Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Kupte si obě naše kuchařky za 449 Kč (ušetříte 129 Kč)!

Do obchodu

Ořechy

Kulinářský slovník Přejít do slovníku

Kešu

Kešu ořechy patří do zdravého jídelníčku. Jsou skvělým doplňkem stravy, protože organismu dodávají řadu vitamínů, minerálních látek, bílkovin a nenasycených mastných kyselin. Obsahují významný podíl hořčíku. Tyto ořechy sklízíme z tropického stromu, který se jmenuje ledvinovník západní. Jeho nažky jsou výše popsané kešu ořechy.

Kulinářský slovník Přejít do slovníku

Makadamové ořechy

Makadamové ořechy pochází se stromu Makadamie, který je plodí. Jsou považovány za jedny z nejlepších na světě. Nejen že jsou velmi chutné, ale mají i velký přínos pro naše zdraví. Posilují srdce. Neobsahují cholesterol, a naopak ten "špatný" umí snížit. Mají významný obsah bílkovin, jejich olej zlepšuje paměť.

Kulinářský slovník Přejít do slovníku

Para ořechy

Para ořechy jsou semena vysokého stromu juvie ztepilé, rostoucí v deštných pralesích Jižní Ameriky. Taktéž jsou nazývány brazilské ořechy. Obsahují 70 % tuku a mají vysoký podíl selenu. Čerstvé ořechy jsou na lomu bílé až krémově bílé, sladké chuti. Nedoporučuje se jejich delší skladování, jelikož ořechy žluknou.

Kulinářský slovník Přejít do slovníku

Pekanové ořechy

Pekanové ořechy jsou podobné ořechům vlašským, ale mají podlouhlejší tvar a jsou chuťově sladší. Mají lahodnou máslovou chuť a jsou krásně křupavé. Až 70 % ořechů tvoří tuk, což je nejvíce ze všech ořechů. Ořechovec pekanový je strom, ze kterého se ořechy získavají. Roste v jižní části Severní Ameriky.

Kulinářský slovník Přejít do slovníku

Pistácie

Řečík pistáciový (pistácie pravá) je malý strom z čeledi ledvinovníkovité. Vyhovuje jim suché až polopouštní subtropické klima. Pěstuje se pro oříšky, které se konzumují buď syrové, pražené, solené, nebo jsou součástí např. pistáciové zmrzliny, přidávají se do uzenin, našli bychom je v mortadelle. Jsou zdrojem bílkovin, vlákniny, minerálů, a mají méně tuku než ostatní ořechy. Pravidelná konzumace prospívá našemu zdraví.

Každé ráno pro Vás vyberu osvědčené recepty a pošlu Vám je e-mailem. Vaše Marie

Přidejte se k více jak  100 000 odběratelům