Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Co dnes uvařit?

MarcelaPa: jak pečeš velikonoční pomlázku?
Koledníci u vás nechodí? My každoročně býváme na Velikonoce na chatě, a tam malí koledníci stále chodí. V poslední době, kdy jsou vajíčka čím dál tím dražší, jich udělám jen asi tak 10 pro ty nejbližší, jinak vajíčka upeču (mám na ně formu) a slepím krémem. Peču i tzv ruské ořechy a z těsta na vánoční úly dělám nepečená vajíčka, zajíčky a kuřátka.

Jana Pá: vím, že jsi z Jeseníků, takže u vás je to sněžení o něčem jiném než tady.
Já si už myslela, že bude opravdu jaro, nejen to kalendářní, tak si asi ještě počkáme. Za 2 týdny budou Velikonoce, a i tehdy někdy sněží. Hlavně aby nepřišly mrazy a zase všechno nepomrzlo.

Já dnes dělám bramborovou kaši a karbanátky. A od včera je tam ještě gulášová polévka.

Nadja: děkuji, Nadi. Na Velikonoce péct beránka nebudu, protože jsme sami 2 a já bych chtěla upéct velikonoční pomlázku a muffiny. Tak jsem ho upekla teď.

Nadja: Ahoj, áno, zistila som , že pre české gazdinky je to nepredstaviteľná kombinácia, ale u nás celkom bežná a chutí nám. Robievam aj so zemiakmi, aj s kašou, alebo s pyré.

Nadja: Já nejsem v Praze, ale bydlím si doma pořád - tj. sever Moravy, pokud v Praze už nic neleží, tak je dobře, nemohu mít vše, holt si alespoň povykládáme , jinak napadlo jen 10 cm, pokud sluníčko vyleze, tak ráno bude :-D

Jana Pá: u nás chumelilo ráno, ale nic nezůstalo ležet. Teď svítí sluníčko a je hezky. :-8

Julia Oskerova: Ty děláš řízky s rýží? To jsem nikdy nejedla, ani neslyšela. U nás řízky jen s bramborem, kaší, br.salátem nebo s chlebem.

MarcelaPa: tak Ty už pečeš vzorky na Velikonoce - moc pěkné a s ořechy jistě i moc dobré. Máš hezké formičky, zvláště zajíčci se mi moc líbí.

Hezký den:-Ku nás dnes brokolicová polévka a tilápie s opečeným bramborem a naložená kapie;-)

Takže máme pondělí, u nás bude smažený hermelín a br. kaše, příloha je červená řepa, polévka včerejší "prdelačka", jinak už sázím ven :-D, chumelí a už všude bílo, vypadá to na lopatu v noci jen pršelo, ale teď už jen chumelí , my jsme cca 482 m nad tím, jak se to vše počítá, ceduli na domě máme 40 let , jdu tedy směr "pracoviště, udělat důlek" u sporáku , přeji hezký den :-K:-D

U nas bylo dnes pecene kure, rozmackane brambory a na pare dusena brokolice. udelala jsem cokoladovy puding po hodne dlouhe dobe.:-K:-K:-K

Peknú nedeľu vám želám. Tak Simonka ,s tou kapustnicou sme sa stretli, budem mať na viac dní, lebo manžel ju nemôže. Pôvodne som myslela, že variť nebudem, ale zmenil sa mi na zajtra program, tak budeme zohrievať perkelt a dnes som urobila pár obrátených rezňov s ryžou a čerstvým šalátom, z toho, čo bolo v chladničke;-).

Hezké nedělní dopoledne :-K, k snídani jsem udělala vafle se špenátem, klobásou a sýrem. K obědu bude obalovaná vinná klobása, bramborová kaše a salát z kysaného zelí a červené řepy.

Hezký den:-Ku nás dnes zelňačka a sekaná s bram.kaší a kyselá okurka;-)

Přispět do diskuze

Přidat příspěvek

Poslední diskuze

„Co dnes uvařit?“ magdalenka, před 21 minutami

„Úspěchy úspěšných...“ Nadja, 23. 5. 2023 20:20

„kOČIČKY KOCOUŘI“ Veronika.Hrozna, 30. 4. 2023 18:38

Naše chalupářská
kuchařka

Nově v prodeji!

Koupit

Marie