Redakce Toprecepty

Redakce Toprecepty

Články autora

 • Grilování levou zadní: Výběr nejlepších receptů na perfektní maso z grilu

  Grilování levou zadní: Výběr nejlepších receptů na perfektní maso z grilu

  18. 7. 2021 Vaření Redakce Toprecepty

  V našem seriálu Grilování levou zadní už jsme vás seznámili s teoretickými základy grilování a nejrůznějšími tipy, jak si tuto kratochvíli užít. Tentokrát jsme pro vás ale vybrali ty nejlepší grilovací recepty z našeho webu, které určitě musíte vyzkoušet! A zaměřili jsme se na maso.

 • Cuketa v troubě i na pánvi: Nejlepší teplé recepty ze zdravé letní zeleniny

  Cuketa v troubě i na pánvi: Nejlepší teplé recepty ze zdravé letní zeleniny

  17. 7. 2021 Vaření Redakce Toprecepty

  Cuketová sezóna je v plném proudu! Její svěží, málo výrazná chuť a pevná konzistence tuto letní zeleninu přímo předurčují ke smažení a zapékání se sýrem, masem nebo slaninou. Inspirujte se nejlepšími recepty z našeho webu!

 • Láska prochází žaludkem. Dopřejte si se svým partnerem tříchodové valentýnské menu

  Láska prochází žaludkem. Dopřejte si se svým partnerem tříchodové valentýnské menu

  12. 2. 2021 Vaření Redakce Toprecepty

  Blíží se svátek zamilovaných, který mnohdy milenci ani neslaví. Jenže v lockdownu se hodně věcí mění. Když nemůžeme na Valentýna vzít naši drahou polovičku na romantickou večeři do restaurace, musíme si něco dobrého připravit doma. Dopřejte si valentýnské menu, u kterého se se svou láskou pobavíte, a ještě si pochutnáte. Máme pro vás…

 • Milujete brambůrky? Vyrobte si jejich zdravou variantu! Výborné jsou celerové nebo polentové

  Milujete brambůrky? Vyrobte si jejich zdravou variantu! Výborné jsou celerové nebo polentové

  18. 6. 2020 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Pokud si rádi pochutnáváte na bramborových lupíncích, máme pro vás skvělý tip – vyzkoušejte zdravé chipsy! Chutnají stejně dobře a navíc prospějí vašemu zdraví!

 • Jak správně vybrat vhodný gril?

  Jak správně vybrat vhodný gril?

  12. 6. 2020 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  O pár rad a tipů pro výběr nového grilu jsme požádali manažera e-shopu Gril.cz pana Pavla Maříka. Tento e-shop působí na trhu v ČR už dlouhou řadu let. Díky tomu, že distribuuje grily značek jako je Cadac, Lucifer nebo Napoleon, má poměrně detailní přehled o požadavcích a trendech na trhu s grily a grilovacím příslušenstvím.

 • 5 zdravých tipů, které nesmí chybět ve vaší kuchyni

  5 zdravých tipů, které nesmí chybět ve vaší kuchyni

  10. 6. 2020 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Začněte nový rok zdravě a dopřejte si pořádnou dávku vitamínů, které podpoří nejen dobrou náladu, ale také vás zbaví únavy, stresu a spolehlivě vám pomohou s redukcí váhy, jedním z nejčastějších novoročních předsevzetí. Připravili jsme pro vás 5 zdravých tipů, které musíte vyzkoušet a které nesmí chybět ve vaší kuchyni!

 • Tipy na výrobu čerstvého smoothie, domácí zmrzliny či ledové tříště

  Tipy na výrobu čerstvého smoothie, domácí zmrzliny či ledové tříště

  30. 5. 2020 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Pár parných letních dní je už za námi, žádná rosnička vám ale neodpřísáhne, že už žádné nepřijdou, i když to občas vypadá všelijak. Proto je dobré se na teplé dny připravit. V letním parnu vás nejvíce zchladí šťavnaté smoothie, osvěžující domácí zmrzka nebo super ledová tříšť.

 • Býváte unaveni? Potřebujete si přečíst mou novou knihu

  Býváte unaveni? Potřebujete si přečíst mou novou knihu

  18. 2. 2020 Ostatní Redakce Toprecepty

  „Za nejextrémnější únavou a vyčerpáním můžeme nalézt spoustu lehkosti a síly, o kterých se nám nikdy ani nezdálo. K těmto zdrojům síly jsme se nikdy nepropracovali, protože jsme se nedostali přes překážky.“ William James (1842–1910)

 • Pro psychickou pohodu se zásobte hořčíkem

  Pro psychickou pohodu se zásobte hořčíkem

  27. 3. 2017 Zdraví Redakce Toprecepty

  Hořčík patří mezi nejdůležitější minerály. O jeho nezbytnosti svědčí i skutečnost, že je mnohdy nazýván „prvkem života“. Nedostatek hořčíku se projevuje zhoršením zdraví, a to především toho psychického. Pokud si tedy chcete užívat pohody a dobré nálady, nezapomeňte potraviny s hořčíkem zařadit do svého každodenního jídelníčku.

 • Návyky štíhlých lidí! Poučte se od nich!

  Návyky štíhlých lidí! Poučte se od nich!

  20. 3. 2017 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Držíte přísné diety a pravidelně cvičíte, a přesto se vám nedaří dosáhnout či udržet ideální váhu? Zajímá vás, jak to dělají lidé štíhlí, u kterých se zdá, že jim péče o tělo nedá žádnou práci? Poodhalte tajemství jejich životního stylu, které i vám pomůže na cestě za perfektní figurou.

 • Recepty na polévky, které vás na jaře posilní

  Recepty na polévky, které vás na jaře posilní

  9. 3. 2017 Vaření Redakce Toprecepty

  Blíží se nádherné období roku – jaro. S ním však mnozí z nás zažívají i jarní únavu. Začleňte proto do svého jídelníčku zdravé polévky, které vašemu tělu dodají všechny živiny, které právě v tomto období nejvíce potřebujete. Výhodou polévek je i to, že jsou lehce stravitelné, a přesto výborně zasytí. Díky těmto benefitům se polévky…

 • Kocovina? Dostaňte se rychle do formy!

  Kocovina? Dostaňte se rychle do formy!

  7. 3. 2017 Zdraví Redakce Toprecepty

  Máte za sebou divokou noc, ve které jste to přehnali s alkoholem. Žádný strach! Ráno to na vás nemusí být poznat! Dejte si snídani, která je napěchována živinami, které vaše tělo právě potřebuje, a poraďte si s nepříjemnou kocovinou raz dva.

 • Bílé rýži odzvonilo! Přednost dejte hnědé!

  Bílé rýži odzvonilo! Přednost dejte hnědé!

  3. 3. 2017 Zdraví Redakce Toprecepty

  Hnědá rýže se v současnosti řadí mezi trendy zdravého stravování. Ačkoli má podobnou chuť jako ta bílá a stejné způsoby úprav, je hodnocena jako mnohonásobně lepší, a to zejména díky svému složení. Hnědá rýže je totiž celozrnná – není rafinovaná tak jako bílá rýže a díky tomu si ponechává maximum živin.

 • Jak zvýšit příjem železa nejen ve veganské stravě

  Jak zvýšit příjem železa nejen ve veganské stravě

  28. 2. 2017 Zdraví Redakce Toprecepty

  Veganské stravování má řadu zdravotních výhod. Především jím výrazně snížíte příjem nasycených tuků, cholesterolu, pesticidů a hormonů ve své stravě, nemluvě o jeho humánní stránce. Mohlo by se zdát, že vynechání veškerých potravin živočišného původu může mít za následek nedostatečný příjem živin, zejména minerálů, jako je železo. Proto…

 • Buďte fit! Dopřejte si jarní očistu!

  Buďte fit! Dopřejte si jarní očistu!

  25. 2. 2017 Zdraví Redakce Toprecepty

  Pod slovem očista nebo detox si většinou představíme přísné diety a spoustu odříkání. Vydat se však můžete i mnohem jednodušší cestou. Blíží se jaro, které je k novým začátkům jako stvořené. Odlehčete si svou stravu pomocí jednoduchých triků a pociťte nový příval energie.

 • Více chřestu nejen pro dobrou náladu!

  Více chřestu nejen pro dobrou náladu!

  11. 2. 2017 Zdraví Redakce Toprecepty

  Pokud zvažujete chřest začlenit do svého jídelníčku, můžete se těšit nejen na vynikající chuť a skvělé oživení vašich pokrmů, ale i na posilněné zdraví. Chřest je totiž doslova napěchovaný vitamíny A, C, E, K A B6, kyselinou listovou, železem a vápníkem. Konzumace chřestu tak prospěje vašemu fyzickému i psychickému zdraví po všech…

 • Valentýnské krabičky plné dobrot

  Valentýnské krabičky plné dobrot

  30. 1. 2017 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Blíží se svátek všech zamilovaných, a proto využijte této příležitosti a obdarujte milým dárkem nejen svoji lepší polovičku, ale i členy rodiny, kamarády či kolegy. V současnosti jsou v oblibě zejména ručně vyráběné jedlé dárky – jelikož do jejich výroby musíte investovat svůj čas i talent, dáte jimi darovanému najevo, jak vám na něm…

 • Tipy pro zdravé a vitální ráno

  Tipy pro zdravé a vitální ráno

  26. 1. 2017 Zdraví Redakce Toprecepty

  Pokud se chcete cítit fit a plni energie, popřípadě shodit něco ze svých tukových zásob, rozpohybujte svůj metabolismus na plné obrátky již ráno. Urychlit metabolismus mohou i drobné změny, které ovšem přinesou velkolepé výsledky!

 • Tipy, jak nakupovat potraviny, když chcete ušetřit i zhubnout

  Tipy, jak nakupovat potraviny, když chcete ušetřit i zhubnout

  12. 1. 2017 Zdraví Redakce Toprecepty

  Po vánočních svátcích všichni řešíme nějaké to kilo navíc. Usnadnit si dodržovaní zdravého jídelníčku můžete i vhodným nakupováním. Pokud budete mít doma zásobu sladkostí, jen stěží se nenecháte zlákat. Zdravé nakupování vám nejen významně pomůže na vaší cestě za zdravým životním stylem, ale navíc díky němu i ušetříte.

 • Krása skrytá ve lněném oleji

  Krása skrytá ve lněném oleji

  27. 12. 2016 Zdraví Redakce Toprecepty

  Lněný olej byl po staletí používán k léčbě nejrůznějších neduhů a onemocnění. Stejně tak jako prospívá našemu zdraví, může prospívat i naší kráse. Lněný olej totiž dokonale revitalizuje pokožku, vlasy a nehty a dokáže je tak proměnit k nepoznání. Poznejte proto ohromující vlastnosti lněného oleje:

 • Silvestrovské klobásky

  Silvestrovské klobásky

  12. 12. 2016 Vaření Redakce Toprecepty

  Po Vánocích máme obvykle dost sladkého cukroví a zatoužíme po nějaké slané a pikantní dobrůtce. Pokud chcete mít v záloze nějakou takovou vánoční specialitu, připravte si s námi opilé a marinované klobásky, které nadchnou všechny milovníky masa a slaných pokrmů. Skvěle se hodí také jako silvestrovské pohoštění, které na slavnostním menu…

 • Obdarujte své blízké jedlými dárky

  Obdarujte své blízké jedlými dárky

  7. 12. 2016 Ostatní Redakce Toprecepty

  Jedlé dárky jsou velmi oblíbené – jsou jedinečné, osobní a spolu s nimi dáváte obdarovávanému i kousek sebe. Jedlým dárkem se může stát téměř každý váš kulinářský výtvor, ať už to jsou muffiny nebo domácí sekaná čokoláda.

 • Nakupte dárky na Vánoce na největším předvánočním veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY

  Nakupte dárky na Vánoce na největším předvánočním veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY

  29. 11. 2016 Ostatní Redakce Toprecepty

  Chcete pořídit svým nejbližším pod stromeček dárky, které je opravdu potěší? Potom zavítejte na největší předvánoční veletrh STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY. Vybrat si zde budete moci z více než šesti tisíc dárků rozmanitých druhů. Těšit se můžete na dárkové zboží, hračky, módu, dekorace, potřeby do domácnosti nebo potraviny a nápoje. Veletrh se…

 • 5 důvodů, proč začít den chia pudinkem

  5 důvodů, proč začít den chia pudinkem

  25. 11. 2016 Zdraví Redakce Toprecepty

  Chia pudink představuje úžasný způsob, jak začít den chuťově vynikajícím a navíc zdravým dezertem. Chia pudink si připravíte velmi snadno a to z chia semínek, které mají schopnost vytvářet ve vlhkém prostředí gel, a kravského, mandlového, sojového, kokosového mléka nebo jogurtu či ovocného nebo zeleninového smoothie.

 • Nejčastější chyby při přípravě smoothie

  Nejčastější chyby při přípravě smoothie

  22. 11. 2016 Zdraví Redakce Toprecepty

  Smoothie představuje velmi chutný a jednoduchý způsob, jak do svého těla dostat všechny potřebné živiny, vitamíny i vlákninu a navíc si ještě pochutnat. Výroba smoothie je velmi snadná, ale je třeba dodržovat některá z pravidel. Existují totiž nevhodné postupy, které mohou kvality i účinnost smoothie velice zhoršit.

 • Vynikající drinky, které vás tuto zimu skvěle zahřejí

  Vynikající drinky, které vás tuto zimu skvěle zahřejí

  21. 11. 2016 Vaření Redakce Toprecepty

  Zima už udeřila a tak si více volných chvil užíváme v teple svých domovů. Zahřát nás v nich může nejen výborné jídlo, ale také lahodné nápoje. Připravte si s námi vynikající drinky, které vás zahřejí i v třeskutých mrazech a stoprocentně vám zachutnají. Navíc jsou bez alkoholu, takže si na nich smlsnou i děti.

 • Barvy v jídelně - které jsou vhodné a které naopak zapovězené?

  Barvy v jídelně - které jsou vhodné a které naopak zapovězené?

  19. 11. 2016 Ostatní Redakce Toprecepty

  Všichni jsme na vlastní kůži jistě zažili psychologické působení barev – některé na nás působí radostně, jiné hřejivě a další naopak ponuře a depresivně. Pokud se chystáte malovat jídelnu, volba odstínů by měla samozřejmě vycházet z vašeho osobního vkusu a celkového stylu interiéru. Jídelna je však velmi specifickým prostorem, a tak je…

 • Dýňové dobroty pro podzimní náladu!

  Dýňové dobroty pro podzimní náladu!

  27. 10. 2016 Vaření Redakce Toprecepty

  Pokud máte chuť na vybranou podzimní specialitku, sáhněte po dýni, která k podzimu neodmyslitelně patří! Dýně je skvělá zapékaná se sýrem a zeleninou, úžasně chutná i zavařovaná v podobě kompotů a rozhodně vás nezklame jako lahodná polévka. Dýně je však vhodná také pro přípravu méně známých dobrot, jako je například dýňové máslo. To…

 • Toužíte po zdravém srdci, kvalitním spánku a dokonalé postavě? Dejte si hrst dýňových semínek

  Toužíte po zdravém srdci, kvalitním spánku a dokonalé postavě? Dejte si hrst dýňových semínek

  19. 10. 2016 Zdraví Redakce Toprecepty

  Také rádi mezi jídly stále něco ochutnáváte? Nedokážete si sledování televize představit bez brambůrek či křupek? Nahraďte nezdravé pochoutky dýňovými semínky! Jejich chuť si jistě oblíbíte a navíc výrazně prospějete svému zdraví.

 • Objevte léčebné účinky čajů

  Objevte léčebné účinky čajů

  10. 10. 2016 Zdraví Redakce Toprecepty

  V současné době máme k dispozici nespočet druhů čajů. Čaje jsou naprosto běžným zbožím a přesně tak je i konzumujeme. Není to však tak dávno, kdy byly čaje považovány spíše za zázračné lektvary, které se užívaly hlavně pro léčebné účely. Jaké jsou tedy zdravotní přínosy čajů, které běžně pijeme?

 • Bylinky a koření namísto lékárničky

  Bylinky a koření namísto lékárničky

  7. 10. 2016 Zdraví Redakce Toprecepty

  Přichází zima a s ní mnohdy i nepříjemné zdravotní komplikace, jako je rýma, kašel, nastydnutí či bolest v krku. Pokud se chcete na tyto neduhy včas vyzbrojit, nemusíte zásobovat svou lékárničku. Raději se podívejte do kuchyně po bylinkách a koření – mnohé z nich totiž mají úžasné léčivé vlastnosti.

 • Zdravé snídaně pro nejmenší

  Zdravé snídaně pro nejmenší

  4. 10. 2016 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  To, že je vyvážená snídaně nezbytnou součástí zdravého jídelníčku, vědí všichni dospělí. Horší je to však s dětmi – ty je po ránu někdy velmi těžké udržet u stolu. Když jim však připravíte chutnou, zábavnou a zároveň zdravou snídani, jistě si budete ráno všichni užívat.

 • Nejchutnější salátové dresinky

  Nejchutnější salátové dresinky

  30. 9. 2016 Vaření Redakce Toprecepty

  Chcete svůj jídelníček odlehčit svěžími a lehkými saláty, ale stále nemůžete najít recepty, které by vám chutnaly. Každý zeleninový salát totiž potřebuje vynikající dresink, který podtrhne jeho chuť. Zapomeňte na nezdravé kupované zálivky a vyrobte si vlastní domácí dresinky, díky kterým vám budou saláty chutnat i v chladnější části roku!

 • Čokoládovo-dýňový chlebíček

  Čokoládovo-dýňový chlebíček

  27. 9. 2016 Vaření Redakce Toprecepty

  Je tu podzim a k němu neodmyslitelně patří dýně. A to nejen jako dekorace na Halloween. Využijte dýňové sezóny a upečte si vynikající dýňový chlebíček s příchutí čokolády, který vám zpříjemní každý sychravý den.

