Teploměr na mléko: Jaký vybrat a na co si dát pozor? Poradíme v našem článku
Pokud se chystáte zpracovávat domácí mléko a plánujete z něj něco vyrobit, neobejdete se bez teploměru. Správná teplota je totiž pro výsledný produkt klíčová a její nedodržení má za následek nepovedený výrobek.
Příliš vysoká teplota může dokonce zahubit mléčné kultury. Před měřením je třeba mléko zamíchat, aby se teplota sjednotila. Dole, u zdroje tepla, bude teplota vyšší než na hladině. Na výběr máme ze dvou druhů teploměrů.
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
Čím měřit teplotu mléka
Teplotu mléka změří jakýkoliv teploměr, ale ten, který je určený přímo na mléko mívá očko k zavěšení nebo sponu na připevnění k hrnci. Teploměry obvykle ukazují teplotu od -10 °C do 110 °C.
- Digitální teploměr s jehlovým snímačem poslouží zároveň jako vpichovací teplotní sonda, kterou změříte i teplotu uvnitř masa. Jeho nevýhodou je, že může špatně ukazovat teplotu, pokud máte hrnec umístěný na zapnutém indukčním vařiči.
- Mechanický teploměr může vypadat podobně jako ten lékařský nebo má vpichovací jehlici a kulatý ciferník. Ukazuje rychle a přesně. I ten lze použít k měření teploty také u jiných pokrmů, než jen na mléko.
Teploměr v kuchyni jistě využijete i jindy než při zpracování mléka. Užitečný bude třeba při přípravě steaků, pečení pečeně nebo chleba. Investice do teploměru není příliš vysoká a uplatnění v kuchyni je velké.
Další tipy a triky
Přečtěte si Zobrazit více
Zelí podle Jana Punčocháře: „Nejraději mám to čerstvé a zkaramelizované,“ říká slavný šéfkuchař, který přidal i pár vychytávek
15 nejchutnějších jablečných moučníků: Nechte se inspirovat výběrem receptů
Jak má vypadat správně propečený steak? Řekneme si, jak se jednotlivé varianty liší
Komentáře