Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak vyčistit sítko. Jednoduché tipy nám usnadní pracné čištění zanesených otvorů v cedníku či sítku
Zdroj: Pixabay

Sítko či cedník je důležitý pomocník do domácnosti. Hodí se v různých situacích - když potřebujeme něco přecedit, nechat okapat, nebo se zbavit hrudek v omáčce. Jen to čištění je pak pracné. Máme však několik tipů a rad, které nám tuto práci usnadní.

Čištění zanesených otvorů v sítku

Sítko, kterým jsme prosívali mouku, nikdy neoplachujeme horkou vodou, ale nejprve ho propláchneme studenou. Horká voda by způsobila, že by zbývající mouka nabobtnala a zalepila malé otvůrky. Čištění by pak bylo mnohem pracnější. Někdy je ale potřeba vyčistit i zanesené otvůrky - např. když vaříme těstoviny a necháme je na sítku (cedníku) okapat. Jindy nám zase zůstane v omáčce trochu hrudek nebo koření a omáčku potřebujeme přelít přes cedník. I v tomto případě ho musíme dokonale vyčistit.

Jak na čištění sítka či cedníku

Na čištění nám velmi dobře poslouží kartáček - třeba takový, jaký se používá na čištění lahví. Dobrým pomocníkem je i zubní kartáček. Vyčistíme jím pečlivě všechny otvůrky. Práci nám obvykle usnadní, když cedník necháme nejprve chvíli máčet ve vodě. Škrob a všechny moučné zbytky pak půjdou odstranit rychleji a lépe. Někdo si nemůže vynachválit čištění pod silným proudem vody - ale spotřeba vody je pak větší. Další možností je vložit cedník do myčky nádobí, která se o důkladné vyčištění již postará.

A jak vyčistit rychlovarnou konvici poradí náš další článek.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více