Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Smalt je osvědčená a spolehlivá klasika, především proto se v současné době dostává opět na výsluní. Na jeho místo se v posledních letech snažily dostat jiné moderní materiály, jako třeba nerez nebo teflon, ale smalt svoji pozici uhájil. V současnosti je opět v nabídce předních světových výrobců kuchyňského nádobí a vybavení - a ti se dokonce vrací i k původním tvarům!Smaltované nádobí můžete zakoupit v eshopu www.vsenavareni.cz, nebo v kamenné prodejně Vše na vaření.cz v Praze 8.

Smalt je osvědčená a spolehlivá klasika, především proto se v současné době dostává opět na výsluní. Na jeho místo se v posledních letech snažily dostat jiné moderní materiály, jako třeba nerez nebo teflon, ale smalt svoji pozici uhájil. V současnosti je opět v nabídce předních světových výrobců kuchyňského nádobí a vybavení - a ti se dokonce vrací i k původním tvarům! Smaltované nádobí můžete zakoupit v eshopu www.vsenavareni.cz, nebo v kamenné prodejně Vše na vaření.cz v Praze 8.
 

Nádobí a kuchyňské vybavení s povrchem ze smaltu je velmi dobrá volba za přijatelnou cenu. Nové kvalitnější materiály a moderní technologie ještě vylepšily tepelnou vodivost, usnadňují údržbu a prodlužují životnost. Na korpusy se nanáší vrchní speciální vrstva smaltu, který má i různé barvy.

Smaltované nádobí

Smaltovaný hrnec, kastrol, rendlík i pánev se může používat na všech typech ohřevu a indukční varné desce, smaltovaný pekáč a plech na pečení je možné bez problémů vložit do každé plynové i elektrické trouby. Smalt se používá i na různé další kuchyňské potřeby a vybavení, jako jsou například naběračky nebo obracečky, různé mísy, talíře, podnosy, hrnky, džbány nebo konvice i vědra v mnoha tvarových provedeních a velikostech. 

Skutečnost, že například společnosti Ibili, které patří k nejlepším výrobcům nádobí a kuchyňských potřeb na světě, mají nyní ve své nabídce mnoho různých výrobků  ze smaltu, jen potvrzuje, že tento materiál má před sebou ještě dlouhou budoucnost. Všichni se navíc vrací i k osvědčeným klasickým tvarům, barvám a vzorům…

Do moderní kuchyně, na chatu i chalupu

Smaltované konvice i džbány, hrnky, mísy nebo talíře jsou ideální třeba na chaty nebo chalupy, můžou se používat uvnitř i venku třeba při grilování. Jsou lehké a praktické, nevyžadují žádnou zvláštní údržbu.  Mnoho výrobků ze smaltu - například hrnce nebo pekáče - ale zcela jistě najde své místo i v moderní kuchyni. Pokročilé technologie umožňují využití různých barev, nechybí ani moderní tvary, a přitom všechny další výhody smaltu samozřejmě zůstaly zachovány.

Retro v moderním provedení

Smaltované nádobí se používá dlouhé roky a ještě se dlouhou dobu používat bude. Jako vše, co přetrvalo z dob minulých, má své určité kouzlo. Buchty nebo pečené kuře nikdy nebudou víc lákavější a chutnější, než když je vyndáte z trouby v smaltovaném pekáči, a bramboračka ze smaltovaného hrnce také chutná úplně jinak. Dokonce i čaj z elegantní smaltované konvice a hrnku jednoduchého tvaru mnohem víc zahřeje, voda z krásného smaltovaného džbánu naopak víc ochladí…

Nebojte se smaltu! Je to svým způsobem retro, ale využívá vymoženosti moderní doby tak, že s ním musí být spokojený úplně každý.

Komentáře

IQ_2014

2. 10. 2014 19:30

Dobrý den, soutěž o nejchytřejší zemi v Evropě je v plném proudu a podpořit svou zemi můžete i vy!
Jak se zúčastnit?
Pod následujícím odkazem naleznete IQ test: http://cz.iq-test.eu/#9402
Pozor! Aby se výsledek je započítal do soutěže, je potřeba vyplnit celý test!
Po vyplnění testu získáte podrobné statistiky o hodnotě svého IQ a také zjistíte, jak jste na tom v porovnání s ostatními Čechy i Evropany.
Víte, že zjistit své IQ je otázka několika minut a znalost vlastního IQ může být důležitá pro celý život? Hodně štěstí a správných odpovědí!

Hokeš Jiří

30. 9. 2014 19:14

Dobrý den,mám k Vám takový dotaz potřebovala bych smaltem vylít pekáček.Zakoupili jsme přes časopis pekáček,který po pár použití dopadl špatně,ale kdyby se vylil smaltem,tak bych byla spokojená,protože má strašně šikovný tvar.Jestli by to bylo možné,tak prosím dejte mě vědět.Předem moc děkuji.Hokešová

Přidat komentář

Přidat komentář


Edice Toprecepty.cz

Kuchařky a kalendář

Naše kuchařka

Do obchodu

Každé ráno pro Vás vyberu osvědčené recepty a pošlu Vám je e-mailem. Vaše Marie

Přidejte se k více jak  100 000 odběratelům