Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Co dnes uvařit?

Tak dnes koleno pečené a KNEDLÍČKY z dobrých brambor dělané. Zelí máme čerstvé jihočeské, nakrouhané dom na desce. Vnitří košťál ten já smím dobře v puse rozdrtím. Sladký je a chroustne vždy , jenom čerstvost nezapři. Pak pivečko bude zase, ať přiberem něco v pase.

Dnes jsme měli k obědu čevapčiči s bramborem a zítra budou plněné papriky mletým masem s rajskou omáčkou a knedlík:-K.

Pěkné poledne všem :-K, u nás dneska kuřecí medailonky a brambor :-p.

Zejtra knedlík asi budem míti, proto něco s brambory si dnes musíme poraditi. Na jehly my napícháme, vše co doma taky máme. Maso z vepře , drůbeží neb jiného od peří. Špek a zeleninu taky dáme papriku si napícháme,. Cibulku i žampióny i rajčátko se k tam hodí. Dobře všechno zkořeníme a olejem to zjemníme.

U nás dnes dostal za zodpovědný úkol nasytit nás v poledne manžel. Zhostil se této těžké role vpravdě vyčerpávajícím způsobem:-O;-):yes::-)). Otevřel šuple mrazáku, sáhnul pro první kelímek, jenž se mu připletl do cesty, pamětliv rady, že nemá nechávat mrazák dlouho otevřený, zabouchl a jal se rozmrazovati. No a je z toho uvařená polévka. Chudák, jak se zpotil...;-(;-(:-D:-D:-D
http://www.toprecepty.cz/recept/22760-polevka-s-ka... :-p:-p:-p:yes::yes::yes:

Co naděláš, když máš potíže, hlavně že můžeš sáhnout pro něco do spíže. Ale je to zcela prosté , vždyť nepřijdou žádní hosté. Tak se trochu uskrovníme, to co máme taky sníme.

Tak jak počasí se mění i jídlo jiné se u nás cení. Dnes klobásu uděláme , čerstvá byla prý na krámě. Vypadá že pravda je to , proto po ní bude VETO. Je to rychlé smažení , to každý vždy ocení. Já si dobře omastím ji na sádle, proto že dnes s kámošema pivko žunkáme. Bude dnes pár Gambrinusů , už si chystám na ně pusu.V 16 oo hodin mne tam vezou , snad se všichni známí slezou. Pak si trochu pokecáme a TATARÁK s topinkama vždy si dáme. Potom PIVKO kudy teče, tudy chválí v těle každá žilka, je to mro mne vždy po dlouhé době krásná chvilka.

Hezký den všem:-). U nás dnes http://www.toprecepty.cz/recept/7138-plneny-veprov..., nebo něco hodně podobného. Kotlety naplním jen Nivou;-)

Příjemný večer;-)
Včera byla http://www.toprecepty.cz/recept/4983-kalifornie/, dnes hovězí guláš s maďarskou pikantní klobásou, kterou jsem si dovezla z Olomoucké podzimní flóry.
Kluk má dnes svátek, tak na jeho přání jsem teď dopekla perník a zároveň provoněla kuchyň, jak o vánocích:-*
Zítra plánuji kynuté knedlíky s meruňkami a borůvkami :-p:-K

Ahoj:-KJá jsem ted na zítra dopekla sekanou,k tomu brambory.Dnes jsme měli halušky s cibulkou a váhalovou slaninou,na večer zeleninový salát s balkánským sýrem;-)

Včera jsem měla vynikající bramborové knedlíky,plněné povidly a sypané strouhankou:yes: Dneska budemem mít šunkofleky s kyselou okurkou:-8

Hezký den dnes www.toprecepty.cz/recept/23235-smetanove-brambory-s-kurecim-masem a vyzkouším posvícenské ořechy

Přispět do diskuze

Přidat příspěvek