Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Co dnes uvařit?

Veronika.Hrozna: :-D:-D:-D:yes:

magdalenka: Ticho! Žádný strojek na "rezance" není, nebyl a nebude, dost co peču rohlíky! :-D:-D:-D:-D

Simona Skolakova: Vím nahoře u koně na rohu a měli spousty věcí, do té doby nevídené. Po prvé jsem viděla Cinzano a jiné věci. :-D

magdalenka: Na ten špekáčkový salát s fazolí, čo potrebujem??? Musím do té lednice něco dát!:-(

Veronika.Hrozna: kúp si strojček na rezance, ten cesto vyvaľká aj krája...ja obyčajne vaľkám ručne a strojčekom iba krájam obschnuté tenké cesto (chce to trochu praxe). Strojček vyvaľká cesto na rôznu hrúbku, krája tiež na rôznu šírku. Dnes nie je veľký záujem o strojčeky tohto typu, pozerala som teraz ceny v Orion. A na youtube sa dá pozrieť na návody. A neriskuješ prstíky. My sme doma mali podobný strojček už za čias môjho detstva, nedeľná polievka nemohla byť s cestovinou z obchodu. Preto ani teraz s tým nemám problém.

Veronika.Hrozna: Mě je 77let, domácí těstoviny dělám stále, prstíky mám všechny nikdy jsem se neřízla

Veronika.Hrozna: Veru já to chápu,ale pamatuji si jako dítko,že se u nás doma nudličky dělaly,když zalovím v paměti,tak bylo několik ubrusů a na nich ty vyválené placky k usušení;-)no tenkrát to tak bylo je to už opravdu drahno let;-)většinou to válela prababička,ale pak její dcera má babička byla na tu dobu moderní žena;-)my bydleli v Praze,tak zašla do domu potravin ten byl na Václaváku a tam objevila těstoviny,já to pamatuji jako dnes byla to taková krabice z kartonu s uchem a v tom bylo několik druhů těstovin a od té doby u nás skončila domácí výroba;-);-);-)já bych si kolikrát dala právě ty domácí těstoviny<3;-)

magdalenka: Domácí těstoviny - no manžel vždycky vypráví, jako jeho babička sekala niťovky, já nemám odvahu, nebudu riskovat prstíky. ;-)

magdalenka: Taky věčný problém, aby bylo ještě něco na zub, jinak .... Dnes nebylo, tak manžel spáchal dušenou papriku s vajíčky, zatím co jsem seděla u počítače. :-( Musím do té lednice něco na odpoledne dát, to je nejdůležitější jídlo dne 4 svačinky.

Hezky vecer, u nas dnes hneda ryze s italskou klobasou, broccolice, cervena paprika, chili papricka a rajcatovy protlak. Zeleny salat s redkvickami a feta syr.:-K

Julia Oskerova: ahoj Juli, nevyrábím, sehnala jsem ji na netu - Domácí dobroty, Jana Kudová, ale nevím, jak na Slovensku.

MarcelaPa: Ahoj, čo je pracharanda som si musela vygugliť;-), nemala som tušenie, čo to je. Dá sa kúpiť, alebo vyrábaš doma?

Pěkné pozdní odpoledne :-), dnes jsme měli k obědu jeřabinové koule (knedlíky z tvarohového těsta plněné domácí jeřabinovou zavařeninou, sypané pracharandou). K večeři jsem připravila škvarkovou pomazánku.

Dobrý deň, u nás dnes držková polievka a knedle s vajíčkom<3.

Včera byla čočka na kyselo, vajíčka - volské oko, okurek a chleba, dnes měla být dušená mrkvička, brambor a nic, jak to viděl pán, tak málem odešel po 4 , tak jsem ještě měla naložené maso, tak jak odešel pracovat do stolárny, tak jsem si to maso dusila vč. zeleniny a k tomu bude rýže, polévku ještě nevím, :-K

Přispět do diskuze

Přidat příspěvek

Poslední diskuze

„Co dnes uvařit?“ Julia Oskerova, před 8 minutami

„Smutná zpráva“ Merylas, před 4 hodinami

„Přání a gratulace“ tara23, 21. 3. 2023 19:55

Naše chalupářská
kuchařka

Nově v prodeji!

Koupit

Marie