Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Co dnes uvařit?

Pěknou a klidnou sobotu všem :-), u nás dneska zeleninové karbenátky s bramborem.

Tak dnes budou vařené brambory, dušená mrkev a masíko:) a k večeři segedín od včerejška:)

Tak jsem se zas utrh dneska, sobota snad bude hezká. Zima sice trápí všechny budějčáky , ale jistě i pražáky, ostraváky, ale taky plzeňáky. Když je chladno tak se daří to co v horku moc nevaří. Kachnu pečeme my dnes u trouby jí hlídá pes. Vlastně dva. Mates a Pepík. Dobře oni vědí chlapi, že dostají kousek taky. Knedlík k tomu uděláme i zelíčko si nandáme. Pivko pijem Kozlíka, hodně ,třeba z kbelíka. Pak se chvilku odvalíme, než se zase posadíme k bedně co nás uspává a káva se podává. Roládu jsme dělali, abychom si mlsali.

My dnes máme kuřecí špíz s kaší a zítra květákovou polívku, rajskou omáčku, sekanou a knedlíček :-)

Lenullka:Asi před půl rokem bylo u nás současně 10 řemeslníků. Také jsem nevěděla co uvařit. Řešení jsem nechala na manželovi se synem. Co by si dali? A jednoznačně zvítězila tahle omáčka:http://www.recepty.cz/recept/veprova-jatra-na-smet... U nás doma patří k velmi oblíbeným. Měla jsem obavy z toho, že každý nemá rád játra, ale zbytečné. Na druhý den jsem dělala sekanou a jeden řemeslníků mě prosil jestli mi té omáčky nezbylo.

Lenullka: když jsme stavěli, tak jsem volila podle počasí, v létě obložené chleby (tady můžeš pokaždé jinak improvizovat - salám, sýry, zelenina, pečená plněná roláda z mletého masa, bůček, řízky).
A v zimě právě guláš, ale právě s chlebem, nebo někdo i rád rohlík. Oni ti zedníci/dělníci nejsou fajnoví, lžíce + chleba, žádný příbor (s tím mě poslali..:-D ), žádný knedlík. Guláš je univerzální jídlo, kterým žádný muž nepohrdne. Horší už třeba je segedín - zelí každý nejí.;-)

Lenullka:ale chlabe není špatný..ke guláši..proč ne:-? nebo knedlík i chleba..mají na výběr..okurčička, pivečko a máš to:yes::yes:;-)

rebeka: hmm. omáčka je asi uni, to je fakt, ale nemusíí jíst přílohu :-) a chleba je asi blbá volba :-) - ale ta omajda asi není špatný nápad

Lenullka: tak já bych volila gulášek..to chutná snad všem;-):yes:

nevíte co uvařit pro dělníky :-) nevím co jí každý :-) aby nepomluvily

Acraj: já dělám s fenyklem a křenem :-)

Dobrý den, já jsem úspěšně zopakovala rychlovku od Bahuly, která všem moc chutná http://www.toprecepty.cz/recept/23586-bramborovy-g...:-p:-)

U nás oukrop, bramborová kaše s kousky uzeného a okurkový salát.

Acraj:Dříve jsme dělali mnoho receptů,ale nám se nejvíce osvědčil nálev z Deka.

Masula:Manžel zavařuje červenou řepu?Máte nějaký dobrý nálev, nebo jak vy ji upravujete, děkuji!:-p

Přispět do diskuze

Přidat příspěvek