 • Recepty na lahodné smoothies po sportu

  Recepty na lahodné smoothies po sportu

  23. 9. 2016 Zdraví Redakce Toprecepty

  Po fyzické aktivitě tělo potřebuje dobít energii a zásobit vitamíny, minerály a dalšími zdraví prospěšnými látkami. K tomuto účelu jsou jako stvořené smoothies, které dokonale zasytí, jsou zdravé i chutné a navíc lehce stravitelné. Vyzkoušejte tedy naše recepty a užijte si svěží chuť těchto nápojů inspirovanou podzimem.

 • Ochutnejte české BIO kozí produkty z ekologické farmy v prodejnách Kaufland

  Ochutnejte české BIO kozí produkty z ekologické farmy v prodejnách Kaufland

  20. 9. 2016 Zdraví Redakce Toprecepty

  Znáte chuť výrobků z kozího mléka? Někdo je miluje, jiný odsuzuje. Faktem je, že kozí mléko obsahuje množství tělu prospěšných látek a že se stále více dostává do povědomí lidí i na pulty prodejen. Už nevídáme jen jogurty a sýry výhradně z kravského mléka, do popředí se dostává zdravé a výživné mléko kozí. Produkty jsou o to žádanější,…

 • Silikon v akci, aneb Pečení bábovky a cukroví nikdy nebylo snazší

  Silikon v akci, aneb Pečení bábovky a cukroví nikdy nebylo snazší

  16. 9. 2016 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Jsou žáruvzdorné, odolávají teplotám od -40 °C do +230 °C a jsou vyrobeny z prvotřídního pružného silikonu. Představujeme vám silikonové formy, s nimiž jde pečení jedna radost. Není potřeba je vymazávat máslem, jsou nepřilnavé a můžete je mýt v myčce.

 • 5 způsobů, kterými nám ovoce pomáhá zhubnout

  5 způsobů, kterými nám ovoce pomáhá zhubnout

  15. 9. 2016 Zdraví Redakce Toprecepty

  Věděli jste, že přidáním ovoce do svého jídelníčku můžete snáze a rychleji zhubnout? Ovoce je totiž bohaté na důležité vitamíny a minerály, které tělo potřebuje, aby správně fungovalo. Ovoce navíc obsahuje sacharidy, které tělu dodávají potřebnou energii, a zároveň se se vyznačuje nízkým obsahem kalorií. Tak vyměňte všechny zázračné…

 • Potraviny, které bychom neměli uchovávat v ledničce

  Potraviny, které bychom neměli uchovávat v ledničce

  12. 9. 2016 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Ne každým potravinám svědčí chlad ledničky. Jistě budete překvapeni, že to platí i pro některé druhy zeleniny a ovoce, které právě v chladu mnozí z nás běžně skladují. Seznamte se s potravinami, které déle vydrží a jsou chutnější a čerstvější právě mimo ledničku.

 • Šťavnatá sezóna broskví a nektarinek – naučte se s nimi kouzlit

  Šťavnatá sezóna broskví a nektarinek – naučte se s nimi kouzlit

  9. 9. 2016 Vaření Redakce Toprecepty

  Chuť broskví a nektarinek patří k létu. Není nic lepšího než se v parném dni zakousnout do tohoto sladkého plodu slunce. Tyto dvě sestřenice, broskev a nektarinka, mezi nimiž je rozdíl nejen v chuti, ale i v drobném chmýří, které má broskev, jsou výborné na přípravu netradičních dezertů, koktejlů i marmelád. Vyzkoušíme si, jak by mohly…

 • Burčák – kvašením ku zdraví

  Burčák – kvašením ku zdraví

  8. 9. 2016 Ostatní Redakce Toprecepty

  Milujete tu sladko kyselou chuť, která vám perlí na jazyku a dělá dobře vašim chuťovým buňkám? Pak můžete jásat, BURČÁK už je tu! Na jihu Moravy se už začal stáčet a proto je čas si říct něco o tomto částečně zkvašeném moštu, který se získává z plodů vinné révy.

 • Vyzkoušejte mandlovou mouku, jistě vám zachutná

  Vyzkoušejte mandlovou mouku, jistě vám zachutná

  31. 8. 2016 Zdraví Redakce Toprecepty

  V současné době jsou velmi žádané alternativy pšeničné mouky, které jsou zdravější i chutnější. Jednou z nich je také mouka mandlová, která do kuchyně vnáší řadu výhod.

 • Tipy, jak zhubnout nadbytečná kila bez drastické diety

  Tipy, jak zhubnout nadbytečná kila bez drastické diety

  29. 8. 2016 Zdraví Redakce Toprecepty

  Chcete se zbavit nadbytečných kil? Tak určitě zapomeňte na hladovění či drastické diety, které by vašemu tělu jen ještě více ublížily. Nastartovat zdravější životní styl, vedoucí ke štíhlé postavě, můžete i několika drobnými změnami, které vás vůbec nezatíží:

 • Domácí arašídové máslo a Nutella

  Domácí arašídové máslo a Nutella

  22. 8. 2016 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Vyrobte si s námi dvě oblíbené dobroty, které vám zpříjemní každou snídani či svačinu. Arašídové máslo i Nutellu si snadno připravíte doma a jejich chuť bude prostě vynikající.

 • Vyrazte na Foodparade, festival pro gurmány a milovníky delikates

  Vyrazte na Foodparade, festival pro gurmány a milovníky delikates

  16. 8. 2016 Ostatní Redakce Toprecepty

  V krásných zahradách Trojského zámečku se 3. a 4. září 2016 již pošesté rozprostřou desítky stánků. Najdete v nich kuchaře známých luxusních restaurací i nadšence z menších kuchyní. Každá restaurace představí své degustační menu, aby návštěvníkům zprostředkovala nejlepší zážitek z jejich kuchyně. Chybět nebudou ani výtečné delikatesy a…

 • Okurková voda: lahodný životabudič

  Okurková voda: lahodný životabudič

  11. 8. 2016 Zdraví Redakce Toprecepty

  Voda ochucená plátky okurky patří k nejoblíbenějším a nejlahodnějším letním nápojům. Kromě toho, že skvěle chutná, je okurková voda také vhodným prostředkem k utužení našeho zdraví. Sklenice okurkové vody tedy představuje skvělý způsob, jak rychle hydratovat tělo, dodat mu energii a bojovat proti nepříjemné únavě. Tím ale seznam výhod…

 • Ochutnejte středověk - tematické krčmy lákají na výborné jídlo i nevídanou show

  Ochutnejte středověk - tematické krčmy lákají na výborné jídlo i nevídanou show

  10. 8. 2016 Ostatní Redakce Toprecepty

  Vraťte se do časů dávno minulých! Ne do hradů a zámků, kde žila smetánka, ale do hospod a zájezdních hostinců, kde byli kromě pitek na denním pořádku bitky, ostrá slova i nože a kde tanečnice, kejklíři i žebráci měli své právoplatné místo. V Čechách takových hospůdek neboli krčem pár je. Vidět v nich můžete show velmi působivou a…

 • Vyzkoušejte zeleninové hranolky – jsou chutné, křupavé a dietní

  Vyzkoušejte zeleninové hranolky – jsou chutné, křupavé a dietní

  9. 8. 2016 Vaření Redakce Toprecepty

  Všichni známe celer, řepu, batáty, mrkev i kořenovou petržel. Málokdo z nás však tyto potraviny v čerstvé formě konzumuje. Někomu nechutnají, pro jiného jsou moc zdravé. Zkuste si ale představit tyto druhy zeleniny nakrájené na hranolky, zakápnuté olejem či máslem, promíchané s kořením a upečené do křupava v troubě. Ke steaku i…

 • V Ryzlinku vlašském z Kobylí naleznete chuť medových pláství

  V Ryzlinku vlašském z Kobylí naleznete chuť medových pláství

  28. 7. 2016 Vaření Redakce Toprecepty

  Ryzlink vlašský, pozdní sběr z unikátní Kolekce Osm Století Vína z Kobylí zaujme na první pohled nazlátlými odlesky. Typicky odrůdové tóny nazrálého Ryzlinku vlašského přecházejí z vůně i do robustní chutě. V jejím dlouhém závěru vynikají medové plástve.

 • Nečekejte na vinobraní, vyrazte na Moravu za dobrým vínem na „Zarážání hory“

  Nečekejte na vinobraní, vyrazte na Moravu za dobrým vínem na „Zarážání hory“

  27. 7. 2016 Ostatní Redakce Toprecepty

  Že znáte z Moravy jen vinobraní a jinak se tam nic zajímavého neděje? Omyl! Starobylý zvyk „zarážání“ hory je památeční chvílí a Moravané v mnoha vesnicích si jej každý rok připomínají. I když tradice ustupují moderní době, i dnes jsou součástí „zarážání“ bujaré oslavy plné dobrého vína, jídla a cimbálky.

 • 6 důvodů, proč jíst mango každý den + recept na domácí mangovou zmrzlinu

  6 důvodů, proč jíst mango každý den + recept na domácí mangovou zmrzlinu

  26. 7. 2016 Zdraví Redakce Toprecepty

  Mango patří mezi nutričně nejvyváženější druhy ovoce. Díky svému složení se stává skvělou výživou pro vnitřní orgány a je tak účinnou prevencí vzniku mnohých zdravotních problémů. Zařaďte mango do svého jídelníčku – těšit se můžete nejen na skvělou chuť, ale i na zlepšení zdravotního stavu.

 • Kořenová zelenina na másle – skvělá příloha, obloha či základ pro pyré

  Kořenová zelenina na másle – skvělá příloha, obloha či základ pro pyré

  25. 7. 2016 Vaření Redakce Toprecepty

  Mrkev, kořenová petržel a celer jsou noční můrou snad každého milovníka šťavnaté flákoty. Ale nevěřili byste, jak vynikající může být kořenová zelenina připravená na másle – žádné margaríny, prostě klasické, živočišné máslo, které milovali naši dědové. Zkuste náš recept a budete se olizovat.

 • Ochutnejte nejvzácnější kávu světa - cibetkovou Kopi Luwak

  Ochutnejte nejvzácnější kávu světa - cibetkovou Kopi Luwak

  20. 7. 2016 Ostatní Redakce Toprecepty

  Nedokážete si svůj den představit bez šálku ranní kávy a rádi zkoušíte nové druhy z různých koutů světa? Pak byste si neměli nechat ujít jednu z nejvzácnějších káv na světě - cibetkovou Kopi Luwak.

 • Jak ozvláštnit grilování? Zkuste ananas ve slanině nebo třeba grilovaná jablka

  Jak ozvláštnit grilování? Zkuste ananas ve slanině nebo třeba grilovaná jablka

  19. 7. 2016 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Grilování, to není jen flák masa na roštu. Oblíbená letní kratochvíle, která povyšuje přípravu večeře na společenskou zábavu, může být i nevšední. Pozvěte sousedy a vyzkoušejte některý z našich grilovacích tipů. Třeba takový ananas ve slanině je vynikající!

 • Využijte sezónní ovoce na osvěžující bublaninu

  Využijte sezónní ovoce na osvěžující bublaninu

  15. 7. 2016 Vaření Redakce Toprecepty

  Jahody, maliny, meruňky, borůvky - sezónní ovoce je právě teď v kurzu a my ho milujeme především proto, že si jej můžeme vychutnat jen pár dní v roce. Rádi mlsáme jahody a šampus, uzobáváme čerstvé maliny nebo se doslova ládujeme šťavnatými meruňkami.

 • Přehnali jste to s opalováním? 6 potravin, které zaženou horkost

  Přehnali jste to s opalováním? 6 potravin, které zaženou horkost

  14. 7. 2016 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Po dlouhé zimě se všichni snažíme nachytat co nejvíce slunečních paprsků do zásoby. Opalování pro mnohé představuje relaxaci, odpočinek, zkrátka příjemné lenošení. Sluneční záření obsahuje důležitý vitamín D, který nám pomáhá udržet pozitivní energii, ale s jeho „chytáním“ bychom to neměli přehánět. Pokud však špatně odhadneme faktor…

 • Blahodárné bylinky by měly patřit do každé kuchyňky

  Blahodárné bylinky by měly patřit do každé kuchyňky

  12. 7. 2016 Zdraví Redakce Toprecepty

  Bylinková mánie vtrhla do Česka před pár lety a v místních kuchyních nadělala pořádný nepořádek, díky bohu! Trend čerstvosti potravin s sebou přinesl nepřeberné množství možností přípravy pokrmů z čerstvých surovin. Základem těchto pokrmů nejsou kořenící směsi plné solí a glutamátů, ale čerstvé bylinky, které skvěle dochutí bez…

 • Pivní slavnosti, kam se podíváš - víkend bude patřit pivařům i milovníkům guláše

  Pivní slavnosti, kam se podíváš - víkend bude patřit pivařům i milovníkům guláše

  11. 7. 2016 Ostatní Redakce Toprecepty

  Když je léto a 30 °C ve stínu, co vás nejvíce osvěží? Pokud právě sedíte u počítače, předloktí se vám lepí ke stolu a v práci nefunguje klimatizace, prosím, najděte v sobě alespoň kousek zbývající energie a vykřikněte: „PIVO!“

 • Oslavte léto piknikem!

  Oslavte léto piknikem!

  11. 7. 2016 Ostatní Redakce Toprecepty

  Čas parných dní, provoněných sluncem a posekanou trávou je tady. Všichni milujeme ty chvíle relaxace, kdy se jen tak natáhneme na lehátko s drinkem nebo si můžeme užít chvíle zábavy při zahradní párty s přáteli. Zapomínáme však na starou dobou klasiku, kterou milovali už naši předkové – pikniky!

 • Toužíte po dokonalém zdraví? Vsaďte na superpotraviny!

  Toužíte po dokonalém zdraví? Vsaďte na superpotraviny!

  6. 7. 2016 Zdraví Redakce Toprecepty

  Dnešní hektická doba si vybírá svou daň, a tak se běžnou součástí našeho života stávají fyzické i psychické problémy, jakými jsou stres, únava, vyčerpání či bolesti hlavy. Nechcete-li se podvolit diktátu doby, aktivně chraňte své zdraví. Obraťte se na přírodu a objevte jedinečné účinky superpotravin.

 • Rulandské šedé láká svojí plností a vůní

  Rulandské šedé láká svojí plností a vůní

  30. 6. 2016 Vaření Redakce Toprecepty

  Pozdní sběr Rulandského šedého 2015, zařazený do nové Kolekce Osm Století Vína z Kobylí, působí harmonicky plným dojmem a typicky odrůdovou dochutí. Kolekce připomíná staletou historii, která se mohla psát díky poctivé práci vinohradníků a jedinečným klimatickým a půdním podmínkám panujícím v Kobylí a jeho okolí. Zdejší vinice patří do…

 • Kurz grilování aneb Zpátky do školních lavic

  Kurz grilování aneb Zpátky do školních lavic

  30. 6. 2016 Ostatní Redakce Toprecepty

  Už od prvního stupně na základní škole jsem věděl, že já a škola kamarádi nebudeme. Kromě povinných devíti let základky jsem horko těžko přidal další čtyři roky na střední. Tím moje vzdělávání skončilo a už nikdy jsem se do škamen nechtěl vrátit. Až loni na jaře jsem se shodou náhod ocitl na kurzu grilování, kde jsem si přidal jako…

 • Zavařování a zpracování domácího ovoce

  Zavařování a zpracování domácího ovoce

  24. 6. 2016 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Blíží se krásné letní období, které je plné ovoce a zeleniny z našich zahrádek. Možná se ale také potýkáte s problémem, že více druhů dozrává najednou, a je třeba je rychle zpracovat. Majitelé velkých mrazáků mohou část zamrazit, ale i takto uložené ovoce má omezenou trvanlivost. Ideálním řešením je tedy zavařování, které je vhodné nejen…

 • Svatovavřinecké z Kobylí připomíná historii osmi století

  Svatovavřinecké z Kobylí připomíná historii osmi století

  9. 6. 2016 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Svatovavřinecké je na území České republiky nejpěstovanější modrou odrůdou a jednou z nejoblíbenějších. Naše země se také může pochlubit tím, že je současně největším pěstitelem na světě. Podle odborných expertíz by měla odrůda pocházet z oblasti Burgundska.

 • Olivový olej - základní surovina pro každou kuchyni

  Olivový olej - základní surovina pro každou kuchyni

  8. 6. 2016 Ostatní Redakce Toprecepty

  Rádi byste udělali něco pro svoje zdraví, ale nevíte jak začít? Prvním krokem může být nahrazení klasických tuků olivovým olejem, který se hodí do studené i teplé kuchyně. Olivové oleje mají totiž kromě nezaměnitelné chuti také velmi pozitivní účinky na lidské zdraví. Máte-li tedy chuť na lehký letní salát, pořádný kus grilovaného masa…

 • 5 tipů jak zhubnout do léta bez trápení.

  5 tipů jak zhubnout do léta bez trápení.

  23. 5. 2016 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  A je to tady. Polovina května už je za námi, počasí nám přeje, svetry a bundy pod kterými jsme mohli schovávat své oblejší křivky, zůstaly ve skříni a spousta z nás se pustila do hubnutí. Jak to do plavek stihnout?

 • CHCETE DO LÉTA ZHUBNOUT? ZKUSTE SKVĚLÉ KETO RECEPTY

  CHCETE DO LÉTA ZHUBNOUT? ZKUSTE SKVĚLÉ KETO RECEPTY

  9. 5. 2016 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Léto je tu už za pár týdnů a vy si říkáte, že je nejvyšší čas začít se svou váhou něco dělat? Aby se vám to povedlo a vy jste se nemuseli za své tělo stydět, zkuste tyhle báječné recepty, které pro vás sestavili výživoví specialisté proteinové diety KetoDiet .

