Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak udělat postřik z mléka a jak ho používat? Osvědčený prostředek proti plísni
Zdroj: Pixabay, Couleur

Zajít do prodejny a koupit přípravek proti houbovým chorobám, to je snadné a leckdy se pro tento krok rozhodneme. Prostě a jednoduše - lepší použít chemii než nemít žádnou úrodu. Jenže pak je potřeba dbát na ochranné lhůty a to se nám moc nelíbí. Určitě se proto vyplatí zkoušet osvědčené ekologické postupy, které sice nemusí být tak účinné, ale přesto fungují.

Účelem různých postřiků a zálivek je zlepšení zdravotní kondice našich rostlin. Zdravé rostliny jsou odolnější a hned tak je něco nezničí, a o to nám jde. Mezi osvědčené prostředky patří kopřivová zálivka nebo také zákvas ze slepičího trusu

Jak připravit mléko k postřiku

Zvlášť doporučovaným prostředkem do zahrady je mléko, používá se i trvanlivé. Jeho použití např. k aplikaci na rajčata je naprosto snadné, rychlé, bezpečné a pohodlné. Stačí smíchat mléko s vodou a pustit se do postřiku.

  • Mléko nařeďte vodou v poměru 1:2, směs pak nalijte do rozprašovače.
  • Uvedený roztok stříkejte na místa, na kterých pozorujete výskyt plísně. Postup choroby se zastaví. 
  • Tento domácí přípravek působí i preventivně, proto má smysl postřikovat i zatím zdravá rajčata. V tom případě obvykle mléko ředíme s vodou v poměru 1:9
  • Postřik opakujte alespoň jednou za deset dní.

Jak se vám postřik z mléka na zahradě osvědčil a na jaké rostliny jej používáte? Budeme rádi, když nám o svých zkušenostech napíšete.

Komentáře

Další tipy a triky