezabarvila :-( ani po přidání bretonu (potravinového barviva). Poleva byla nepopsatelné barvy. Taková špinavá.:-D
  Proto jsem přidala do rozpuštěné čokoládové polevy více bretonu, ale barva polevy se nezměnila :-(. A co je nejhorší, od bretonu (potravinového barviva) měla příšernou hořkou chuť ;-(.
  Proto jsem se rozhodla pro druhý pokus.
  Ve vodní lázní jsem rozpustila novou čokoládovou polevu (bílá čokoláda + Iva) a v několika kapkách vody rozpustila červený breton, který jsem přidala do rozpuštěné čokoládové polevy. A ejhle, čokoládová poleva se zabarvila do červena :-)). S velkou radostí jsem začala barvit mé berušky :-). Jenomže postupně mi začala poleva docházet, tak jsem do ní přidala Ivu, bílou čokoládu a vše dala na chvíli zahřát do vodní lázně. Protože po přidání bílé čokolády měla poleva růžovou barvu, tak jsem do ní přidala trochu červeného barviva rozpuštěného v několika kapkách vody. Jenomže z tekuté polevy se mi stala hustá hmota ;-( , taková pasta. Tuk se oddělil a v misce jsem měla červenou pastu hořké chuti. Chybělo mi dobarvit asi 5 berušek. Již na to kašlu. Ale ptám se, jak do budoucna obarvit bílou čokoládovou polevu? Chtěla bych například z lineckého těsta udělat mochomůrky.

  Odpovědět

 • 1


Váš komentář se na stránkách zobrazí až po jeho ověření kliknutím na odkaz v emailu, který vám ihned zašleme na vyplněnou emailovou adresu. Z daného počítače poté můžete psát další komentáře bez ověření.


Chcete si povídat? Přispějte do diskuze

Přidat odkaz Přidat přílohu
Tato webová stránka používá cookies pro vylepšení naších služeb. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zapomněl/a jsem heslo