Slané máslové croissanty

cathleen Kuchařka: cathleen

12 kusů Domácí pekárna 15 názorů

Suroviny

Na omládek:
100 ml (g) vlažné vody
lžička sladěnky (nebo sladovitu)
21 g droždí (půl kostky)
130 g hladké mouky
Dále do těsta:
50 g měkké Stelly
žloutek
100 g vody
1,5 rovné lžičky soli
1,5 lžičky cukru
320 g hladké mouky
a 90 g másla na provalování
Recept si zatím oblíbilo 13 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Těsto je možné udělat jak robotem, tak i v pekárně. V pekárně necháme bez předehřevu umíchat omládek a v zavřené pak 45 minut kynout. Přidáme zbytek surovin a (opět bez předehřevu) necháme vymísit těsto, pak pekárnu vypneme (program přerušíme) a těsto necháme 60-90 minut vykynout. Bez nahřívání pekárnou, aby se nám na něm pak při provalování nerozpustilo máslo, můžeme během kynutí i 1-2x promíchnout.

  2. Vykynuté vytáhneme, propracujeme a rozválíme. Na jednu polovinu plátu nastrouháme tuhé máslo, překryjeme druhou polovinou plátu, okraje zamáčkneme a celé rozválíme na tenčí. Poskládáme na třetiny a opět rozválíme.

  3. Znovu poskládáme na třetiny a už můžeme rozválet na tenký finální plát, který rozkrájíme na trojúhelníky a z nich umotáme croissanty. Ti pilnější ale mohou skládání a rozvalování opakovat ještě klidně i dvakrát, těsto bude lépe a více lístkovat.

  4. Umotané croissanty necháme na plechu s pečícím papírem nebo fólií asi 30 minut nakynout, potřeme vodou (pouze povrch, ne boky - řez těsta -> lístky by se slepily) a ve vyhřáté troubě upečeme (250°C/asi 12-14 min - pokud vám budou moc brzo hnědnout, teplotu snižte na 220°C.)

Poznámka

Tyto slané croissanty jsou hodně podobné těm sladkým, které tu mám - s menší změnou v těstě a samozřejmě mnohem menším množstvím cukru.

Zdroj: http://www.pekarnomanie.cz/

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 7 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Slané máslové croissanty

Tématické fráze: croasanty od ládi hrušky čokoládové croissanty ládi hrušky recept na krosanty croasanty podle ládi hrušky domácí kroasan kroasan máslový kroasan láďa hruška croasanty slané croasanty kroasanty podle hrušky těsto na krosanty těsto na croasanty slané tyčky ládi hrušky domácí krosanty domácí croissanty recept maslove krosanty kroasanty podle ládi hrušky láďa hruška čokoládové croasanty máslové croissanty-recept láďa hruška kroasanty

Zapomněl/a jsem heslo