Jak připravit čaj z čerstvého zázvoru? Nejenže zahřeje, ale kašel, nachlazení, nebo bolest břicha už nemají šanci
Kořen zázvoru má spoustu blahodárných účinků. Díky své specifické vůni a pikantnosti je využíván také v kuchyni. Abychom využili všechny léčivé složky, připravíme si z něj tentokrát zázvorový čaj, který poslouží jako první pomoc při nemoci.
Zimní období je ideální příležitost na přípravu zázvorového čaje, který zahřeje a vyléčí mnohé neduhy. Ať už se jedná o nevolnost, trávicí potíže, nebo chřipku a nachlazení, zázvor nám pomůže. V obchodě vybíráme zázvor s hladkou slupkou, který nebude vysušený. Na řezu pak může být od sytě žluté, až po mírně namodralou.
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
Jak připravit čaj z čerstvého zázvoru
Nejdříve kořen zázvoru očistíme. Nožem často odstraníme příliš mnoho zázvoru, proto volíme raději škrabku, nebo opatrně oškrabeme slupku hranou lžičky. Na 1/2 l vody budeme potřebovat 1 cm plátek zázvoru.
- Oloupaný zázvor nastrouháme na hrubém struhadle. Můžeme kořen nastrouhat i najemno a následně ho v čaji sníst.
- Dáme zázvor do menší konvice a zalijeme vařící vodou.
- Zakryjeme pokličkou a necháme 15 minut vylouhovat.
- Poté čaj přecedíme, nebo zázvor ponecháme v čaji.
- Dochutíme podle své chuti medem, citronovou šťávou a špetkou mleté skořice.
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
Jak často pít zázvorový čaj
Čaj nepijeme pravidelně, protože by zázvor přestal na naše tělo účinkovat. Zázvorový čaj si proto dopřáváme v době, kdy potřebujeme zahnat nemoci a posílit imunitu. Při nadměrné konzumaci nás může začít pálit žáha, nebo můžeme pociťovat nevolnost.
Jak připravit likér proti nemocem
Ze zbývajícího zázvoru můžeme připravit chutný zázvorový likér, který po vylouhování užíváme jako prevenci při nachlazení, nebo když cítíme, že na nás "něco leze". Celý návod můžete shlédnout v našem videu níže.
Komentáře