Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

6 častých chyb při vaření rýže: Poradíme, čeho se vyvarovat
Zdroj: Pixabay, Enotovyj

Rýže je velmi častou přílohou k pokrmům především kvůli tomu, že její příprava je rychlá a snadná. Pro začátečníky ale může být vaření rýže oříškem, se kterým si těžko poradí.,

Rýži používáme jako přílohu, ale také k přípravě rizota, smažené i sladké rýže, do polévky či salátu. Rozvařená či nedovařená rýže je nám však k ničemu. Provedeme vás nejčastějšími chybami, abyste se jich příště vyvarovali a na pokrmech s rýží či z ní si pochutnali.

Časté chyby při vaření rýže

Připravili jsme si pro vás výčet těch nejčastějších chyb spolu s tím, jak jim úspěšně předejít.

  1. Špatné množství vodyPoměr rýže a vody je nutno vždy dodržovat. Na jeden hrnek rýže jsou potřeba 2 hrnky vody.
  2. Zanedbání proplachování: Svou roli má proplachování rýže ve studené vodě. Odstraníte tím prachový škrob, nečistoty, ale i případné zbytky prostředků použitých k ošetření proti škůdcům.
  3. Lepivá rýže: Rýži během vaření nemíchejte a poklici nenadzvedávejte. Rýže potřebuje stabilní teplotu spolu s párou. Mícháním pak uvolníte škrob, což zapříčiní lepivou rýži.
  4. Špatně uvařená rýže: Nezacházejte se všemi druhy rýže stejně. Každý druh se používá k přípravě jiného pokrmu a vaří se jinak dlouhou dobu.
  5. Uvnitř tvrdá, na povrchu měkká a lepivá rýže: Je nutné rýži vařit na mírném plamenu a s pokličkou, nejlépe v širokém hrnci. Při příliš vysoké teplotě bude uvařena nerovnoměrně, tedy uvnitř tvrdá a na povrchu příliš měkká a lepivá.
  6. Nedovařená rýže: Po uvaření rýži načechrejte vidličkou a nechte ji přibližně 10 minut odpočinout. Jen tak bude chutnat skvěle.

Pro inspiraci vám přinášíme video-recept k přípravě kuřecích stehen pečených s rýží z jednoho pekáčku.

Na jaký způsob máte rádi rýži vy? Dejte nám vědět do komentářů, budeme se těšit.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více