Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Venku začíná být opravdu chladno? Zahřejte se horkými nápoji ve společnosti přátel, rodiny nebo dobré knihy
Zdroj: Unsplash

Podzim je v plném proudu a venku už je každý den více a více cítit přicházející zima. Příjemným zpestřením každého dne je horký nápoj, který nám vykouzlí úsměv na tváři, neboť je chutný, zahřeje a navodí pohodový pocit relaxace.

Možná teď sedíte s hrníčkem dobré kávy nebo lahodného čaje a chystáte se na tradiční sezónní punč, svařák či grog nebo horkou čokoládu? Pojďte se podívat na tipy, které nám zajímavě zpestří oblíbené horké drinky.

Voňavý čaj pro zahřátí

Čaje známe od útlého dětství, ať už z čajovníků, ovoce nebo bylin. Pokud jste milovníci tohoto moku, tak se nesmíte ochudit o matcha tea z mladých zelených lístků, nebo o pečený čaj, který je plný ovoce a s krásnou mašlí je dokonalým vánočním dárkem.

Káva v mnoha variacích

Káva je nápoj z upražených a rozemletých pecek plodů kávovníku a mnoho z nás si bez ní neumí představit ráno. Existuje mnoho druhů kávy a spousta způsobů, jak ji podávat - od nevinné kávy s našlehaným mlékem, přes úplně černou až po kávu s kapkou alkoholu.

Můžeme doporučit přidat sladké koření nebo sirupy, které povýší tento lahodný drink až na dezert. Vyzkoušejte ty nejoblíbenější recepty, skvěle chutnají třeba k zákusku, při povídání s kamarádkou.

Správně ochucený svařák

Na ten se těšíme od konce léta - ať už že si jej uděláme doma, nebo na něj vyrazíme k vánočně ozdobeným stánkům společně s přáteli. Jedná se o svařené víno, na ochucení přidáváme pomeranč a skořici, popř. hřebíček, zázvor, badyán a někteří i citrónovou kůru.

Lahodný punč pro dobrou náladu

Punč pochází z Indie od slova "pánč", což znamená pět, a právě z pěti surovin by se měl připravovat. Jsou to alkohol, cukr, koření, voda nebo čaj. U nás se v punči často míchá víno s rumem i jiným alkoholem.

Grog - jednoduchý a snadný na přípravu

Při výčtu horkých nápojů nesmíme zapomenout na grog, který pochází z Anglie. Připravuje se z 1/3 rumu a 2/3 horké vody, může se přidat cukr nebo citrón. Vrátili jste se zkřehlí a unavení domů? Grog vás postaví na nohy a prohřeje.

Pálí, ale nehřeje

A i když nás alkohol „pálí“ v ústech a patří k zimním svátkům, nezapomeňte, že vůbec nezahřívá tělo. Právě naopak rozšiřuje cévy i póry pokožky, tělo ztrácí teplo a rychleji prochladne. Svařák i punč lze připravit bez alkoholu pro děti a ty, kteří lihoviny nevyhledávají a my ostatní pijme horké alkoholické nápoje vždy s rozumem.

Podle následujícího videa můžete připravit dokonalý pečený čaj, který provoní dům sladkým ovocem a chutná dokonale. Můžeme si ho dopřát sami u dobré knihy nebo s návštěvou u příjemného povídání.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky