Tipy, jak nakupovat potraviny, když chcete ušetřit i zhubnout

12. 1. 2017 09:46

Přečteno: 889× Zdraví Redakce

Tipy, jak nakupovat potraviny, když chcete ušetřit i zhubnout Po vánočních svátcích všichni řešíme nějaké to kilo navíc. Usnadnit si dodržovaní zdravého jídelníčku můžete i vhodným nakupováním. Pokud budete mít doma zásobu sladkostí, jen stěží se nenecháte zlákat. Zdravé nakupování vám nejen významně pomůže na vaší cestě za zdravým životním stylem, ale navíc díky němu i ušetříte.


1. Vytvořte si nákupní seznam

Když se dostaneme do obchodu, máme pokušení koupit i něco, co nepotřebujeme. Nejčastěji se jedná o nejrůznější dobroty. Proto si předem vytvořte zdravý jídelníček (například na týden) a podle něho i nákupní seznam. Seznamu se pevně držte a uvidíte, že i výsledná cena nákupu bude o něco nižší než obvykle.

2. Vyhýbejte se nebezpečným zónám

Budete-li chodit nakupovat do známého obchodu, ušetříte tím spoustu času. Nestane se vám totiž, že byste museli zdlouhavě hledat nějaké potraviny. Jelikož znáte rozmístění jednotlivých úseků, můžete se vyhnout těm nebezpečným – jedná se zejména o regály s cukrovím, čokoládami, sladkými limonádami, chipsy a dalším. Tak nebudete pokoušet svoji vůli a dodržíte svůj stanovený plán.

3. Nenakupujte hladoví

Máte-li hlad, klesá ve vaší krvi hladina cukru. Tělo pak volá po jejím rychlém doplnění. Ihned se vám zdá, že zelenina, ovoce a další zdravé potraviny nemůžou váš hlad zahnat, a tak sáhnete po něčem velmi sladkém nebo tučném. Z hladu jsme obvykle také nervózní a netrpěliví, v důsledku čehož mnohdy rychle upouštíme od svých předsevzetí.

4. Nakupujte sami

I nákupem potravin můžete dělat něco dobrého pro sebe. Proto je vhodnější, abyste na nákup vyrazili sami. Nikdo vás tak nebude ovlivňovat a případně svádět na scestí.

 

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej svým přátelům!

Sdílet na Facebooku Poslat emailem

Ke článku nejsou žádné komentáře.

Přidat komentář

Tato webová stránka používá cookies pro vylepšení naších služeb. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zapomněl/a jsem heslo