Bačův plněný řízek
Recept ještě nebyl hodnocenKuřecí řízky nařízneme, naklepeme, osolíme a opepříme. Do středu dáme nakrájenou klobásu a sýr parenica (uzená nebo neuzená - jak kdo má raději). Řízek přeložíme,…
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání
Hodnoty jsou přibližné
| Energie | 1 138 kJ / 272 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 19,00 g |
| – z toho živočišné bílkoviny | 19,00 g |
| – z toho rostlinné bílkoviny | 0,00 g |
| Tuky | 20,00 g |
| – nasycené | 12,00 g |
| – nenasycené | 7,30 g |
| –– mononenasycené | 6,00 g |
| –– polynenasycené | 1,30 g |
| ––– omega 3 | 0,30 g |
| Vláknina | 0,00 g |
| Cholesterol | 40 mg |
| Sodík | 50 mg |
| Sůl | 0,00 g |
| Sacharidy | 4,00 g |
| – cukry | 4,00 g |
| ––– laktóza | 4,00 g |
Kuřecí řízky nařízneme, naklepeme, osolíme a opepříme. Do středu dáme nakrájenou klobásu a sýr parenica (uzená nebo neuzená - jak kdo má raději). Řízek přeložíme,…
Do bramborové kaše přidáme hrubou mouku podle potřeby tak, abychom měli tužší bramborové těsto. Přidáme nahrubo nastrouhanou uzenou parenici, špetku červené sypké…
Parenicu nastrouháme nadrobno na struhadle, přidáme Lučinu, zakysanou smetanu, Ramu, hořčici, debrecínku, nať a osolíme. Mažeme na chléb ( nejlépe domácí :-) ) a…
Brambory si nakrájíme asi na 1cm plátky, mezi které klademe plátky sýru, šunky, posekaná sušená rajčata a rozmarýn. Aby nám vše drželo, spíchneme to špejlí. Potřeme…
1.( obrázek č. 1) Rolku nakrájíme na kolečka silná asi 3-5mm a mezi plátky dáme vždy po jednom kolečku salámu paprikáš. Zpevníme párátkem. Z vejce, mouky a vody nebo…
Klobásu opláchneme, osušíme a stočíme do spirálek pomocí špejlí. Z uvedených surovin připravíme těstíčko, do kterého namočíme spirálky vinné klobásy.Poklademe je na…
Brambory důkladně omyjeme, šalotku oloupeme a pokrájíme na tenké plátky, které vysušíme utěrkou.Sýry nastrouháme.Uzené maso pokrájíme na malé kousky.Pekáček nebo misku…
Vynikající pomazánka z uzené parenicy skvěle doplní jakékoliv pohoštění a přijde vhod i jako lehká večeře či snídaně pro rodinu nebo svačina na výlet. Chlebíčky s touto…
Kopřivy a špenát povaříme, nasekáme a smícháme s ricottou, vejci, moukou a sýrem. Ze vzniklého těsta vytvoříme noky. Ty uvaříme a podáváme s omáčkou z pečených paprik,…