 • Speciální lahůdky BOSCH FRESH FESTIVALU - už tento víkend v Brně

  Speciální lahůdky BOSCH FRESH FESTIVALU - už tento víkend v Brně

  4. 5. 2016 Ostatní Redakce Toprecepty

  Gurmánský festival v Brně startuje již tento víkend 7. a 8. května. Pro návštěvníky brněnského koupaliště Riviéra je připraveno dobré jídlo a pití, klasická i netradiční gastronomie, živé show věhlasných šéfkuchařů a další bohatý sobotní a nedělní program.

 • Podlehněte sladkému pokušení a užijte si jedinečnou atmosféru!

  Podlehněte sladkému pokušení a užijte si jedinečnou atmosféru!

  2. 5. 2016 Ostatní Redakce Toprecepty

  Chcete si dopřát jedinečný chuťový zážitek, který potěší všechny Vaše smysly? Hledáte vynikající sladkou pochoutku z těch nejvybranějších surovin? Chcete si mlsání zpříjemnit pohodovou atmosférou? Pokud ano, sáhněte po tradičních Karlovarských oplátkách, které svou nadýchanou lehkostí, lahodnou chutí a nezaměnitelnou vůní zlákaly takové…

 • Celé Česko peče v nejlepší formě

  Celé Česko peče v nejlepší formě

  19. 4. 2016 Ostatní Redakce Toprecepty

  Sbírejte body za nákupy v PENNY a získejte slevu na nádobí francouzské značky Fontignac

 • Propadněte velikonočnímu hodování!

  Propadněte velikonočnímu hodování!

  21. 3. 2016 Vaření Redakce Toprecepty

  Velikonoce jsou za dveřmi, a tak se už můžeme těšit na typické dobroty, které se s tímto svátkem pojí. Kromě beránka a mazance na slavnostní stůl rozhodně patří i slané pochoutky, jako jsou chlebíčky, jednohubky či studené mísy s vykoledovanými vajíčky. Pokud si chcete o letošních Velikonocích skutečně pochutnat a dopřát i své rodině,…

 • VÍNA VINIUM – VÍNA S TRADICÍ

  VÍNA VINIUM – VÍNA S TRADICÍ

  11. 3. 2016 Ostatní Redakce Toprecepty

  Letos v duchu oslav 80. výročí založení společnosti

 • Okny může utéct až 40% tepla!

  Okny může utéct až 40% tepla!

  1. 3. 2016 Ostatní Redakce Toprecepty

  Zima je letos mírná, ale i tak vás možná rozčiluje, že zase „topíte pánubohu do oken“. Vyměňte konečně stará netěsnící okna za nová. Blíží se jaro, a to je pravý čas pro rekonstrukci.

 • TRENDY: PIVOVARSKÉ KVASNICE V KUCHYNI

  TRENDY: PIVOVARSKÉ KVASNICE V KUCHYNI

  29. 2. 2016 Zdraví Redakce Toprecepty

  Je moderní i zdravé dbát na zásady vyvážené pestré stravy. Vracíme se k přirozeným potravinám a jednou z nich jsou i pivovarské kvasnice.

 • JUBILEJNÍ 10. ROČNÍK TOP GASTRO & HOTEL 2016 SE BLÍŽÍ

  JUBILEJNÍ 10. ROČNÍK TOP GASTRO & HOTEL 2016 SE BLÍŽÍ

  18. 1. 2016 Ostatní Redakce Toprecepty

  Veletrh TOP GASTRO & HOTEL patří k významným akcím svého druhu pořádaným v České republice. Na holešovickém výstavišti se v termínu 18. - 21. února 2016 uskuteční již desátý ročník tohoto gastronomického svátku. První dva dny výstavního programu jsou určeny pro profesionály z tohoto segmentu. V sobotu a v neděli se brány otevřou i široké…

 • Káva pro jedinečný chuťový zážitek!

  Káva pro jedinečný chuťový zážitek!

  16. 12. 2015 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Blíží se období Vánoc a s ním i doba, kdy si budeme užívat nejrůznějších dobrot a specialit. Potěšit své chuťové buňky však můžeme nejen během svátků, ale i každý den. Odměňte se vynikající značkovou kávou a užívejte si výjimečných smyslových zážitků s každým douškem!

 • Pochoutka, které neodoláte!

  Pochoutka, které neodoláte!

  15. 12. 2015 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Rádi si pochutnáváte na opravdových delikatesách? Hledáte zpestření svého každodenního jídelníčku, nebo svátečního pohoštění? Chcete své vánoční menu obohatit něčím výjimečným? Pokud ano, máme pro Vás skvělý tip – sýry Krolewski, kterým neodolají ani ty nejmlsnější jazýčky!

 • Nejkrásnější cukroví!

  Nejkrásnější cukroví!

  14. 12. 2015 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Cukroví je stejně jako ozdobený stromeček a dárky pod ním tradiční součástí Vánoc. Různé druhy cukroví si už můžeme koupit, ale domácímu se nevyrovná. Máme pro vás tipy a rady, jak upéct to nejchutnější vánoční cukroví.

 • Vařte jako profesionálové!

  Vařte jako profesionálové!

  9. 12. 2015 Vaření Redakce Toprecepty

  Už jste měli někdy z vaření opravdové potěšení a radost? Tak s touto speciální řadou nádobí Granit Line budete mít oboje!

 • Prožijte zimu ve znamení krásy, elegance a vytříbeného stylu!

  Prožijte zimu ve znamení krásy, elegance a vytříbeného stylu!

  7. 12. 2015 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Letní dny jsou nenávratně pryč, ale i chladnější období roku rozhodně má co nabídnout! A to hlavně v případě, že patříte k milovníkům módy! Podzim a zima totiž představují čas, kdy si oblékání můžeme opravdu naplno užívat. A proto Vám poradíme, jaké trendy letos na podzim a v zimě letí!

 • Nenechte si ujít štědrou nabídku vánočních dárků

  Nenechte si ujít štědrou nabídku vánočních dárků

  1. 12. 2015 Ostatní Redakce Toprecepty

  Vánoce se blíží a vy přemýšlíte, čím udělat svým nejbližším radost? Pak si poznamenejte do diáře 10. – 13. prosince 2015, kdy se uskuteční tradiční vánoční akce Stříbrné vánoční dny. Čekat na vás bude výběr z 6000 dárků od více než 350 vystavovatelů. Přijďte si užít předvánoční atmosféry plné vůní a vánočních koled, ochutnat to nejlepší…

 • Čerstvé pečivo a bio-mléčné výrobky z EKOFARMY JAVORNÍK s dovozem přímo do domu

  Čerstvé pečivo a bio-mléčné výrobky z EKOFARMY JAVORNÍK s dovozem přímo do domu

  26. 11. 2015 Ostatní Redakce Toprecepty

  Ekofarma Javorník je součástí firmy JAVORNÍK-CZ s.r.o. Štítná nad Vláří. Hospodaří převážně na pozemcích v oblasti CHKO Bílé Karpaty na výměře 1750 ha.

 • Trend současnosti: Prosklené kuchyně!

  Trend současnosti: Prosklené kuchyně!

  25. 11. 2015 Ostatní Redakce Toprecepty

  Otevřené prostory vypadají luxusně a výjimečně. Je však poměrně složité je dobře zorganizovat a oddělit v nich jednotlivé funkční zóny. Perfektním prostředkem k tomuto účelu je sklo, které prostor nezatíží tak silně jako klasická stěna, ale jednotlivé oblasti od sebe dokonale vizuálně oddělí.

 • Jak na fantastický dort? A ještě dostat 200,- zpět?

  Jak na fantastický dort? A ještě dostat 200,- zpět?

  20. 11. 2015 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Do českých domácností se opět vrací pečení. Není to tak dlouho, kdy se díky přijatelným cenám domácích pekáren začal ve velkém péct domácí chléb. V poslední době zažívá návrat i sladké pečení.

 • 5 tipů na rychlejší přípravy vánočních pochoutek

  5 tipů na rychlejší přípravy vánočních pochoutek

  16. 11. 2015 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Všimli jste si v obchodech vánočních produktů? Ano, je to tak, Vánoce jsou za dveřmi. A s nimi přichází i oblíbené, ale náročné období v kuchyni při přípravách vánočního cukroví a později i štědrovečerní večeře. Protože jsou Vánoce svátkem klidu a míru, rádi bychom se podělili o rady, jak si vánoční pečení a přípravy v kuchyni usnadnit,…

 • Vše pro hravé pečení s profesionálními výsledky!

  Vše pro hravé pečení s profesionálními výsledky!

  11. 11. 2015 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Ne nadarmo se říká, že jíme také očima! Jídlo, které dokáže oblažit více našich smyslů, se stává jedinečným zážitkem, a tak se vždy vyplatí každý kulinářský výtvor povýšit na malé umění. Pro zábavné zdobení a originální dekorace je jako stvořené sladké pečení, které patří k nejpříjemnějším činnostem vůbec – tak toho rozhodně využijte!…

 • „S chutí divočiny“ aneb Poznáváme receptury nejkvalitnějších krmiv Taste of the Wild pro psy i kočky

  „S chutí divočiny“ aneb Poznáváme receptury nejkvalitnějších krmiv Taste of the Wild pro psy i kočky

  3. 11. 2015 Ostatní Redakce Toprecepty

  Marně pátráte po tom nejvhodnějším krmivu pro své štěně? Nebo snad nevyhovují z jakéhokoli hlediska vašemu psovi stávající granule a proto uvažujete o změně? Chcete krmit své domácí mazlíčky zdravě a bez obilnin? Pak je tu jedno společné řešení pro všechny – superprémiové vlhké krmivo pro psy a kočky s chutí divoké přírody Taste of the…

 • Máte rádi japonskou kuchyni?

  Máte rádi japonskou kuchyni?

  2. 11. 2015 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  My ano, a tak nás v nedávné době potěšilo, když jsme objevili kamenný a internetový obchod Susi.cz. V tomto velmi příjemném obchůdku v Praze Michli na vás hned po příchodu dýchne skutečná japonská atmosféra. Japonské potraviny, japonská keramika, knihy a dárkové předměty, které jsou v Susi.cz k dostání, jsou tu prodávány s očividnou…

 • Vaří celá rodina

  Vaří celá rodina

  29. 10. 2015 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Podzim je tu a s ním i chladnější počasí, které ukončilo dlouhé procházky, táboření i pobíhání vašich dětí po přírodě a koupalištích. To ale nevadí. S tímto ročním obdobím totiž přichází i spousta jiných zajímavých aktivit, které můžete se svými dětmi dělat v pohodlí a teple domova. Penny vám chtělo usnadnit práci s vymýšlením, jak ty…

 • Zábavné vaření pro celou rodinu

  Zábavné vaření pro celou rodinu

  1. 10. 2015 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Obchodní řetězec Penny Market představil v průběhu září svou novou kuchařku „Vaříme a hrajeme si s...“ věnovanou celé rodině. Kniha slouží jako zábavný návod, jak aktivně trávit čas s dětmi a naučit je i něčemu novému. Sami si tam mohou s pomocí rodičů, prarodičů i kamarádů připravit nejrůznější dobroty, naučit se stolovat, soutěžit a…

 • FOR GASTRO & HOTEL: veletrh pro odborníky i gurmány s atraktivním programem

  FOR GASTRO & HOTEL: veletrh pro odborníky i gurmány s atraktivním programem

  21. 9. 2015 Ostatní Redakce Toprecepty

  Už za necelý měsíc odstartuje v areálu PVA EXPO PRAHA 5. ročník mezinárodního veletrhu gastronomie a hotelnictví FOR GASTRO & HOTEL. Pro profesionály z gastronomie i návštěvníky z řad laické veřejnosti je připravena ucelená prezentace těch nejvýznamnějších firem z oboru HORECA. Připraven je i bohatý doprovodný program v čele se…

 • Sklenice mléka denně!

  Sklenice mléka denně!

  2. 9. 2015 Zdraví Redakce Toprecepty

  Mléko je vynikajícím zdrojem vápníku a bílkovin – dvou základních živin pro správný růst a vývoj. Dále je bohaté na vitamín D, který nenajdete ani v sýrech, ani v jogurtech. Z těchto důvodů byste si mléko měli dopřávat každý den a začlenit ho do jídelníčku i svých dětí. Konzumace mléka má totiž na jejich zdravotní stav velmi pozitivní…

 • I hodinky mohou být šperk…

  I hodinky mohou být šperk…

  30. 7. 2015 Ostatní Redakce Toprecepty

  Každá žena má ráda věci, které podtrhnou její půvab. Mezi ně samozřejmě patří i hodinky. Plní funkci nejen jako praktická věc, ale i jako velice výrazný šperk. Dnes už není pravdou, že hodinky jsou přebytečná záležitost, která byla nahrazena jinými zařízeními, jako jsou například mobilní telefony. Pokud jsou správně zvoleny, mohou…

 • Nastartujte svou cestu za vysněnou postavou právě teď!

  Nastartujte svou cestu za vysněnou postavou právě teď!

  24. 7. 2015 Zdraví Redakce Toprecepty

  Nejste pyšní na své tělo? Máte pocit, že Vás přebytečná kila neustále sráží dolů a že kvůli nim nežijete naplno, ale jen přežíváte? Že Vašemu životu chybí šťáva a Vám energie a vitalita? Cítíte, že stěží zvládáte své každodenní povinnosti, ale na nic jiného už Vám nezbývají síly? Máte dokonalou představu, jak byste chtěli žít a vypadat,…

 • Nábytek, na který se Vám budou sbíhat sliny!

  Nábytek, na který se Vám budou sbíhat sliny!

  24. 7. 2015 Ostatní Redakce Toprecepty

  Sehnat nábytek imitující vzhled oblíbených jídel není dnes nic neobvyklého. Pravdou však je, že jen málokdo si tímto typem vybavení ozvláštní své bydlení. Převrat možná přinese nový trend, jímž je nábytek ve tvaru nejrůznějších sladkostí – ten je totiž nejen velmi roztomilý, ale i praktický. Výzkumy navíc dokládají, že může být skvělým…

 • Čím odšťavňovat rybíz a jak na rybízový džem bez peciček?

  Čím odšťavňovat rybíz a jak na rybízový džem bez peciček?

  20. 7. 2015 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Taky nemáte rádi rybízový džem nebo marmeládu kvůli zrníčkům? Přinášíme návod, jak se jich bez práce zbavit!

 • Mladí Američané nepoznají ovoce a zeleninu, britský kuchař je to naučil

  Mladí Američané nepoznají ovoce a zeleninu, britský kuchař je to naučil

  24. 6. 2015 Zdraví Redakce Toprecepty

  Může britský šéfkuchař naučit dobře a správně jíst otylé a zmlsané Američany? Přesně taková je výzva vyhlášeného kuchtíka Jamieho Olivera. Miláček britské a potažmo světové kuchyně si připravil nemalé sousto. Ve svém pořadu Jamieho revoluce ve vaření se snaží zdolat ta největší klišé americké kuchyně - nezdravý přístup a obezita.

 • Vylaďte letní pokrmy řeckým olivovým olejem

  Vylaďte letní pokrmy řeckým olivovým olejem

  22. 6. 2015 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  V létě se víc než kdykoli jindy chceme cítit fit a zároveň si pochutnat na dobrém jídle. Nekonečnou inspirací pro nás může být středomořská kuchyně. Je bohatá na zeleninové saláty, ryby a lehké masové pokrmy, které přímo vybízí k použití olivového oleje. Už dávní Řekové věděli, co je dobré a zdravé zároveň. Přeneste kousek řeckého slunce…

 • I polévka může být osvěžující

  I polévka může být osvěžující

  17. 6. 2015 Vaření Redakce Toprecepty

  K české kuchyni patří polévky stejně tak jako k té italské kvalitní těstoviny či k japonské vynikající sushi. V létě však často nemáme v parných dnech na horké polévky ani pomyšlení. Přesto existují zahraniční tipy, jak si i v letních dnech dopřát k obědu chutnou, hlavně však osvěžující studenou polévku.

 • Ovoce a zelenina trochu jinak aneb Sklízíme s Labetou

  Ovoce a zelenina trochu jinak aneb Sklízíme s Labetou

  15. 6. 2015 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Čas sklizně je prošpikovaný nejrůznějšími návody, nápady, recepty po babičce i nejnovějšími gastronomickými trendy. Nejen pro ty, co by rádi vyzkoušeli něco nového, ale mají strach, protože co kdyby to náhodou nevyšlo, je tu Labeta. Vsaďte na naše osvědčené produkty. Připravte si domácí marmeládu či přesnídávku, naložte s námi…

 • Užijte si léto plnými doušky!

  Užijte si léto plnými doušky!

  9. 6. 2015 Ostatní Redakce Toprecepty

  Jaro a léto jsou perfektní dobou k nejrůznějším změnám, a to i co se oživení šatníku týče, tak toho rozhodně využijte. Oblečení do velké míry ovlivňuje to, jak se cítíme, a tím pádem i to, jak nás vnímá okolí. Vneste proto do svého oblékání jiskru pomocí veselých barev, atraktivních vzorů a slušivých střihů a buďte toto léto…

 • Zvládejte grilování na jedničku!

  Zvládejte grilování na jedničku!

  3. 6. 2015 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Období oblíbených grilovaček právě začíná! Pokud máte dilema, jaký gril a od jakého výrobce zvolit, nezoufejte! Poradíme Vám!

 • Kuchařka první republiky

  Kuchařka první republiky

  1. 6. 2015 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Z dělnického Žižkova až do kuchyně filmových hvězd

 • FRESH Festival: Maraton plný špičkového jídla, vaření a známých osobností se blíží

  FRESH Festival: Maraton plný špičkového jídla, vaření a známých osobností se blíží

  21. 5. 2015 Ostatní Redakce Toprecepty

  Už jen pár dní zbývá do zahájení největší kulinářské akce letošního roku v Plzni – FRESH Festivalu. Na návštěvníky čekají tři dny plné špičkového jídla, pití a kuchařských show, na dvou scénách se budou střídat vyhlášení šéfkuchaři se známými osobnostmi. FRESH Festival se koná od pátku 22. do neděle 24. května 2015. Hlavní program se…

 • Jste unavení? Sáhněte po tom správném jídle!

