Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jablka jsou doslova nabité vitamínem C. Co všechno z nich lze připravit?

Jablka jsou doslova nabité vitamínem C. Co všechno z nich lze připravit?

Co obsahuje takové jablko? Zejména vitamín C, železo, měď, zinek, křemík, vápník, hořčík a draslík. Kromě toho obsahuje až kolem 90 % vody a také rozpustnou i nerozpustnou vlákninu. Zejména ale právě díky velkému množství vlákniny může vést nadměrná konzumace jablek k bolesti břicha a nadýmání.

Nejoblíbenější recepty z jablek 

Díky jablkům jsou dezerty krásně šťavnaté. Nejlépe se doplňují se skořicí, se kterou vytvoří božskou chuť, a pokud jablko nastrouháte do moučníku, krásně zvláční. 

  • Dezerty: jablečný koláč (s tvarohem, pudinkem, čokoládou apod.), perník, závin, dort, žemlovka, bábovka, jablka v županu (těstíčku) nebo v karamelu atd. 
  • Další: jablečný ocet, povidla, křížaly, domácí nutella, ovocné kůže, salát s jablky, kompot, smoothie, jablečný čaj, křupavé chipsy ze slupek a další. 

Jaké odrůdy jsou v Česku nejžádanější? 

Jablka jsou k dostání v mnoha odrůdách, z nichž každá má nepatrně jinou chuť, někdo má rád tužší a křupavější jablka, jiný zase měkčí a jemnější. Mezi nejčastější odrůdy v Česku patří Gala, Golden Delicious a odrůdy skupiny Jonagoldu, méně často se pak vyskytuje v běžných obchodech odrůda Idared

Více

1 2 3 9

Další témata

Další recepty