Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Co dnes uvařit?

Dnes nevaříme, odešel nám sporák ;-(, pak se zjistilo, že odešel ten velký drát ze sloupu a proto nejde 3 fázový proud do domu, takže se volalo el. a po 1/2 hodině kecání s automatem, jsme se dovolali na dispečera, který to nahlásí dál a pak uvidíme :-O, hned ráno zajel táta pro gril. kuře tak bude s chlebem a rajským salátem :-K

Pekný deň, u nás sa dnes varí boršč (na dva dni) a cestovinový šalát.

Julia Oskerova: Tak to je letos s jablky potíž.;-( Každý rok rozdávám jablka kolem, každá z toho peče a letos nic. Mám starou jabloň sorty, co se již nepěstuje a jablka jsou na pečení ty nejlepší. Tak doufám, že to bude za rok lepší. :-K

Julia Oskerova: Juli, už se pomalu chystám domů - příští neděli odjíždím. Možná ještě přijedeme na weekend, ale až podle počasí. ;-)

Dobrý deň dievčatá. Dnes máme trochu mokro, ale na túto ročnú dobu ešte stále príjemne. Simi, tak vám tá oslava vyšla báječne:yes:. U nás dnes k obedu horné kuracie stehná v trojobale z rúry, k tomu zemiakové pyré a červená repa. Upiekla som aj jablkové pité, naša dobrá susedka nám podala zasa misu jabĺk:-K. Hovorí, že rýchlo hnijú, vraj ešte ani jeden rok taký problém nemala. Má ich v pivnici, kde vždy vydržali bez problémov. Je tá príroda celá zmätená, práve som čítala, že prichádzame o pekné farby jesene, lebo listy na stromoch strácajú zelenú farbu až vtedy, keď chlorofyl v nich vytlačia odolnejšie farbivá a to sa deje vplyvom ubúdajúceho svetla a nadchádzajúceho chladu. Tak mám vysvetlené, prečo je to lístie stále také zelené;-):-D. Čítam, že aj Nadja je stále na chate a ešte sa nechystá "zimovať" v byte. Letná sezóna sa nám pekne predĺžila:-K.

U nás dnes z jednoho pekáčku pečené brambory s kuřecím a cibulí a zalité smetanou. K tomu okurkový salát. Petr bude mít jídlo i sebou domů. A ještě mu udělám pomazánku z krabích tyčinek. <3

Příjemný den všem. Dnes sluníčko už nesvítí tak jak včera, vždy se schová za mráček. A fouká to docela nepříjemně. Ale je podstatně lépe než minulý týden.

:-K Simona Skolakova: Edovi všechno nejlepší k narozeninám !!! Hlavně ať jste oba zdraví a spokojení. ;-) Je fajn, že se vám vše vydařilo, i to počasí jsi objednala perfektní.

přeji hezkou neděli,
Simčo včera jste měli oslavu přímo vychytanou. Dneska zdaleka už není tak hezky jako včera.
K obědu jsme měli vepřový perklet s těstovinou podle maris. Vařila jsem ho poprvé a všem nám moc chutnal:-K<3:-K

Tak u nás se dnes dojí bramboračka s kapustou a smetanou a budou výpečky s pečenými brambory z jednoho pekáče, k tomu domácí čalamáda a k večeři fazolový salát.