  Jste unavení? Sáhněte po tom správném jídle!

  14. 5. 2015 Zdraví Redakce Toprecepty

  Nabitý rozvrh, stres a málo spánku jsou hlavní příčiny nedostatku energie a chronické únavy. Zabojujte proti nim jednou provždy – mnohdy stačí jen drobná změna jídelníčku a budete se cítit vitální, výkonní a v pohodě po celý dlouhý den. A o jaké potraviny byste rozhodně měli obohatit svoji stravu?

 • Sedmero rad pro jaro

  Sedmero rad pro jaro

  30. 4. 2015 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Jaro máme v plném proudu. Příroda se probouzí ze zimního spánku a odpočinku, prodlužují se dny a otepluje se. Je to návrat k počátku života, oslava přírody, plodnosti a hojnosti země.

 • S multifunkční mikrovlnkou budete vařit jako šéfkuchař!

  S multifunkční mikrovlnkou budete vařit jako šéfkuchař!

  14. 4. 2015 Ostatní Redakce Toprecepty

  Patříte mezi kuchtíky, kteří rádi vaří, ale nechtějí strávit u plotny půlku dne? Nebo je naopak vaření nemilou nutností a přemýšlíte, jak si tuto činnost zpříjemnit? Pak je čas představit Vám hit mezi praktickými a úspornými kuchyňskými spotřebiči – multifunkční mikrovlnku.

 • Proč všichni jedí Mike Benexia Premium kvality Chia ?

  Proč všichni jedí Mike Benexia Premium kvality Chia ?

  13. 4. 2015 Zdraví Redakce Toprecepty

  O Chia se mluví jako o zázračném produktu. Zahraniční média jí věnovala tolik pozornosti, že se o roku 2013 začalo mluvit jako o roku Chia. Máme rok 2015 a i v Česku si chia semínka získávají stále více nových příznivců. O Chia, respektive o produktu Mike Benexia Premium kvality Chia, si budu povídat s paní magistrou Renatou Jiráskovou.…

 • Ten pravý Karneval chutí zažijete jen na výstavišti v Ostravě!

  Ten pravý Karneval chutí zažijete jen na výstavišti v Ostravě!

  1. 4. 2015 Ostatní Redakce Toprecepty

  Pestrá nabídka dobrého jídla a pití, ochutnávky, košty, degustační menu, kulinářské show a různé gastronomické lahůdky potěší všechny labužníky ve dnech 24. – 26. dubna 2015 na Výstavišti Černá louka v Ostravě.

 • TopRecepty pro Vaše TOP Velikonoce!

  TopRecepty pro Vaše TOP Velikonoce!

  30. 3. 2015 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Velikonoce jsou za dveřmi a jak to tak u českých svátků bývá, jsou i tyto oslavy jara neodmyslitelně spojeny s dobrým jídlem a pitím. A právě proto jsme pro Vás připravili svěží jarní inspiraci v podobě receptů na vynikající velikonoční pokrmy, které zachutnají nejen celé Vaší rodině, ale zajisté i všem koledníkům.

 • Netradiční využití olivového oleje!

  Netradiční využití olivového oleje!

  19. 3. 2015 Ostatní Redakce Toprecepty

  Kvalitní olivový olej dokáže povznést každé jídlo na vyšší úroveň. Nejen v kuchyni však můžeme docenit jeho vlastnosti a kvality:

 • Rodinný nákup během několika minut

  Rodinný nákup během několika minut

  11. 3. 2015 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Zapomeňte na fronty u pokladen, kličkování mezi regály, protivné pokladní nebo hledání parkovacího místa. To vše se stalo minulostí díky službě Potraviny on-line, se kterou nakoupíte z pohodlí domova i velký rodinný nákup během několika minut.

 • Fast food? Proč ne!

  Fast food? Proč ne!

  26. 2. 2015 Zdraví Redakce Toprecepty

  Myslíte si, že získat postavu snů, dosáhnout pevného zdraví, zkrátka být fit a v dobré kondici je pořádná dřina? Po přečtení tohoto článku možná změníte názor! ;)

 • Proč trávit čas mezi regály? Užívejte si volný čas po svém

  Proč trávit čas mezi regály? Užívejte si volný čas po svém

  25. 2. 2015 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  V dnešní době máme mnoho možností, jak trávit volný čas. Každý z nás se může věnovat rozmanitým hobby – od sportovních aktivit přes jazykové kurzy, výuku kreslení, geocaching až po hodiny vaření. Volný čas si můžeme užít také relaxací v přírodě nebo ho věnovat přátelům či rodině. Většina z nás však vede věčný boj s nedostatkem času. Kde…

 • Moderní kuchyně vsázejí na police!

  Moderní kuchyně vsázejí na police!

  16. 2. 2015 Ostatní Redakce Toprecepty

  Moderní interiéry stále častěji spějí k minimalismu – především klasický nábytek je nahrazován moderními, odlehčenými a obvykle i multifunkčními modely. Tento trend pronikl také do kuchyní, kde jsou kuchyňské skříňky nahrazovány otevřenými policemi.

 • Neztrácet čas nákupy a přitom mít plnou lednici

  Neztrácet čas nákupy a přitom mít plnou lednici

  11. 2. 2015 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Rychle domů z práce, nakoupit, uklidit, zapnout pračku, zkontrolovat úkoly, připravit večeři… Někdy bychom potřebovali, aby měl den alespoň 48 hodin, abychom stihli všechny povinnosti, které nás čekají v práci i doma. Mnoho z nás má své malé tipy jak vzácný čas chytře ušetřit a mít ho tak dostatek i na příjemné aktivity. Přečtěte si tip…

 • Nosíte zubní náhradu? Vyzkoušejte fixační krém Corega!

  Nosíte zubní náhradu? Vyzkoušejte fixační krém Corega!

  9. 2. 2015 Zdraví Redakce Toprecepty

  Ať už jste o svůj chrup přišli z jakéhokoliv důvodu a nosíte zubní náhradu, je třeba ji věnovat stejnou pozornost a péči, jako stálým zubům. Se správnou hygienou pomohou čisticí tablety Corega. Udržet náhradu na svém místě zase fixační krém, který navíc zamezí pronikání zbytků jídla pod ní. I zubní náhrada se musí pravidelně čistit!

 • Gastronomický veletrh TOP GASTRO & HOTEL 2015 bude plný novinek!

  Gastronomický veletrh TOP GASTRO & HOTEL 2015 bude plný novinek!

  9. 2. 2015 Ostatní Redakce Toprecepty

  Přípravy gastronomického veletrhu TOP GASTRO & HOTEL 2015 jsou v plném proudu. Devátý ročník tohoto úspěšného veletrhu, který je v České republice jednou z nejvýznamnějších akcí ve svém oboru, se uskuteční 19. až 22. února tradičně na Výstavišti v pražských Holešovicích souběžně s 24. ročníkem veletrhu cestovního ruchu HOLIDAY WORLD 2015…

 • PRAVÉ ČOKOLÁDY Z CELÉHO SVĚTA

  PRAVÉ ČOKOLÁDY Z CELÉHO SVĚTA

  8. 2. 2015 Ostatní Redakce Toprecepty

  Nabídka světových čokolád ohodnocených cenami The International Chocolate Awards. Světová čokolá-da.cz je největší internetový obchod na českém trhu se specializací na vysoce kvalitní čokoládu.

 • Chefparade – tam, kde se (nejen) vaří

  Chefparade – tam, kde se (nejen) vaří

  29. 1. 2015 Vaření Redakce Toprecepty

  Škola vaření Chefparade funguje v Praze již od roku 2007 a pokud jste ji od té doby ještě nenavštívili, máte nejvyšší čas.

 • Je jídlo dobrý sluha, ale zlý pán?

  Je jídlo dobrý sluha, ale zlý pán?

  20. 1. 2015 Zdraví Redakce Toprecepty

  Vím, že položit tuto otázku po Vánocích není zrovna fér, ale: Jak se cítíte? Cítíte se lehký jako pírko a ve formě? Nebo jako vícevrstevná verze sebe sama překračující své standardní váhové limity? Nebojte se, nejste v tom sami... Smutnou skutečností je, že až 4/5 Čechů se po výživných vánočních svátcích necítí zrovna ve své kůži. A…

 • Začátek roku: Start lepšího života!

  Začátek roku: Start lepšího života!

  14. 1. 2015 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Začátek roku bývá ve znamení nejrůznějších předsevzetí! Pokud jste si i Vy slíbili, že letos zhubnete, dostanete se do výborné kondice a budete celkově žít mnohem zdravěji, jste na správné adrese – máme pro Vás totiž skvělý tip, jak svých cílů dosáhnete, a to bezbolestně, s radostí a chutí.

 • Tipy na perfektní oslavu Silvestra i vstup do nového roku!

  Tipy na perfektní oslavu Silvestra i vstup do nového roku!

  25. 12. 2014 Vaření Redakce Toprecepty

  Konec roku se blíží a s ním i tolik očekávané silvestrovské oslavy. Ať už jste se příchod nového roku rozhodli přivítat bujarou párty se svými přáteli, nebo v klidu doma u televize, máme pro Vás skvělé tipy, které Vám poslední den roku zaručeně zpříjemní.

 • PAŠTIKOVÉ TAŠTICKY S MANGOVÝM SALÁTEM

  PAŠTIKOVÉ TAŠTICKY S MANGOVÝM SALÁTEM

  25. 12. 2014 Vaření Redakce Toprecepty

  I z jednoduchých ingrediencí, pokud jsou kvalitní, se dá vytvořit slavnostní pohoštění nebo občerstvení k romantickému večeru u sklenky vína. Pokud si se svými spolustolovníky rozdělíte práci, budete mít večeři hotovou doslova za pár minut.

 • Supermarkety si váš čas nezaslouží. Nakupujte potraviny i drogerii on-line

  Supermarkety si váš čas nezaslouží. Nakupujte potraviny i drogerii on-line

  18. 12. 2014 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  V dnešní uspěchané době jsou supermarkety tím posledním místem, kde bychom chtěli trávit čas. Naštěstí i nakupování se rychle přizpůsobuje digitální době a díky on-line službám jako Rohlik.cz se dá i velký rodinný nákup zvládnout během chvilky pěkně z domova a kurýr vám ho donese až na práh za 90 minut. Žádné čekání, žádné fronty a žádné…

 • Moderní kuchyně vsázejí na police!

  Moderní kuchyně vsázejí na police!

  17. 12. 2014 Ostatní Redakce Toprecepty

  Moderní interiéry spějí k minimalismu – především klasický nábytek je nahrazován moderními, odlehčenými a obvykle i multifunkčními modely. Tento trend pronikl také do kuchyní, kde místo kuchyňských skříněk vévodí otevřené police.

 • Vy snad chcete trávit advent ve frontách v supermarketu? Známe trik, jak se jim vyhnete.

  Vy snad chcete trávit advent ve frontách v supermarketu? Známe trik, jak se jim vyhnete.

  11. 12. 2014 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Předvánočních nákupů se účastní celý národ a podle toho to v obchodech vypadá. Udělejte to jinak! Vyzkoušejte výhody nového on-line supermarketu Rohlik.cz, kde můžete nakoupit rychle a z pohodlí domova. Celý nákup vám kurýr doručí až ke dveřím do 90 minut nebo v přesný čas, který si určíte.

 • Včelí úly: vánoční tradice v nové podobě!

  Včelí úly: vánoční tradice v nové podobě!

  8. 12. 2014 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Vymýšlíte každým rokem nové druhy cukroví za účelem obdivných reakcí Vašich známých? Pečete každé Vánoce stále to samé, ale přesto máte chuť na něco jiného? Bojíte se nového, ale chcete změnit již otřepanou klasiku? Zbystřete: je tu osvědčená tradice v novém kabátě a bez pečení! Jsou tu včelí úly!

 • Pečení cukroví je tu! A my známe hit letošních Vánoc!

  Pečení cukroví je tu! A my známe hit letošních Vánoc!

  5. 12. 2014 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  A po roce je konečně tu! Doba, na kterou se všichni vášniví kuchaři i mlsouni těší ze všeho nejvíce – doba pečení cukroví, které naše domovy zahalí tou pravou vánoční atmosférou s vůní hřebíčku a skořice!

 • Z farmy na talíř je to pouhých pár kroků...v restauraci Angusfarm.

  Z farmy na talíř je to pouhých pár kroků...v restauraci Angusfarm.

  3. 12. 2014 Ostatní Redakce Toprecepty

  Angusfarm je: Restaurace pro gurmány, Pension pro romantiky, Farma pro milovníky přírody, Stodola pro slavnosti, Seminárka v podkroví pro firmy a Výrobna produktů pro každého, kdo dokáže ocenit kvalitu a čistotu potravin na talíři i v žaludku. Tohle všechno v jedné malé vísce na jižním Plzeňsku v Soběsukách u Nepomuka.

 • Jak si o Vánocích pochutnat a nepřibrat?

  Jak si o Vánocích pochutnat a nepřibrat?

  25. 11. 2014 Zdraví Redakce Toprecepty

  Vánoce jsou pro mnohé z nás dobou hodování. Na vánoční pokrmy se těšíme po celý rok a nic je zkrátka nemůže nahradit. Jak si ale o svátcích dopřávat tak, jak jsme zvyklí, a přitom nenabrat zbytečná kila navíc?

 • Pečte s námi na Vánoce!

  Pečte s námi na Vánoce!

  19. 11. 2014 Ostatní Redakce Toprecepty

  Vánoce, nejočekávanější svátky roku, se pomalu blíží a tak je nejvyšší čas pomýšlet na to, jakými pochoutkami a pokrmy si zpříjemníme tyto jedinečné chvíle. K Vánocům neodmyslitelně patří hřebíčkem a skořicí provoněné cukroví, vláčná vánočka, hřejivý punč, tradiční rybí polévka nebo poctivý domácí bramborový salát s řízky z kapra.…

 • Buďte krásní i na podzim s jedinečnou kolekcí šperků!

  Buďte krásní i na podzim s jedinečnou kolekcí šperků!

  18. 11. 2014 Ostatní Redakce Toprecepty

  Řetízky a náramky jsou velmi známá označení ozdob žen (ale nejen jich). Současně však kombinace těchto dvou slov tvoří jméno jednoho z předních českých eshopů se stříbrnými šperky. Jde o eshop s nabídkou jak klasických řetízků, tak i módních šperků z dílen italských designérů. Každá žena chce být něčím výjimečná, některá více, jiná se…

 • Už jste ochutnali domácí sušenkové máslo?

  Už jste ochutnali domácí sušenkové máslo?

  12. 11. 2014 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Pokud rádi mlsáte, zkoušíte nové věci a při vaření i trochu experimentujete, tak tu máme něco přesně pro Vás: domácí sušenkové máslo. Jeho příprava je velmi snadná a chuť prostě výtečná. Ti, kteří ho již ochutnali, tvrdí, že se tato pochoutka snadno může stát lékem na všechny starosti a neduhy – a to rozhodně stojí za vyzkoušení.

 • Vepřo knedlo zelo a la Zepter

  Vepřo knedlo zelo a la Zepter

  10. 11. 2014 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Vyzkoušejte známou českou klasiku vepřo knedlo zelo na zdravý Zepter způsob, což znamená méně času stráveného v kuchyni, méně spotřebované energie a peněz, a hlavně méně tuku! Stačí, když krkovici nahradíte libovým masem, na talíř si dáte velkou porci zelí, bramborových knedlíků si dáte polovinu nebo je zcela nahradíte bramborem. Navíc s…

 • TRENDY V PEČENÍ

  TRENDY V PEČENÍ

  6. 11. 2014 Ostatní Redakce Toprecepty

  V současné době je in, tzv. „trendy“, pečení domácích cupcakes a makronek. Obě tyto pochoutky patří do minidezertů, které se snadno konzumují a krásně vypadají. Pojďme se blíže seznámit s těmito dobrotami...

 • Recept na vlastnoručně vyrobený dárek s "anebotak"

  Recept na vlastnoručně vyrobený dárek s "anebotak"

  4. 11. 2014 Ostatní Redakce Toprecepty

  Blíží se Vánoce a právě teď je ta správná doba přemýšlet o tom, čím potěšit své blízké. Pokud tedy nejsi punkerka, co to zásadně nechává na 24. prosince ráno a pak se zoufale přehrabuje na benzínce v poloprázdných regálech. Věřit, že vydoluješ trumfové eso mezi gumičkami do stěračů, prošlými bagetami a čímsi, co připomíná použitou…

 • Halloweenské pochoutky!

  Halloweenské pochoutky!

  24. 10. 2014 Ostatní Redakce Toprecepty

  Strašidelný svátek Halloween se pomalu blíží, a proto Vám přinášíme pochoutky, které Vám zpříjemní jeho oslavy. Symbolem Halloweenu jsou samozřejmě úžasné dýně, které nejen skvěle vypadají, ale také famózně chutnají, a proto nemohou chybět ani v následujících receptech!

 • 4 kuchyňské hity, které musíte mít!

  4 kuchyňské hity, které musíte mít!

  20. 10. 2014 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  V kuchyni trávíme poměrně hodně času, vaření stojí peníze… Máme pro vás tipy na několik kuchyňských pomocníků, s kterými budete šetřit!

 • Vyzrajte na podzimní neduhy chutnými ovocnými šťávami!

  Vyzrajte na podzimní neduhy chutnými ovocnými šťávami!

  17. 10. 2014 Zdraví Redakce Toprecepty

  Nejbarevnější období roku je tu a s ním bohužel i sychravé a chladné počasí. Pokles teplot i úbytek slunečních paprsků se mnohdy negativně podepisují na našem fyzickém i psychickém zdraví. A přitom stačí tak málo, abychom studenou část roku přečkali ve zdraví a fit – totiž zásobit své tělo pořádnou dávkou vitamínů!

 • Proč všichni jedí Mike Benexia Premium kvality Chia ?

  Proč všichni jedí Mike Benexia Premium kvality Chia ?

