Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

červenec
23

Den vanilkové zmrzliny


Den vanilkové zmrzliny
Zdroj: Toprecepty.cz

Národní den

Vanilková zmrzlina vždy potěší svou lahodnou chutí. Může být podávána samotná, ale také se dokonale hodí k různým dezertům jako je jablečný koláč, čokoládový brownie či může být součástí vanilkového koktejlu. Rozhodně si tuto pochoutku dopřejte 23. července, v Den vanilkové zmrzliny.

Pokud byste dělali průzkum mezi milovníky zmrzliny, jaká je jejich nejoblíbenější příchuť, často byste se dočkali odpovědi, že právě vanilková. A není divu. Tato krémová pochoutka s jemným náznakem exotické vůně se skutečně těší velké oblibě. Ale co dělá vanilkovou zmrzlinu tak populární? Začíná to s prvotřídní vanilkou. Tato koření je považováno za druhé nejdražší na světě, hned po šafránu. Vanilka je velmi pracně získávána z tropických orchideí rodu Vanilla. Proces získávání vanilky je náročný – zahrnuje ruční opylování květů a následné sušení a fermentaci plodů. 

Jak na pravou domácí vanilkovou zmrzlinu

Vanilkovou zmrzlinu si můžete vyrobit i doma, je to umění samo o sobě. Jde o kombinaci mléka, smetany, cukru a vanilkových lusků, která je pečlivě zahřívána a míchána, aby vytvořila hladká směs. Poté se vše ochladí a nechá zmrazit. Proces zahrnuje i pravidelné míchání zmrzlinové směsi, aby se zabránilo tvorbě ledových krystalů a zajistila se správná krémová konzistence.

Kdo by neměl promeškat Den vanilkové zmrzliny?
Dejte jim vědět

V následujících letech tento den připadá na

Následující významné dny

Marie