Děvčata já vím,že jsem to neupřesnila měl můj manžel 19.10. narozky,tak se konečně podařilo všechny rodinky sezvat jak víte aj u vás některých je to náročný,ale dnes se fáákt zadařilo:-KUž od rána bylo krásně no,ale hezky z postele ven no já né :-D:-D:-Djá okolo půl 9 za to manžel ten je 4x v noci vzhůru ,no nic dnes jsem mu nějak nechtělo jako na potvoru:-D:-D:-D:-D,ale musel tak mi udělal kávičku tu mi dělá každý den a pak hajdy loupat cibuli a pak venku založit pod kotlem oheň to máme půjčené od kamaráda,ale je to fáákt vychytané tak šup,šup vařit:-D:-D:-D:-Dbylo krásně fáákt nebe jako malované a tak to bylo supr všechny rodinky byly pozvané mezi 12 -13 hodinou,vše se podařilo bylo to super gulášek výborný masíčko jako dort,tak se servíroval guláš no venku tak hluboký talíř a lžíce a kousek dál byl nakrájený chlebík tak jsem říkala musíte se taky obsloužit:-D:-D:-D:-Da tak se to střídalo bylo nás 13lidiček:-D:-D:-Dpak kdo co chcete k pití no tak to bylo prima ,ženský mamčo já jen vodu:-O:-O:-Ono to jsem zírala vnučka Vendy nachlazená tak říkala babí já ti pomůžu,ale já bych ráda čaj:-Kno dobrá,tak jsme šly spolu,no a pak mám vnučku vegerientánku no to nevím kde to chytla tak jasně,že nechtěla guláš to by jste se poserinkali:-D:-Dno dobrá,tak dostala zeleninu a babí já jsem za to ráda mi to stačí:-D:-D:-DAle peče dorty a to teda luxus přivezla dědovi a to se tady pomalu o něj prali:-D:-D:-Dno uhájila jsem 2 kousky zítra na snídani:-D:-D:-DNo chci říci,že se oslava dědy vydařila počásko jsem zařídila bylo fáákt krásně guláš se vydařil a aj ta oslava moc jsme si to užili a bylo to fáákt príma:-K:-K:-K:-K:-Knoa ještě jsem dala do sklenic guláš zeťákovi a aj Romaovi to je syn Edy a byl rád,jde zítra do práce a já měla obavu ze 4kg masa aby nám moc nezbylo tak máme ještě aj my dva na oběd;-);-);-)Jo byl to opravdu vyvedený víkend:-K:-K:-K:-K:-KNo sešlo se nás 13lidiček:-K:-K:-Ka bylo to super:-K:-K:-K

Jana Pá: Tak to máš dobře zařízené.

Simona Skolakova: Tak Simčo, narozky ani svátek nemáš. Tak si užijte zbytek dne, gulášek se určitě povedl. :-K
A oslavenec, kterého se dnešní den týká je určitě spokojený a vy všichni s ním.
Dneska bylo přece tak krásně, byli jsme u dcery na zahradě a k večeři si ugrilovali klobásky :-K

Nadja: Já to nekupuji, to jen náš kluk přijde z práce a řekne, dnes mě řezník donesl , nevadí, nějak to zpracujeme a je oběd :-D

<3 Včera jsme měli pečená kuřecí stehna s bramborem a dnes sekaná s br.kaší a okurkový salát. Co bude zítra, ještě nevím - ptala jsem se Petra, co bude chtít, ale prý zatím neví, tak se musí rozhodnout dnes večer.

Hezký den všem.
:-K Simona Skolakova: co slavíte - kotlíkovou sobotu? Asi ale jen to, že se můžete všichni sejít...... Tak si to setkání hezky užijte.
:-K Jana Pá: dobře, že jsi mi připomněla prejt. Já ho mám plno v mrazáku - masna u nás má otevřeno jen v pátek odpoledne a je nutno si zboží předem objednat, jinak už není moc z čeho si vybírat. Tak jsem si objednala 1/2 kg světlého a 1/2 kg tmavého prejtu, ale Petr přivezl po 2 kg od každého - nevím, jak se to přihodilo, ale asi to někdo zvojtil. Petrovi už se nechtělo s tím jet zpátky, tak se nám zadařilo polovinu přenechat známému a zbytek jsem nakrájela na plátky, něco jsem snědla a zbytek jsem dala do mrazáku (každý plátek jsem zabalila zvlášť, aby se dobře vyndavaly).

Přispět do diskuze

Přidat příspěvek

Poslední diskuze

„Co dnes uvařit?“ Veronika.Hrozna, před 6 hodinami

„Přání a gratulace“ Julia Oskerova, před 16 hodinami

„Diabet - cukrovka“ Nadja, 28. 11. 2023 11:54

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více