  15. 10. 2014 Zdraví Redakce Toprecepty

  O Chia se mluví jako o zázračném produktu. Zahraniční média jí věnovala tolik pozornosti, že se o roku 2013 začalo mluvit jako o roku Chia. Máme rok 2014 a ukazuje se, že i v Čechách si získala velkou přízeň. O Chia, respektive o produktu Mike Benexia Premium kvality Chia, si budu povídat s paní magistrou Renatou Jiráskovou. Paní…

 • Kupujte čerstvé, české potraviny přímo od výrobce

  Kupujte čerstvé, české potraviny přímo od výrobce

  9. 10. 2014 Ostatní Redakce Toprecepty

  František Němec – živnostník kraje Vysočina pro rok 2014

 • Neuvěřitelné! Masné výrobky jako součást zdravého jídelníčku!

  Neuvěřitelné! Masné výrobky jako součást zdravého jídelníčku!

  8. 10. 2014 Zdraví Redakce Toprecepty

  Ať už se z jakéhokoli důvodu zajímáte o zdravý životní styl a stravování, pravděpodobně Vám neuniklo negativní hodnocení masných výrobků odborníky na výživu. Důvodem je především značné zastoupení živočišných tuků s vysokým obsahem nasycených mastných kyselin v těchto potravinách, které mají velmi neblahý vliv na lidský organismus. Pokud…

 • Jablečný sen – neskutečně šikovný pomocník!

  Jablečný sen – neskutečně šikovný pomocník!

  26. 9. 2014 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Podzim se blíží a příroda nás hojně zásobuje svými dary. Typickým podzimním ovocem jsou především jablka a hrušky, a tak je právě nejlepší čas na jejich zpracování. Nic nezútulní domov tak jako vůně právě upečeného domácího štrůdlu. Stejně vynikající pochoutkou jsou i jablečné a hruškové kompoty. A určitě nezapomeňte na křížaly, na…

 • Základní živiny pro lepší spánek

  Základní živiny pro lepší spánek

  22. 9. 2014 Zdraví Redakce Toprecepty

  Věděli jste, že některé živiny Vám pomohou večer lépe usínat a dodají Vám více energie během dne? Kvalitní spánek je lékem a prevencí mnoha fyzických i duševních problémů, proto bychom o něj měli co nejlépe pečovat. Pokud máte problémy s nespavostí, přerušovaným spánkem nebo jste unaveni během dne, upravte svůj jídelníček a přidejte do…

 • Smalt je moderní trend – buďte IN!

  Smalt je moderní trend – buďte IN!

  17. 9. 2014 Ostatní Redakce Toprecepty

  Smalt je osvědčená a spolehlivá klasika, především proto se v současné době dostává opět na výsluní. Na jeho místo se v posledních letech snažily dostat jiné moderní materiály, jako třeba nerez nebo teflon, ale smalt svoji pozici uhájil. V současnosti je opět v nabídce předních světových výrobců kuchyňského nádobí a vybavení - a ti se…

 • Revoluce! Dopřejte si i sladká jídla zdravě!

  Revoluce! Dopřejte si i sladká jídla zdravě!

  15. 9. 2014 Zdraví Redakce Toprecepty

  Máte rádi sladké? A také vás nebaví neustále počítat kalorie a po každé dobrotě se trápit výčitkami svědomí? Neodpírejte si to, co máte rádi! Poradíme Vám, jak mlsat chytře!

 • Mějte sladký život!

  Mějte sladký život!

  12. 9. 2014 Ostatní Redakce Toprecepty

  Umíte si představit svatbu, oslavu nebo večírek bez luxusního dortu! My rozhodně ne! A proto Vás zveme do jedinečné cukrárny, kde jsou dorty povýšeny na skvostná umělecká díla, která uchvátí všechny Vaše smysly.

 • Kuchyň – srdce domova!

  Kuchyň – srdce domova!

  8. 9. 2014 Ostatní Redakce Toprecepty

  Každá kuchyň má své osobité kouzlo. A proto není divu, že mnozí z nás v této místnosti rádi tráví svůj volný čas. Kuchyň tak zdaleka není pouze prostorem, kde se připravuje jídlo a stoluje, ale má mnohem důležitější funkci.

 • Originální kytice k jídlu pro mlsné jazýčky!

  Originální kytice k jídlu pro mlsné jazýčky!

  3. 9. 2014 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Různé laskominy, pochoutky a cukrovinky patří k nejoblíbenějším dárkům, vždyť kdo z nás by si rád čas od času nezamlsal? A jelikož výběrem takového dárku prozrazujete i své city a vztah k obdarované osobě, nespokojte se s ničím všedním. Překvapte své blízké něčím výjimečným! Co třeba dárkem, který je lahodně sladký a chuťově vynikající a…

 • Naučte se nakupovat výhodně!

  Naučte se nakupovat výhodně!

  1. 9. 2014 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  I když se zdá, že nám všudypřítomné hypermarkety a obchodní řetězce usnadňují nakupování, opak je většinou pravdou. Všichni z osobní zkušenosti víme, že zboží, které je v jednom obchodě za skvělou cenu, může být v druhém dražší o nezanedbatelnou částku. Situaci nám navíc komplikují lákavé reklamy upozorňující na nejrůznější akce a slevy.…

 • Konečně si můžete pochutnat i na "nezdravých" jídlech bez výčitek!

  Konečně si můžete pochutnat i na "nezdravých" jídlech bez výčitek!

  22. 8. 2014 Zdraví Redakce Toprecepty

  Láká Vás zdravé stravování, ale nechcete se vzdávat svých oblíbených jídel a neustále počítat kalorie? Zapomeňte na odříkání a omezování a nebojte se najíst dosyta! Vyzkoušejte český výrobek Šmakoun, díky němuž připravíte všechna jídla nejen chutně, ale i zdravě a kvalitně.

 • Užijte si grilování, jak se patří!

  Užijte si grilování, jak se patří!

  25. 7. 2014 Vaření Redakce Toprecepty

  K létu neodmyslitelně patří grilování, u kterého se sejde celá rodina nebo parta přátel. Nezaměnitelná vůně a chuť grilovaného masa, zeleniny, sýrů a dalších pochoutek zpříjemní každou zahradní sešlost, oslavu i párty. Proto není divu, že grilování celosvětově představuje jeden z nejoblíbenějších způsobů úpravy pokrmů, a to již od 17.…

 • Zmrzlinový dort osvěží každou párty!

  Zmrzlinový dort osvěží každou párty!

  21. 7. 2014 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Není nic tak jednoduchého, lahodného a v horkých letních dnech osvěžujícího jako zmrzlinový dort. Existuje nespočet receptů na tuto studenou pochoutku – my Vám dnes přinášíme jeden z nich, který vyniká snadnou přípravou, dokonalým vzhledem a samozřejmě výtečnou chutí. Náš dort připravíte raz dva, kdykoli na něj dostanete chuť.

 • Zdravě a chutně s řeckou kuchyní!

  Zdravě a chutně s řeckou kuchyní!

  18. 7. 2014 Zdraví Redakce Toprecepty

  Víte, proč Řekové patří k jednomu z nejzdravějších národů na světě a dožívají se velmi vysokého věku? Kromě veselé povahy a lásky k životu jim k tomu přispívá také dobré jídlo. Základem jejich lahodného jídelníčku jsou čerstvé suroviny, zelenina, domácí sýry a hlavně kvalitní olivový olej. Obohaťte také vy váš jídelníček o tajemství,…

 • Jak snadno a rychle nakoupit potraviny? Online!

  Jak snadno a rychle nakoupit potraviny? Online!

  16. 7. 2014 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Skloubit práci s rodinným životem nebývá jednoduché. Zvláště pak v případě, že pracujete na tzv. dlouhé a krátké týdny. V takovém případě je důležité si čas dobře zorganizovat, aby i v týdnu, kdy jste méně doma, byla domácnost zajištěna. Své o tom ví i paní Jana. Pro ni je v časově nabitém týdenním harmonogramu velkým pomocníkem služba…

 • 9 potravin pro zdravé léto

  9 potravin pro zdravé léto

  14. 7. 2014 Zdraví Redakce Toprecepty

  Léto je ideální dobou pro odlehčení jídelníčku. Ten by měl být bohatý na potraviny, které nás udrží v kondici i v parných vedrech. Skvělou volbou jsou především ty potraviny, které obsahují velké množství vody, a tak nejen zasytí, ale i osvěží a hydratují. Zde je seznam pochoutek, na které byste ve slunných dnech rozhodně neměli…

 • V čem vlastně spočívá kouzlo grilu?

  V čem vlastně spočívá kouzlo grilu?

  9. 7. 2014 Ostatní Redakce Toprecepty

  Není nic lepšího, než si po celým dni konečně sednout a podívat se na svůj oblíbený seriál. Program mi však naruší hlasitá reklama. Přepínám program po programu, snažím se reklamě uniknout, ale neděje se... Jsou všude. Vzdávám to a nechávám program, na kterým za chvilku seriál začíná. Tolik reklam na jídlo jsem už dlouho neviděla,…

 • 10 zdravých ingrediencí, které by neměly chybět v letních nápojích!

  10 zdravých ingrediencí, které by neměly chybět v letních nápojích!

  7. 7. 2014 Zdraví Redakce Toprecepty

  Období léta je jako stvořené pro odlehčení jídelníčku. Zařaďte do něj více ovocných a zeleninových šťáv, které Vás v letních vedrech příjemně osvěží a navíc na dlouhou dobu zasytí. A které ingredience by v nich neměly chybět?

 • 10 potravin, které Vám pomohou spalovat kalorie

  10 potravin, které Vám pomohou spalovat kalorie

  30. 6. 2014 Zdraví Redakce Toprecepty

  Existuje množství potravin, které můžete jíst každý den, a přitom spalovat kalorie a zdravě hubnout. Potraviny z tohoto seznamu jsou nejen zdraví prospěšné, ale také mimořádně chutné, takže se jistě stanou oblíbenou součástí Vašeho jídelníčku. Kromě začlenění těchto potravin do svého stravování nezapomeňte také na pravidelný pohyb, který…

 • 6 DŮVODŮ PROČ JSOU ITALSKÉ TĚSTOVINY PRO VÁS A VAŠÍ RODINU ZDRAVÝM JÍDLEM

  6 DŮVODŮ PROČ JSOU ITALSKÉ TĚSTOVINY PRO VÁS A VAŠÍ RODINU ZDRAVÝM JÍDLEM

  24. 6. 2014 Vaření Redakce Toprecepty

  K italskému způsobu života patří láska k dobrému jídlu, vášnivá oddanost chutím a různorodosti života. Těstoviny jsou jedním z tradičních pilířů italské kuchyně a také jedním z nejpopulárnějších jídel světa. Těstoviny sehrávají klíčovou roli ve Středozemní kuchyni, která je stále více spojována s dlouhověkostí a snižováním rizika…

 • Superpotraviny – potraviny 21. století

  Superpotraviny – potraviny 21. století

  23. 6. 2014 Zdraví Redakce Toprecepty

  Dnešní hektická doba si na každém z nás vybírá svou daň. Běžnými součástmi našeho každodenního života se stávají stres, spěch a únava. Mezi civilizační choroby, které zužují drtivou část populace, se zařadily nejrůznější typy bolesti hlavy, svalů a kloubů, nespavost, chronická únava a různé formy psychické nepohody. Nechcete-li se…

 • Letní FITování! VNITŘNÍ PŘÍPRAVA TĚLA

  Letní FITování! VNITŘNÍ PŘÍPRAVA TĚLA

  16. 6. 2014 Zdraví Redakce Toprecepty

  Milé dámy, vysněné léto se blíží, pojďte se na něj připravit. Tentokrát se zaměříme na podporu těla zevnitř, protože je velmi důležité využít přírody, a toho co nám právě nabízí. Podpoříte tak vaši psychiku a odlehčíte tělu. Výhodou je podpora přírody samotné, zejména v rámci přirozených biorytmů. Léto v přírodě je ve znamení zrání a…

 • Zmrzlinovač – pomocník do kuchyně nejen pro horké letní dny

  Zmrzlinovač – pomocník do kuchyně nejen pro horké letní dny

  9. 6. 2014 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  V letních parnech se nic nevyrovná poctivé zmrzlině. V poslední době je stále populárnější domácí zmrzlina, kterou si vyrobíme sami z námi vybraných surovin. Mnozí z těch, kteří propadli tomuto trendu, nedají dopustit na tzv. zmrzlinovače, které bezesporu přinášejí řadu výhod. O kvalitě a jedinečné chuti domácí zmrzliny nelze pochybovat,…

 • Pochoutka pro jedinečný gurmánský zážitek!

  Pochoutka pro jedinečný gurmánský zážitek!

  27. 5. 2014 Ostatní Redakce Toprecepty

  Chcete si zpestřit a obohatit svůj jídelníček? Dbáte na zdravý životní styl? Vaříte jen z vysoce kvalitních potravin? Hledáte originální pamlsek pro oslavy, firemní akce či posezení s přáteli? Pokud jste na některou z otázek odpověděli kladně, budete přímo nadšeni sušeným masem, které je nejen mimořádně chutné, ale také zdravé.

 • Nakoupit rodinný nákup během pár minut? Ano, jde to

  Nakoupit rodinný nákup během pár minut? Ano, jde to

  19. 5. 2014 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Týden ještě ani pomalu neskončil a už začíná nový. Každodenní shon, starosti s dětmi, zaměstnání a ještě k tomu se starat o domácnost. Po celém denním maratonu si na chvilku vydechnete, kouknete na hodiny a zjistíte, že je skoro na čase jít do postele. Po vyčerpávajícím pětidenním koloběhu konečně přichází víkend a s ním i zasloužený…

 • Jahodovo-medové máslo

  Jahodovo-medové máslo

  16. 5. 2014 Vaření Redakce Toprecepty

  Jahody k létu prostě neodmyslitelně patří. Existuje nespočet jahodových pochoutek, mezi nejchutnější z nich rozhodně patří lahodné jahodovo-medové máslo! Pokud rádi objevujete nové věci, vyzkoušejte náš recept a užijte si chutě jahod zcela netradičně.

 • Vakuum pro vaše potraviny

  Vakuum pro vaše potraviny

  12. 5. 2014 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Potraviny většinou skladujeme v různých dózách v chladničce. Po nějaké době ale zelenina a ovoce stejně začnou vysychat, uzeniny mění barvu… Ideální není ani zmražení. Proti ztrátě vůně, barvy i chuti potravin a úbytku vitamínů a všech dalších látek, které potraviny obsahují je nejlepším řešením vakuum. Trvanlivost potravin, které jsou…

 • NOHY JAKO MODELKA!

  NOHY JAKO MODELKA!

  5. 5. 2014 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Každá z nás jistě touží po pěkných nožkách, na kterých budeme chodit lehce a elegantně. Proto rády sáhneme po lodičkách, ale každý centimetr podpatku výrazně zvyšuje zátěž nohou. V teplých dnech se také zvyšuje riziko městnání krve v nohách, což vede k otokům. Pokud otoky přetrvávají, hrozí riziko vzniku křečových žil. Zvýšená námaha…

 • Ten pravý Karneval chutí zažijete jen na výstavišti v Ostravě!

  Ten pravý Karneval chutí zažijete jen na výstavišti v Ostravě!

  23. 4. 2014 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Pestrá nabídka dobrého jídla a pití, ochutnávky, košty, degustační menu, kulinářské show a různé gastronomické lahůdky potěší všechny labužníky ve dnech 16. – 18. května 2014 na Výstavišti Černá louka v Ostravě.

 • Želatinový meloun oživí každou jarní párty!

  Želatinový meloun oživí každou jarní párty!

  13. 4. 2014 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Čas jarních grilovaček, venkovního posezení a zahradních párty je tu! K tomuto skvělému období roku také neodmyslitelně patří chuť melounu. Proto Vám dnes přinášíme inspiraci, jak si meloun vychutnat zcela nově a netradičně. Vyzkoušejte želatinové melouny, které Vás uchvátí nejen svou chutí, ale také vzhledem!

 • Jarní citronové pokušení

  Jarní citronové pokušení

  24. 3. 2014 Vaření Redakce Toprecepty

  Citronové dortíčky jsou ideálním osvěžením na jaro i léto. Zamilujete si je v podobě lehké svačinky, dezertu i snídaně, která Vám jistě zpříjemní celý den. Dortíčky svým vzhledem i chutí skvěle oživí také velikonoční tabuli, tak je určitě vyzkoušejte!

 • Pečte s námi na Velikonoce!

  Pečte s námi na Velikonoce!

  17. 3. 2014 Vaření Redakce Toprecepty

  Velikonoce, očekávané svátky jara, se pomalu blíží, a tak je čas pomýšlet na to, čím ozdobíme slavnostní tabuli. K Velikonocům neodmyslitelně patří nejen pestrobarevná vajíčka, pomlázka, jarní květiny a další typická výzdoba, ale také tradiční pochoutky, bez kterých si mnozí z nás nedovedou tyto svátky už ani představit. Abyste si…

 • Jak se poprat s jarní únavou?

  Jak se poprat s jarní únavou?

  21. 2. 2014 Zdraví Redakce Toprecepty

  Oblíbené období roku – jaro se pomalu blíží a s jeho příchodem mnozí lidé pociťují jarní únavu, projevující se fyzickou a psychickou nepohodou, vyčerpaností a mrzutostí. Dnes Vám poradíme snadné triky, jak s jarní únavou zatočit, abyste si prvních jarních paprsků užili v plné síle.

 • VYHOVTE SVÝM CHUTÍM V KAŽDÉ SEZÓNĚ ROKU

  VYHOVTE SVÝM CHUTÍM V KAŽDÉ SEZÓNĚ ROKU

  17. 2. 2014 Zdraví Redakce Toprecepty

  V přírodě má všechno svůj čas. Suroviny vypěstované a konzumované hned v sezoně obsahují více živin, vitamínů i minerálních látek, a hlavně, jsou mnohem chutnější. V každém ročním období převažují totiž jiné chutě.

 • Malé změny pro praktickou kuchyň!

  Malé změny pro praktickou kuchyň!

  10. 2. 2014 Ostatní Redakce Toprecepty

  V kuchyni není místa nikdy dost. Nejenže zde máte spoustu věcí, které potřebujete uskladnit, ale navíc potřebujete i dostatečně velkou pracovní plochu. Nemluvě o umístění všelijakých spotřebičů, bez kterých se v kuchyni zkrátka neobejdete. Zařízení plně funkční a mimořádně praktické kuchyně se tak zdá poměrně nelehkým úkolem. Klíčem k…

 • Tipy na valentýnské dárky, které vám zpříjemní společné chvíle!

  Tipy na valentýnské dárky, které vám zpříjemní společné chvíle!

  6. 2. 2014 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Svátek svatého Valentýna, den všech zamilovaných, se nezadržitelně blíží. Pokud chcete tuto příležitost náležitě oslavit, a přesto si lámete hlavu, čím obdarovat svou drahou polovičku, přinášíme vám originální tipy na dárky, které nejen potěší, ale i překvapí.

 • Pro dokonalý požitek z vína

  Pro dokonalý požitek z vína

  6. 2. 2014 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Král Sýrů Sametový je ideálním společníkem pro zralá červená vína. Ušlechtilá plíseň, která doprovází proces zrání sýru, mu dodává jemné aroma čerstvých žampiónů. Král Sýrů Sametový dokonale ladí s chutí drobného červeného ovoce a s čerstvou francouzskou bagetou.

 • Dostaňte se do kondice!

  Dostaňte se do kondice!

  29. 1. 2014 Zdraví Redakce Toprecepty

  Začátek nového roku je pro mnohé z nás spojen s nejrůznějšími předsevzetími, která se nejčastěji týkají zlepšení způsobu života. Součástí zdravého životního stylu je bezesporu zdravý a pravidelný pohyb. Pokud chcete spálit kalorie, vyformovat si postavu a dostat se do fyzické i psychické pohody, máme pro Vás skvělý tip na místo, kde…

 • Nejlepší čas začít být FIT

  Nejlepší čas začít být FIT

  28. 1. 2014 Zdraví Redakce Toprecepty

  Začátek roku je vždy nejlepší čas pro změny všeho druhu. Už víte, že jste to, co jíte. Strava totiž ovlivňuje nejen vnější vzhled, ale také psychiku. Vzpomeňte si na nedávné vánoční svátky a oslavy Nového roku. Byl to krásný čas hojnosti, dopřávání si všech dobrot, na které jste měli chuť. To je v pořádku. Jsou to také svátky časově…

 • Vyzkoušejte: Těstoviny z jednoho hrnce!

  Vyzkoušejte: Těstoviny z jednoho hrnce!

  24. 1. 2014 Vaření Redakce Toprecepty

  Těstoviny jsou většinou spásou pro ty, kteří nemají čas nebo chuť vařit, a přesto se chtějí dobře najíst. Dnes pro vás máme výborný tip na těstoviny z jednoho hrnce, které uvaříte raz dva a výborně si na nich pochutnáte. Zapomeňte na ohranou klasiku, kterou představují těstoviny s kečupem, a užijte si nových chutí.

 • Lehké ovocné dezerty

  Lehké ovocné dezerty

  20. 1. 2014 Vaření Redakce Toprecepty

  Na Nový rok si mnozí z nás dávají předsevzetí s cílem zlepšit svůj dosavadní život. Většina z nich se pak týká našeho životního stylu: chceme zdravě jíst, pravidelně cvičit, více spát, nekouřit či omezit konzumaci alkoholu. Dodržet některé z těchto vytyčených cílů však může být po bujarých vánočních svátcích opravdovým kumštem. Abyste…

 • Obliba vaření na plynu opět stoupá

  Obliba vaření na plynu opět stoupá

  10. 1. 2014 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  I když se zdálo, že vaření na plynu bude vytlačeno indukčními varnými deskami, které byly jako nejmodernější zástupci vaření na elektrice vychvalovány jako výrobek číslo jedna, ukazuje se, že používání plynu při přípravě jídla má stále své příznivce, a to oprávněně.

 • MODERNÍ KUCHYNĚ JE RYCHLÉ, EFEKTIVNÍ A ZDRAVÉ VAŘENÍ V THERMOMIXU

  MODERNÍ KUCHYNĚ JE RYCHLÉ, EFEKTIVNÍ A ZDRAVÉ VAŘENÍ V THERMOMIXU

  18. 12. 2013 Vaření Redakce Toprecepty

  V moderní kuchyni používáme velké množství různých přístrojů, snad pro každý úkon jeden. Současná doba si žádá nejen rychlost a efektivitu, ale také klade důraz na zpracování surovin, při kterém se zachovávají velmi potřebné a cenné přírodní látky. Nejeden kuchař by jistě ocenil jeden jediný přístroj, který dokáže splnit všechna tato…

 • Kočárek - naše první vozidlo

  Kočárek - naše první vozidlo

  17. 12. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Firma Domexim a.s. vznikla v září roku 2013 na základě dvacetiletých zkušeností v oboru výroba a prodej dětských kočárků.

 • Přízrak ze sci-fi aneb Futuristická mikrovlnná trouba!

  Přízrak ze sci-fi aneb Futuristická mikrovlnná trouba!

  16. 12. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Japonský designér Mac Funamizu je známý svými fascinujícími návrhy a dalším kouskem rozšiřujícím jeho úžasné portfolio je futuristická verze populární mikrovlnné trouby. Přestože po stránce designu navržený model vypadá spíše jako ze sci-fi, ve skutečnosti plní tytéž funkce jako klasický box s průhlednými prosklenými dvířky, na který…

 • Vystavte své kuchyňské nádobí na odiv!

  Vystavte své kuchyňské nádobí na odiv!

  11. 12. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Příliš mnoho nádobí a málo úložného prostoru – tento problém řeší snad každý z nás. Můžeme sice každé volné místo zaplnit skříněmi a nádobí v nich skrýt; mnohem zábavnější, nápaditější a originálnější vzhled kuchyně však získáme, když své nádobí naopak vystavíme na odiv!

 • HUBNUTÍ, KTERÉ VÁM NEZABERE ČAS

  HUBNUTÍ, KTERÉ VÁM NEZABERE ČAS

  4. 12. 2013 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Prádlo napomáhající hubnutí z našeho obchodu www.odevyadarky.cz je skvělým pomocníkem v odbourávání tuků a celulitidy i pro tzv. obyčejné ženy.

 • Tipy na snadný a rychlý úklid kuchyně

  Tipy na snadný a rychlý úklid kuchyně

  3. 12. 2013 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Rádi vaříte a pochutnáváte si na něčem dobrém. Ale kdo má stále uklízet tu pohromu v kuchyni? Nenechte si zkazit váš kulinářský zážitek horou zasychajícího nádobí a linkou upatlanou od oleje a omáček! Udržovat čistou a funkční kuchyň není ani drahé, ani náročné. Stačí jen následovat rady odborníků.

 • Svíčková omáčka s hovězím masem a knedlíkem za hodinu? Thermomix vám ukáže, že to možné je

  Svíčková omáčka s hovězím masem a knedlíkem za hodinu? Thermomix vám ukáže, že to možné je

  2. 12. 2013 Vaření Redakce Toprecepty

  Už jste se seznámili s inteligentním kuchyňským přístrojem Thermomix od společnosti Vorwerk? Že stále nevíte, k čemu se používá a co vše umí? Nevadí, dnes vám ho představíme v celé své kráse i s tradičním českým receptem, který vám jistě zachutná a zaujme snadnou přípravou.

 • Šťastné a veselé s Babiččinou volbou!

  Šťastné a veselé s Babiččinou volbou!

  27. 11. 2013 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  O Vánocích se mouka nakupuje ve velkém, aby byly dostatečné zásoby pro všechny vánočky, rohlíčky, perníčky, na obalování kapra, ale i na knedlíky ke svatoštěpánské huse. A protože základem úspěšného pečení a vaření je kvalitní mouka, neměli byste její výběr podcenit. Na seznam předvánočních nákupů vám proto doporučujeme přidat Babiččinu…

 • Stačí jen přisypat…

  Stačí jen přisypat…

  25. 11. 2013 Zdraví Redakce Toprecepty

  Následující řádky stojí za to číst, mohou totiž přinést inspiraci, jak i pro sebe udělat něco dost dobrého, a to každý den.

 • Objevte netušené rozdíly ve vanilce a skořici

  Objevte netušené rozdíly ve vanilce a skořici

  22. 11. 2013 Vaření Redakce Toprecepty

  Vanilka je koření neoddělitelně spojené s vánočním pečením. Ostatně co by to bylo za vanilkové rohlíčky, kdyby byly ochuzeny o svou nejpodstatnější ingredienci – vanilku? Ještě v kuchařkách z 50. nebo 60. let najdeme vanilku jako běžnou součást většiny receptů. Postupem času byla drahá vanilka, často pocházejících ze znepřátelených zemí,…

 • Thermomix, váš kuchyňský pomocník

  Thermomix, váš kuchyňský pomocník

  20. 11. 2013 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Žijeme v době, kdy jsme si zvykli na to, že nám každou část našeho života usnadňují a urychlují různé přístroje. Příkladem může být vaření, které vyžaduje čas a toho se nám dnes při hektickém životním stylu nedostává. V kuchyni se nám hromadí přístroje, přičemž každý se specializuje na určitou disciplínu. Napadlo vás někdy vlastnit pouze…

 • Připravte se na sněhovou nadílku i plesovou sezónu!

  Připravte se na sněhovou nadílku i plesovou sezónu!

  18. 11. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  „Žena, která má na sobě dobré boty, není nikdy ošklivá,“ prohlásila Coco Chanel, francouzská módní návrhářka, která hrála klíčovou roli v utváření podoby oblékání moderních žen. A bezesporu měla pravdu.

 • Tipy, jak si užít smyslné chvilky!

  Tipy, jak si užít smyslné chvilky!

  15. 11. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Podzim je v plné síle a pro většinu z nás tak nastává ta ponurá a depresivní část roku. Pokud i vy patříte k těm, kteří by zimu nejraději přečkali v posteli, máme pro vás skvělé inspirace, jak si právě takové chvilky se svou polovičkou co nejlépe užít.

 • Placky z tmavé čokolády s mořskou solí

  Placky z tmavé čokolády s mořskou solí

  14. 11. 2013 Vaření Redakce Toprecepty

  Snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Mnozí z nás ji však mnohdy vynechávají: na vině však nemusí vždy být náš hektický životní styl, ale možná i to, co jíme. Když si k snídani připravíte naši pochoutku, čokoládové placky se špetkou mořské soli, zaručujeme vám, že si ještě rádi přivstanete.

 • S kvalitními noži vás vaření bude bavit!

  S kvalitními noži vás vaření bude bavit!

  1. 11. 2013 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Možná jste si všimli, s jakou pozorností vybírají profesionální kuchaři své nože a s jakou pečlivostí se o ně starají. Kuchyňským nožům byste stejnou pozornost a péči měli věnovat i vy. Ať už vaříte jen občas z povinnosti, anebo patříte ke kulinářským nadšencům, bez nožů se v kuchyni zkrátka neobejdete. Nože jsou potřebné k nejrůznějším…

 • Domácí arašídové máslo si jistě zamilujete!

  Domácí arašídové máslo si jistě zamilujete!

  30. 10. 2013 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Arašídové máslo je jednou z nejoblíbenějších pochoutek v anglicky mluvících zemích, bez které se neobejde snad žádná poctivá svačina. Ta se nejčastěji skládá z dvou plátků bílého toastového chleba spojeného vrstvou arašídového másla a obvykle také vrstvou pikantního ovocného džemu.

 • Staňte se Šéfkuchařem TopReceptů!

  Staňte se Šéfkuchařem TopReceptů!

  24. 10. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Milí přátelé TopReceptů , kdo z nás neměl sen stát se šéfkuchařem. Nyní máte jedinečnou šanci si ho uskutečnit! Získejte speciální ocenění za své kulinářské umění v podobě těchto parádních postaviček Šéfkuchaře a Šéfkuchařky!

 • Tousty, jak je máme rádi

  Tousty, jak je máme rádi

  22. 10. 2013 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Své místo zde samozřejmě mají i sandwiche a vše, co s toustováním souvisí. Chceme všem ukázat, že toustování nekončí jen vložením dvou toustů do toasteru, je to mnohem více zábavy, nápadů i úžasných receptů, které vás ohromí. Toustování je bezpochyby celosvětový trend, který baví a určitě si získá i vás.

 • Petrklíč připravil nový katalog Vánoční inspirace!

  Petrklíč připravil nový katalog Vánoční inspirace!

  18. 10. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Petrklíč je český zásilkový obchod, který nabízí oblečení pro ženy, muže i děti, doplňky nebo i vybavení do domácnosti. Každý rok připravuje několik katalogů, které přinášejí přehled toho nejlepšího, co může obchod nabídnout. Nedávno vyšel nový katalog – Vánoční inspirace, ve kterém najdete celou řadu zajímavostí. Vyberete si v něm i vy?

 • Upečte si pravý kváskový chléb v chytré domácí pekárně Sana

  Upečte si pravý kváskový chléb v chytré domácí pekárně Sana

  16. 10. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Že moderní průmyslový chléb obsahuje několik desítek technologických chyb, o tom již dnes mnoho lidí nepochybuje. Ale co ti, kteří se s nezdravými chleby neradi smiřují?

 • DOLNORAKOUSKÁ ZEMSKÁ VÝSTAVA 2013 S TÉMATEM „CHLÉB & VÍNO“ PŘIBLIŽUJE DĚJINY REGIONU

  DOLNORAKOUSKÁ ZEMSKÁ VÝSTAVA 2013 S TÉMATEM „CHLÉB & VÍNO“ PŘIBLIŽUJE DĚJINY REGIONU

  14. 10. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  BRNO/ASPARN AN DER ZAYA/POYSDORF – Dolnorakouská zemská výstava 2013 (Niederösterreichische Landesausstellung 2013) s názvem „Chléb & víno“ oživuje v městech Asparn an der Zaya a Poysdorf 8.000 let zajímavé kulturní historie. V muzeu památek Dolních Rakous v Asparn an der Zaya se expozice zabývá dějinami chleba a ve výstavních prostorách…

 • Diagnóza nemoci může být i pozitivním impulsem

  Diagnóza nemoci může být i pozitivním impulsem

  14. 10. 2013 Zdraví Redakce Toprecepty

  Roztroušená skleróza je zánětlivé onemocnění centrálního nervového systému, v němž se uplatňují tzv. autoagresivní imunitní mechanismy (imunitní systém bojuje proti některým molekulám vlastního nervového systému jako by to byl nepřítel). Příčiny onemocnění nejsou doposud zcela objasněny, jedná se většinou o kombinaci několika faktorů.…

 • Myslivecké hody

  Myslivecké hody

  11. 10. 2013 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Zvěřinová sezóna už klepe na dveře

 • Halloweenská pochoutka: Sladká jablka!

  Halloweenská pochoutka: Sladká jablka!

  9. 10. 2013 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Slavení Halloweenu u nás není příliš rozšířené, což je celkem škoda vzhledem k tomu, že se pod povrchem děsivých dekorací, strašidelných kostýmů a škodolibých žertíků skrývá velmi zábavný a milý svátek. Vyzkoušejte některé z tradic a zvyků Halloweenu a užijte si kouzlo jedinečné mystické atmosféry.

 • Úchvatný čokoládový dort s kávou a podmáslím pro zimní atmosféru!

  Úchvatný čokoládový dort s kávou a podmáslím pro zimní atmosféru!

  24. 9. 2013 Vaření Redakce Toprecepty

  Dnes pro vás máme jeden z nejchutnějších, a přesto snadných receptů na čokoládový dort. Pokud se pustíte do jeho pečení, můžete se těšit, že jistojistě sklidíte velký úspěch. Tajemství skvělé chuti spočívá v lahodných ingrediencích a jejich zajímavé kombinaci. A pokud zvolíte i náš způsob zdobení, vykouzlíte pravou zimní atmosféru raz…

 • Podzimní soutěž o hodnotné ceny!

  Podzimní soutěž o hodnotné ceny!

  23. 9. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Portál HyperBydlení.cz pro vás ve spolupráci se společností Luxol, českým výrobcem produktů pro kompletní péči o dřevo, připravil podzimní soutěž.

 • Zbyněk Fric: Diety? Posilovna? Stačí práce na zahradě!

  Zbyněk Fric: Diety? Posilovna? Stačí práce na zahradě!

  17. 9. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Seriály Zdivočelá země, Poslední sezóna nebo Rodinná pouta udělaly ze Zbyňka Frice idol televizních divaček. Jeho talent je ovšem mnohem širší – vedle herectví se věnuje také zpěvu i tanci, a protože je ve všech třech oborech excelentní, patří mezi naše nejvyhledávanější muzikálové herce. Momentálně září v Pomádě pražského Divadla Kalich…

 • Vyzkoušejte tajemství michelinských kuchařů!

  Vyzkoušejte tajemství michelinských kuchařů!

  10. 9. 2013 Vaření Redakce Toprecepty

  Sous Vide neboli česky „ve vakuu“ je kulinářská technika, která se začala používat v 80. letech ve Francii v michelinské restauraci Troisgros.

 • Masarykovo menu – jezte česky!

  Masarykovo menu – jezte česky!

  6. 9. 2013 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Vraťte se do časů zlaté éry české gastronomie s festivalem Masarykovo menu od 9. září do 29. září 2013!

 • Domácí křupavé Nutella cereálie

  Domácí křupavé Nutella cereálie

  30. 8. 2013 Vaření Redakce Toprecepty

  Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne, které bychom neměli vynechávat. A pokud si k snídani naplánujeme opravdovou lahůdku, vytáhne nás to z postele raz dva. Vyzkoušejte naše Nutella cereálie, které chutnají jako miniaturní čokoládové sušenky, a osladíte si život hned po ránu.

 • Výroba domácích želé hadů

  Výroba domácích želé hadů

  23. 8. 2013 Vaření Redakce Toprecepty

  Práci se želatinou si jistě zamilujete. Želatina umožňuje hravé a zábavné vaření a je skvělá pro zkoušení nejrůznějších kulinářských experimentů. Až si práci se želatinou osvojíte, jistě se rádi pustíte do zkoušení složitějších technik a receptů. Dnes pro vás máme jednoduchý recept na výrobu domácích želé bonbónů, kterým prostě nejde…

 • Na TopRecepty.cz najdete kuchyňské pomocníky za nejlepší ceny na trhu!

  Na TopRecepty.cz najdete kuchyňské pomocníky za nejlepší ceny na trhu!

  7. 8. 2013 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Milí návštěvníci portálu TopRecepty.cz, rádi bychom Vás upozornili na zbrusu novou sekci Zboží, ve které naleznete široký výběr kuchyňského nádobí za nejlepší ceny na českém trhu.

 • Nechcete být unavení? Kofein Vám může pomoci!

  Nechcete být unavení? Kofein Vám může pomoci!

  6. 8. 2013 Zdraví Redakce Toprecepty

  Již od nepaměti lidé využívali účinků různých plodů rostlin, aby přežili v často velmi nehostinném prostředí. Některé plody pomáhaly léčit zranění, utlumily bolest nebo uklidnily tělo i mysl a přinášely klidný spánek. Neméně důležité byly rostliny, které v sobě ukrývaly schopnost povzbudit k vyšší aktivitě, bystřily smysly a dodávaly…

 • Petrklíč představuje nový katalog Barvy podzimu 2013

  Petrklíč představuje nový katalog Barvy podzimu 2013

  26. 7. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Až se listí zbarví do krásných podzimních tónů a vítr se promění z příjemného vánku na ledový vítr, to si ještě chvilku počkáme. Ale jak už je zvykem, Petrklíč.cz je vždy o něco napřed. Představuje nový katalog BARVY PODZIMU 2013.

 • Osvěžující jablko-špenátová šťáva!

  Osvěžující jablko-špenátová šťáva!

  24. 7. 2013 Zdraví Redakce Toprecepty

  Letní čas je ideální dobou pro experimentování s jídelníčkem, který právě v této době můžete skvěle obohatit o čerstvé ovoce a zeleninu. Podle odborníků na výživu trvá přibližně 2 měsíce, než se ze změny životního stylu stane zvyk, a právě léto je pro započetí cesty ke zdravějšímu životu tím nejvhodnějším obdobím. Proto neprošvihněte…

 • Zábavné mojito pro letní párty!

  Zábavné mojito pro letní párty!

  18. 7. 2013 Vaření Redakce Toprecepty

  Mojito je oblíbený drink, který je především v letních teplých dnech skvělým a chutným osvěžením. Pokud pořádáte párty, grilovaní nebo třeba letní svatbu, překvapte své hosty originálním mojitem, na které jen tak nezapomenou! Je to snadné, rychlé a především zábavné!

 • Přidávejte recepty a užívejte si skvělých odměn!

  Přidávejte recepty a užívejte si skvělých odměn!

  16. 7. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Populární portál o vaření TopRecepty.cz stále pokračuje v odměňování svých aktivních uživatelů. Proto neváhejte a podělte se s ostatními o své recepty pokrmů či nápojů doplněné vlastní fotografií kulinářského výtvoru. Pokud jste tak ještě neučinili, zaregistrujte se na TopRecepty.cz a využijte možnosti získat praktické odměny: možná…

 • Třetí ročník festivalu Taste of America – čeká vás to nejlepší z Ameriky

  Třetí ročník festivalu Taste of America – čeká vás to nejlepší z Ameriky

  15. 7. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  T.G.I. Friday´s, Jáma Steakhouse, Bejzment, True Blue, COYOTE Diners & Bar … co mají společného? Ve dnech od 15. července do 11. srpna v nich proběhne již třetí ročník festivalu americké kuchyně ze seriálu Festival chutí - Taste of America. Příznivci poctivých burgerů, šťavnatých steaků i klasických amerických dezertů, jakými jsou…

 • Harmonie v kuchyni podle feng–šuej

  Harmonie v kuchyni podle feng–šuej

  4. 7. 2013 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Feng-šuej je tradiční čínské učení, filozofie a umění, které se zabývá člověkem a jeho časoprostorovým určením. V centru pozornosti feng-šuej stojí především působení přírodních živlů a prvků (feng znamená vítr a šuej označuje vodu), světových stran a časoprostorových zón. Čím dál oblíbenější jsou principy tohoto učení při zařizování…

 • Návrat k přírodě – návrat ke zdraví!

  Návrat k přírodě – návrat ke zdraví!

  1. 7. 2013 Zdraví Redakce Toprecepty

  Pro dnešní společnost je typický spěch a stres, a proto nepřekvapí, že je pro každého z nás stále těžší najít si dostatek času na péči o své tělo i mysl. Mezi nejčastější důsledky této hektické doby patří nemoci, nezdravý životní styl, stres a celková fyzická a psychická nepohoda. V takových případech se obvykle uchylujeme k léčbě za…

 • Exotické ovoce, které si můžete vypěstovat sami!

  Exotické ovoce, které si můžete vypěstovat sami!

  28. 6. 2013 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Existuje mnoho různých ovocných stromků a keříků, z nichž si některé můžete vypěstovat sami doma. Tak nebudete muset spoléhat pouze na nabídku obchodů, ale šťavnatého, osvěžujícího a především čerstvého ovoce se dočkáte i ze své vlastní sklizně. To platí i o citrusových a tropických odrůdách, na jejichž pěstování si obecně mnoho lidí…

 • Roztroušená skleróza - nemoc, se kterou se dá žít aktivně

  Roztroušená skleróza - nemoc, se kterou se dá žít aktivně

  27. 6. 2013 Zdraví Redakce Toprecepty

  Věděli jste, že na světě žije zhruba 2,5 milionů lidí nemocných roztroušenou sklerózou? V České republice je potom přibližně 19 000 lidí, kteří musí s roztroušenou sklerózou bojovat. Jejich onemocnění jim sice život znepříjemňuje, ale určitě z něj nejsou nadobro vyřazeni. Jde spíše o to, najít s nemocí symbiózu a poslouchat potřeby svého…

 • Užijte si Šťavnaté léto a ochutnejte speciality špičkových šéfkuchařů!

  Užijte si Šťavnaté léto a ochutnejte speciality špičkových šéfkuchařů!

  21. 6. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Léto – doba jako stvořená pro cestování, poznávání, dobrodružství a zábavu. Nezapomenutelné zážitky přichystejte i svých chuťovým buňkám, a to nejen v podobě osvěžujícího koktejlu, jahod ze zahrádky nebo tradičního letního grilování. Letos si totiž můžete vychutnat léto ve velkém stylu: od 10. do 30. června 2013 na vás v 25ti vybraných…

 • Stravováním k lepšímu myšlení, paměti a koncentraci

  Stravováním k lepšímu myšlení, paměti a koncentraci

  20. 6. 2013 Zdraví Redakce Toprecepty

  Rychlost a úroveň našich myšlenkových funkcí může být ovlivněna mnoha faktory: jedním z nich je i naše stravování. S výběrem jídelníčku, který bude obsahovat potraviny podporující funkce mozku, by si proto měli hlavu lámat nejen studenti a lidé s náročným zaměstnáním, ale všichni, kteří chtějí mít jistotu, že jim to i na stará kolena…

 • Portál TopRecepty.cz slaví výročí a odměňuje své uživatele!

  Portál TopRecepty.cz slaví výročí a odměňuje své uživatele!

  11. 6. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Portál TopRecepty.cz sdružující milovníky dobrého jídla a kulinářského umění slaví páté výročí a při té příležitosti odměňuje své aktivní uživatele.

 • POHÁDKOVÉ USÍNÁNÍ

  POHÁDKOVÉ USÍNÁNÍ

  4. 6. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Snad každý rodič se alespoň někdy potýkal s problémem, jak naučit dítka spát ve vlastní posteli. Existuje nespočet rad a návodů a my pro Vás máme pár inspirací.

 • Tradice a kvalita se snoubí ve výrobcích značky Simax

  Tradice a kvalita se snoubí ve výrobcích značky Simax

  31. 5. 2013 Vaření Redakce Toprecepty

  Vaření, pečení a příprava pokrmů se pro nás čím dál častěji stává každodenní povinností a rutinou, což je velká škoda vzhledem k tomu, že tato činnost může přinášet radost a stát se skvělým koníčkem, při kterém se perfektně odreagujeme. S tím správným kuchyňským nádobím to bude více než snadné!

 • 11 trendů pro kuchyně roku 2013

  11 trendů pro kuchyně roku 2013

  27. 5. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Kuchyň vedle praktické a estetické funkce převzala také funkci sociální a stává se prostorem, v němž trávíme čas se svoji rodinou a přáteli. Kuchyň by proto měla být nejenom funkční, ale také útulná, pohodlná a harmonická. Zde jsou některé trendy, které by neměly chybět v žádné moderní kuchyni pro rok 2013.

 • Apetit Festival – svátek všech gurmánů a labužníků míří do Pardubic

  Apetit Festival – svátek všech gurmánů a labužníků míří do Pardubic

  22. 5. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Dvojitá kuchařská show Zdeňka Pohlreicha, „Kluci v akci“ v podání Ondřeje Slaniny a Filipa Sajlera, degustační menu z cvrčků, sarančat a sušených červů v podání Petra Ocknechta nebo menu připravené dvojnásobným držitelem michelinské hvězdy Romanem Paulusem. To je jen malá ochutnávka toho, co návštěvníkům prvního ročníku Apetit Festivalu…

 • Zdravá „éčka“?

  Zdravá „éčka“?

  21. 5. 2013 Zdraví Redakce Toprecepty

  Takřka každý dospělý člověk má hrubou představu, co jsou to „éčka“. Setkáváme se s nimi každý den v naprosté většině potravin, které konzumujeme. Spousta internetových stránek, článků a reportáží nás neustále varuje před jejich škodlivostí. Problém však tkví v tom, že jen málokdo ví, co skutečně „éčka“ jsou. Světe div se, ale opravdu se…

 • Na farmářské trhy s jistotou

  Na farmářské trhy s jistotou

  9. 5. 2013 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Se začátkem jara startuje i sezóna farmářských trhů. Ročně se na nich protočí více než 1,5 miliardy korun. V současné době se konají takřka na 170 místech po celé České republice. Obliba farmářských trhů v posledních letech poměrně strmě rostla. K mírnému poklesu došlo až v loňském roce. Do hry totiž vstoupil typický nešvar – snaha…

 • JAK SE PSYCHICKY VYROVNAT S DIAGNÓZOU ROZTROUŠENÉ SKLERÓZY

  JAK SE PSYCHICKY VYROVNAT S DIAGNÓZOU ROZTROUŠENÉ SKLERÓZY

  6. 5. 2013 Zdraví Redakce Toprecepty

  Každé onemocnění má dopad také na naši psychiku, jedním z nich, které může naší psyché zpočátku hodně otřást, je roztroušená skleróza, diagnóza by však neměla znamenat rezignaci, ale impuls pro nový začátek.

 • Kebab – kus Asie v Evropě

  Kebab – kus Asie v Evropě

  6. 5. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Blízký východ a zvláště muslimský svět má v západním světě značně pošramocenou reputaci. Ve světle nedávných událostí omšelá fráze „ne každý muslim je terorista, ale každý terorista je muslim“ nabývá na razanci a přispívá ke stupňující se západní islamofobii. A byly přitom časy, kdy křesťané a muslimové spolu žili v těsném sousedství,…

 • Karneval chutí zažijete na výstavišti v Ostravě

  Karneval chutí zažijete na výstavišti v Ostravě

  30. 4. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Jehněčí kýta s bylinkovou krustou na fazolovém ragú a pečenou červenou řepou, roláda z telecího hrudí s jarní nádivkou a bylinkovými noky opečenými na přepuštěném másle nebo třeba třešňový závin v listovém těstě s praženými mandlemi a vanilkovým krémem. To je jen malý výběr z degustačních menu, které budou připravovat mistři kuchaři…

 • Jak hamburger dobyl svět

  Jak hamburger dobyl svět

  23. 4. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Ať považujeme hamburger za nezdravý, nebo dokonce za urážku kultury stravování, musíme si uvědomit, že byl ušit na zakázku moderní civilizaci. Náš čas je zkrátka příliš drahý na to, abychom se zdržovali s jídlem déle než několik minut. A jak je vlastně taková česká sekaná s chlebem vzdálená od amerického nezdravého hamburgeru v housce?

 • Známe výherce velikonoční soutěže!

  Známe výherce velikonoční soutěže!

  18. 4. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Soutěž o nejkrásnější velikonoční výzdobu, která probíhala od 26.3.2013 do 8.4.2013 v rámci spolupráce HyperBydlení.cz a společnosti Simax, již má své vítěze. Všechny fotografie, které jste nám do redakce zaslali, byly velmi inspirativní a zachycovaly pravou velikonoční atmosférou. Porota tak měla nelehký úkol, přesto zvolila pět…

 • Jarní detoxikace nejen pro ženy

  Jarní detoxikace nejen pro ženy

  18. 4. 2013 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Dle kalendáře již jaro začalo před několika týdny, i když to tak za oknem vypadá jen několik málo dnů. Nastává tak čas nejen na obměnění šatníku, ale také na pročištění organismu.

 • Konec na troud propečeným steakům!

  Konec na troud propečeným steakům!

  16. 4. 2013 Vaření Redakce Toprecepty

  Za hovězí steaky jsem už utratil docela dost peněz. Ona taková hovězí svíčková není úplně levná záležitost, nemluvě třeba o argentinském hovězím. A tak mě pár experimentů, jak ugrilovat steak tak, aby byl šťavnatý a ne úplně propečený, vyšlo docela draho. Vždycky jsem se prostě pohyboval někde mezi – buď bylo maso ještě moc krvavé (a…

 • Evoluce pizzy

  Evoluce pizzy

  15. 4. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Pokud popřemýšlíme, které pokrmy můžeme skutečně nazývat světovými nebo kosmopolitními, dojdeme k několika výsledkům. Mezi nimi by v žádném případě neměla chybět pizza. Ta je dnes společně s hamburgery nebo hot dogy jedním z nejúspěšnějších fastfoodových jídel. S tradiční italskou pizzou má však obvykle jen pramálo společného.

 • Projevy a příčiny roztroušené sklerózy

  Projevy a příčiny roztroušené sklerózy

  5. 4. 2013 Zdraví Redakce Toprecepty

  V České republice v posledních letech přibývá pacientů s roztroušenou sklerózou, uvádí se, že jich je 17-19 000 obyvatel. V souvislosti se „sklerózou“ panuje mýtus, že se toto onemocnění týká především starších lidí, opak je však pravdou, roztroušená skleróza je onemocnění, které postihuje nejčastěji lidi ve věkovém rozmezí 20-40 let,…

 • Soutěž o nejkrásnější velikonoční výzdobu vrcholí!

  Soutěž o nejkrásnější velikonoční výzdobu vrcholí!

  3. 4. 2013 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Pro někoho nejdůležitější křesťanský svátek, pro jiného oslava přicházejícího jara. Ať je důvod jakýkoli, je jisté, že Velikonoce a s nimi spojené tradice jsou velmi oblíbenou záležitostí. A o tom jste nás přesvědčili i svými inspirativními fotografiemi velikonoční dekorace, která letos zdobila Vaše domovy!

 • Jarní inspirace s příchutí tradice

  Jarní inspirace s příchutí tradice

  29. 3. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Český pojem tradice pochází z latinského pojmu traditio, který znamená předávat. Tradicí se tak nejčastěji rozumí různé zvyky, obyčeje a mravy. Bohatou tradici představují i recepty, které jsou nejen v rámci rodin, ale mnohdy také v rámci celých regiónů velmi ceněným dědictvím. Může být snad něco lepšího než babiččiny buchty, dědovy…

 • Vyhrává nejkrásnější velikonoční výzdoba!

  Vyhrává nejkrásnější velikonoční výzdoba!

  26. 3. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Ačkoli tomu počasí příliš nenapovídá, svátky jara se nezadržitelně blíží a my víme, že každý slaví Velikonoce po svém a každý má i individuální velikonoční výzdobu.

 • Muzeum gastronomie v Praze

  Muzeum gastronomie v Praze

  25. 3. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  V unikátní expozici plné dobových vyobrazení a 3D rekonstrukcí projdete historií vaření od pravěku až po současnost. Ve sto let staré hospodě a baru objevíte historii piva a destilátů. Poznáte životní příběhy i recepty nejslavnějších českých a světových kuchařů. Nejen děti, ale i dospělí se potěší starými kuchyňkami a obchůdky pro…

 • Jarní restart

  Jarní restart

  22. 3. 2013 Zdraví Redakce Toprecepty

  Dlouhá zima je za námi, a proto je třeba se připravit na nadcházející období roku. Abyste se na jaře cítili fit a plní síly a energie, naordinujte svému organismu blahodárnou očistu. Tak jako se probouzí příroda, probuďte i své tělo jarní detoxikační kůrou.

 • Přineste si domů vůni i chuť středomoří

  Přineste si domů vůni i chuť středomoří

  20. 3. 2013 Vaření Redakce Toprecepty

  Středomořská kuchyně si v České republice získává stále větší popularitu. Je to hlavně díky jednoduchým jídlům, která jsou nejenom chutná, ale především zdravá. Co jí však dodává na jedinečnosti? Je to nezaměnitelná vůně, se kterou má každý z nás spojené moře, pláž a teplý voňavý vzduch. Sehnat čerstvé bylinky dá však ob-čas zabrat,…

 • Novinky z dílny Simax, výrobce tradičního českého varného skla

  Novinky z dílny Simax, výrobce tradičního českého varného skla

  13. 3. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Sklárny Kavalierglass, výrobce varného skla Simax, představily pro rok 2013 kolekci novinek, které jsou zaměřené na moderní design, účelnost i praktické využití při každodenním používání. Kromě jednoduchých a čistých linií najdete v novinkách také dekorované a pískované sklo. A zatímco v roce 2012 se Kavalierglass zaměřil spíše na…

 • NEJČASTĚJŠÍ PODVODY PRODEJCŮ: KOLIK JICH NAPOČÍTÁTE PŘI BĚŽNÉM NÁKUPU?

  NEJČASTĚJŠÍ PODVODY PRODEJCŮ: KOLIK JICH NAPOČÍTÁTE PŘI BĚŽNÉM NÁKUPU?

  11. 3. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Ač je konkurence na potravinovém trhu vysoká a sankce za porušení zákonů sahají do milionů, obchodní řetězce v Čechách se nijak neostýchají překročit jich hned několik najednou. Na nejčastější nesrovnalosti a skuliny v zákoníku si posvítíme právě v tomto článku.

 • Hříšné sklenky na víno

  Hříšné sklenky na víno

  6. 3. 2013 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Symbolická podoba vína a krve od pradávna inspirovala umělce, nejinak tomu bylo i při tvorbě těchto teatrálně děsivých sklenic na víno. Šílený génius Kasper Hamilton čirý křišťál ozvláštnil boulemi, ohyby, ostrými rohy a železem. Tyto kouzelné výtvory představují sedm smrtelných hříchů – pýchu, lakomství, závist, hněv, smilstvo,…

 • VAŇKOVY POKLADY KLASICKÉ ČESKÉ  KUCHYNĚ ANEB GASTROPORNOGRAFIE POČESKU

  VAŇKOVY POKLADY KLASICKÉ ČESKÉ KUCHYNĚ ANEB GASTROPORNOGRAFIE POČESKU

  4. 3. 2013 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Knihy a pořady o vaření jak návodné, tak soutěžní poslední dobou zahlcují televizní programy i knihkupecké regály. Je ale potřeba rozlišovat kvalitu nad kvantitou. V této recenzi si posvítíme na kuchařku šéfa Pražského kulinářského institutu, kritika mnohých českých stravovacích návyků i kvality potravin u nás prodávaných, Romana Vaňka.

 • Jak upéct roládu - fotopostup přímo od cukrářky

  Jak upéct roládu - fotopostup přímo od cukrářky

  25. 2. 2013 Vaření Redakce Toprecepty

  Domácí zákusky jsou skvělým pohoštěním pro návštěvy i lahodným dezertem jen tak, když máte chuť. S fotoreportem od profesionální cukrářky Lucie Měšťanové ho snadno zvládnete a rodině vždy nabídnete čerstvé pochutnání!

 • Jak se fotí jídlo?

  Jak se fotí jídlo?

  22. 2. 2013 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Také se vám při pohledu na fotografie ingrediencí, pokrmů a nápojů sbíhají sliny? Jídla vypadají tak lákavě, že si dokonale dokážete představit jejich božskou chuť. Stejně tak pouhý pohled na fotografii lahodného nápoje stačí, abyste pocítili jeho osvěžující účinek. Tato hra reklamního průmyslu přeměňuje obyčejné věci na umělecká díla a…

 • Nedělní oběd podle italské renesance

  Nedělní oběd podle italské renesance

  18. 2. 2013 Vaření Redakce Toprecepty

  Pokud hledáte nenáročné zpestření víkendových obědů nebo menu pro zvláštní příležitost, kniha Dava DeWitta s názvem Da Vinciho kuchyně je pro vás to pravé. Kromě zajímavostí z vývoje italské gastronomie zde naleznete i recepty, které sestavil sám autor Mony Lisy. Tři z těchto vybraných delikates jsem vybrala jako ochutnávku.

 • Funkční a moderní kuchyňské pracovní desky

  Funkční a moderní kuchyňské pracovní desky

  13. 2. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Kuchyňská pracovní deska je nejfrekventovanější částí kuchyně, proto musí být dostatečně velká, odolná a snadno omyvatelná. Důležitým faktorem je také její vzhled, díky němuž se deska může stát dekorativním prvkem celé kuchyně. Všechny potřebné praktické vlastnosti se snoubí s moderním vzhledem v nových materiálech, z nichž jsou…

 • Jak vybrat správný hrnec

  Jak vybrat správný hrnec

  7. 2. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Při výběru hrnců se většinou orientujeme podle jejich velikosti a tvaru. O vlastnostech hrnce a tím i o celkové kvalitě vaření však rozhoduje materiál, z kterého je hrnec vyroben.

 • Slow food – iniciativa zbrojící proti hamburgerům

  Slow food – iniciativa zbrojící proti hamburgerům

  4. 2. 2013 Zdraví Redakce Toprecepty

  Nemáte rádi fastfoody? Postrádáte v českých rodinách a restauracích kulturu stolování? Přijde vám, že je úplná hloupost, dovážet suroviny z druhého konce světa, když je za městem tolik polí a lidí, kteří je obdělávají?

 • Praktické a moderní kuchyňky

  Praktické a moderní kuchyňky

  30. 1. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Pokud jste se museli vzdát představy prostorné kuchyně s množstvím úložného prostoru, nemusíte zoufat. I malé kuchyňky rozprostírající se na několika málo metrech čtverečních mohou být plnohodnotnou variantou, a to jak z hlediska nadstandardních funkcí, tak z hlediska moderního vzhledu. I na malém prostoru totiž můžete pomocí několika…

 • Vycházející hvězdy českého gastrosvěta

  Vycházející hvězdy českého gastrosvěta

  28. 1. 2013 Vaření Redakce Toprecepty

  V minulém článku jsem vás seznámila s mými oblíbenými zahraničními kuchaři a kuchařskými pořady. Dnes bych chtěla zabrousit do vod tuzemských. Můj článek ale nebude o klucích, ani holkách v akci, ani o diskuzi, jestli je dobré, když nemáte rajčata, přidat kečup. Chci se zaměřit na vycházející hvězdy českého gurmánství. Autory těch…

 • Moderní plynové sporáky

  Moderní plynové sporáky

  24. 1. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  I když se zdálo, že se vaření na plynu s příchodem moderních indukčních varných desek stane minulostí, ukazuje se, že používání plynu při tepelné úpravě jídla má stále své příznivce, a to oprávněně. O vysoké kvalitě plynových sporáků svědčí i skutečnost, že v kuchyních světových šéfkuchařů má tento spotřebič své neohrožené místo.

 • Televizní kuchařské orgie

  Televizní kuchařské orgie

  21. 1. 2013 Vaření Redakce Toprecepty

  Fenomén kuchařských pořadů. Tento hit je ve světě vysoce uznávaným uměním. Kuchaři patří mezi mediální hvězdy a dostávají královské tituly. Začínají se více a více propagovat i u nás. O českých kuchařských show ale až příště. Tentokrát se zaměřím na ty zahraniční, tedy na ty, od kterých se naše inspirovaly. Existuje milion skvělých…

 • Při výběru dřezu je rozhodující materiál

  Při výběru dřezu je rozhodující materiál

  16. 1. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Ačkoli mytí nádobí již v mnohých domácnostech převzaly myčky, dřez nepřestal být velmi využívaným prvkem kuchyně. Dřez proto musí být kvalitní, odolný vůči poškrábání i vysokým teplotám, snadno omyvatelný a zároveň musí vzhledově ladit s celou kuchyní. Důležitý je především materiál, z kterého je dřez vyroben: ten totiž zásadním způsobem…

 • Pryč s žábami aneb Gastronomické cestování napříč Francií

  Pryč s žábami aneb Gastronomické cestování napříč Francií

  14. 1. 2013 Ostatní Redakce Toprecepty

  Francouzská kuchyně. Spojení, ze kterého mnoha lidem naskočí husí kůže. Jenže taková reakce je většinou důkazem malé informovanosti a sklonem věřit všeobecným klišé, kterými se právě tato gastronomie jen hemží. Vážně si myslíte, že Francouzi jedí jen šneky a žáby? Upřímně, ptám se na to každého Francouze, kterého potkám, a zatím všichni…

 • Netradiční použití čaje

  Netradiční použití čaje

  10. 1. 2013 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Poté, co si připravíme lahodný nápoj, nemusí čajové sáčky či čajové lístky nutně skončit v koši mezi odpadky. Naopak- čaj má mnoho využití a působí pozitivně nejen při vnitřním užití.

 • Tajemství skořice

  Tajemství skořice

  14. 12. 2012 Zdraví Redakce Toprecepty

  Nezaměnitelná vůně skořice a její nasládlá chuť – to jsou nezbytné ingredience pravé vánoční atmosféry. Ačkoli se skořice coby voňavé koření najde snad v každé domácnosti, málokdo ví, že v tradiční medicíně byla tato surovina používána jako účinný všestranný lék.

 • Inspirace pro nezapomenutelný vánoční stůl v tradičním stylu

  Inspirace pro nezapomenutelný vánoční stůl v tradičním stylu

  12. 12. 2012 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Štědrovečerní večeře je jedním z nejkrásnějších okamžiků vánočních svátků – vše je hotové a připravené, předvánoční shony a stresy jsou minulostí a nadchází chvíle té pravé poklidné vánoční atmosféry. Celá rodina se sejde u jednoho stolu, aby si užila nejen výtečných dobrot, ale především své vzájemné blízkosti. Proto není divu, že se…

 • Originální využití korkových zátek

  Originální využití korkových zátek

  4. 12. 2012 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Vždy, když otevřete láhev vína, zbude vám korková zátka. Ta však nemusí nutně skončit v koši mezi odpadky, ale naopak se může stát součástí praktických a originálních interiérových dekorací, které vás budou těšit den co den.

 • Kvalitní péče pro krásné vlasy

  Kvalitní péče pro krásné vlasy

  26. 11. 2012 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Jak se říká, vlasy jsou korunou krásy. Vlasy se však nepojí jenom s naším fyzickým vzhledem, ale o nás samotných prozrazují více, než si vůbec dokážeme představit. Vlasy, tedy především jejich úprava, jako je střih, barva a styling, vypovídají i o našich charakterových vlastnostech a životním stylu. Úprava vlasů tak určuje nejen to, zda…

 • Léčivé polštáře

  Léčivé polštáře

  22. 11. 2012 Zdraví Redakce Toprecepty

  Sůl, bylinky, pohanka či špalda – co mají tyto kuchyňské suroviny společného? Nejenže jsou ingrediencí mnoha chutných a zdravých jídel, ale blahodárně působí i při zevním užití, tedy konkrétně v podobě náplně relaxačních polštářků. Vyzkoušejte polštáře inspirované přírodou a užijte si jejich omamné vůně i ozdravných účinků.

 • Když víno léčí…

  Když víno léčí…

  21. 11. 2012 Zdraví Redakce Toprecepty

  „Víno je věc podivuhodně vyhovující člověku, jak zdravému, tak nemocnému. Budiž však podáváno ve správné míře podle tělesné stavby jednotlivce,“ řekl Hippokrates, neslavnější lékař a filosof antického Řecka, a měl pravdu – víno konzumované v přiměřeném množství nejenže osvobozuje naši mysl, ale výrazným způsobem prospívá i našemu tělu.

 • Jedlé kaštany - výtečná zimní pochoutka

  Jedlé kaštany - výtečná zimní pochoutka

  15. 11. 2012 Vaření Redakce Toprecepty

  Chuť jedlých kaštanů je pro mnohé z nás neodmyslitelně spojena s chladnějším obdobím roku. Buď si na nich pochutnáváme v klidu domova, nebo využíváme příležitosti vánočních trhů, kde tyto malé dobroty dokreslují nezaměnitelnou zimní atmosféru. Jedlé kaštany nejčastěji konzumujeme upečené nebo uvařené. Jejich příprava je více než snadná:…

 • Oční lasery – jak se v tom vyznat?

  Oční lasery – jak se v tom vyznat?

  13. 11. 2012 Zdraví Redakce Toprecepty

  PRŮVODCE OČNÍMI LASERY aneb Co možná nevíte o očních operacích. Lasik, lasek, prk, femtosekundový laser – vyznat se v odborných termínech a označení očních operací a laserů není pro laika jednoduché. Vše vám vždy sice vysvětlí lékař, ale malá nápověda není nikdy na škodu.

 • Fondue pro labužníky

  Fondue pro labužníky

  9. 11. 2012 Vaření Redakce Toprecepty

  Historie pokrmu zvaného fondue se začala psát ve Švýcarsku v 18. stoletím. Se vznikem této pochutiny jsou spojeni alpští pastýři, kteří byli po celý rok odkázáni na základní potraviny. Jelikož se v každé švýcarské domácnosti našel chléb, sýr, mouka a v některé i nějaké to víno, nebylo ke vzniku této dobroty daleko. Ačkoli dnes přípravu i…

 • Léčivé účinky zázvoru

  Léčivé účinky zázvoru

  6. 11. 2012 Zdraví Redakce Toprecepty

  Jelikož je tu chladnější období roku, mnozí z nás už pomýšlejí na posílení imunity, aby i v třeskutých mrazech zůstali fit. Zapomeňte tentokrát na umělé vitamínové doplňky a vyzkoušejte jedinečné léčivé vlastnosti přírodních prostředků. V boji proti nachlazení, nejrůznějším virovým onemocněním i nevolnosti je bezkonkurenční zázvor. Jeho…

 • Pochlubte se svými plnějšími tvary aneb Správný výběr podprsenky

  Pochlubte se svými plnějšími tvary aneb Správný výběr podprsenky

  31. 10. 2012 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Krásně tvarované poprsí je snem každé ženy. Ať už jste se svými ňadry spokojena a chcete jen nechat vyniknout jejich přirozeným křivkám, nebo naopak toužíte po jinak tvarovaném poprsí, klíčem ke spokojenosti z dokonale klenutého dekoltu je vhodná podprsenka. Ačkoli podprsenky patří k nejpečlivěji vybíraným kouskům dámského šatníků, až 90…

 • Což takhle trochu předvánoční inspirace?

  Což takhle trochu předvánoční inspirace?

  29. 10. 2012 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Nebudeme si nic nalhávat, Vánoce se pomalu blíží. Změna letního času, Mikuláš a než se nadějeme, sejde se celá rodina u vánočního stromečku. Říkáte si každý rok, že příště začnete s nákupem dárků dříve, než o posledním adventním týdnu? Letos vám s tím pomůžeme my!

 • Exotická příchuť Asie

  Exotická příchuť Asie

  26. 10. 2012 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Pokud milujete atmosféru vzdálených krajů a rádi se necháváte inspirovat cizí kulturou, máte dnes doslova neomezené možnosti, jak si exotickou dálku přivábit do svých domovů. Zkuste si například čas od času připravit pravé asijské jídlo, přičemž si vyhrajte i s prostřením stolu, na kterém by v první řadě neměly chybět jídelní hůlky.

 • Výhody keramických nožů

  Výhody keramických nožů

  22. 10. 2012 Ostatní Redakce Toprecepty

  Keramické nože se stávají stále populárnějšími kuchyňskými pomocníky. V pozadí této obliby stojí nejen jejich nadčasový módní design, ale především jejich praktické vlastnosti, které vám usnadní každé vaření.

 • Pravidla kuchyňské ergonomie

  Pravidla kuchyňské ergonomie

  18. 10. 2012 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Proto, aby vám v kuchyni šla práce pěkně od ruky, jsou důležité nejen vaše kuchařské zkušenosti a dovednosti, ale také prostorové uspořádání kuchyně. Odborníci v souvislosti s tímto faktem mluví o tzv. kuchyňské ergonomii. Slovo „ergonomie“ pochází z řeckých slov „ergon“ (práce) a „nomos“ (zákon) a označuje vědu, která studuje vliv…

 • Stravování má vliv na IQ dětí

  Stravování má vliv na IQ dětí

  15. 10. 2012 Zdraví Redakce Toprecepty

  Nejnovější studie, do které se pustili vědci z Londýnské univerzity, potvrdila vztah mezi výživou a inteligenčním kvocientem dětí. Do výzkumu byly zapojeny čtyři tisíce skotských dětí ve věku od tří do pěti let. V centu pozornosti byl typ hlavního jídla, které děti jedly každý den, a jeho dlouhotrvající vliv na vývoj kognitivních…

 • Snadné pěstování chilli papriček

  Snadné pěstování chilli papriček

  11. 10. 2012 Ostatní Redakce Toprecepty

  Chilli papričky, někdy také známé pod názvem kajenský pepř, ve své chuti nezapřou vášnivý temperament a exotiku jižních zemí. Pokud jste i vy milovníky ostrých a pálivých jídel, vyzkoušejte si sami vypěstovat keřík plný rozmanitě zbarvených a různorodě tvarovaných plodů.

 • Silikonové nádobí vám usnadní práci v kuchyni

  Silikonové nádobí vám usnadní práci v kuchyni

  8. 10. 2012 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Silikon bývá díky svým vysoce ceněným vlastnostem právem označován jako materiál třetího tisíciletí. Své nepostradatelné místo v poslední době zaujímá i v kuchyni, kde se stává praktickým pomocníkem.

 • Levandule: elixír zdraví

  Levandule: elixír zdraví

  5. 10. 2012 Zdraví Redakce Toprecepty

  Levandule ve svých nádherně zbarvených květech skrývá neuvěřitelné léčivé vlastnosti. Naučte se proto mnohostranně využívat přírodní sílu tohoto fialového zázraku a ozdravte jím nejen svoje tělo, ale i psychiku. S levandulí coby léčivým prostředkem se lze setkat v různých podobách, z nichž všechny mají vysoce blahodárný vliv na celkové…

 • Návrat k domácímu pečení chleba

  Návrat k domácímu pečení chleba

  4. 10. 2012 Tipy a triky Redakce Toprecepty

  Domácí pekárny se pomalu, ale jistě stávají běžnou součástí vybavení českých kuchyní. Pokud ještě domácí pekárnu nevlastníte a zvažujete její koupi, podívejte se, jaké jsou přednosti tohoto kuchyňského pomocníka.