Jak poznat špatný kvásek? Prozradí ho absence bublinek i acetonový zápach
Zdravý kvas roste doslova jako z vody, je plný bublinek a krásně voní po chlebu. Díky tomu se nám daří krásné chleby s chutnou a nadýchanou střídou. Co když je ale něco jinak? Poradíme vám, jak poznat slabý kvas.
Péče o kvas má svá pravidla. Potřebuje pravidelně krmit kvalitní moukou a odstátou vodou, také je potřeba dodržovat hygienu, abyste do něj nezanesli nečistoty a nežádoucí bakterie. Špatný kvas poznáte na první pohled, lze však zachránit.
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
Jak poznat špatný kvásek
Slabý kvas nikdy nenaroste přes noc (během 8–12 hodin) na dvojnásobný objem, netvoří žádné bublinky a kysele páchne po acetonu. Takovýto kvas je potřeba rozkrmit. Krmte ho pravidelně 2x denně po dobu alespoň 4 dnů, aby nabral sílu a mohli jste zase začít péct dobré chleby nebo jiné, např. sladké kvasové pečivo.
Plesnivý kvas je nutné vyhodit, plíseň jistě zasáhla celý obsah sklenice, byť to na pohled tak nevypadá. Nezoufejte, nový kvas snadno zase vypěstujete z mouky a vody, případně vám ho podarují v nebližší pekárně, či se rád rozdělí nějaký nadšený amatér pekař.
Další tipy a triky
Náhodný recept Zobrazit více
Nejnovější recepty Více
Dýňové kari s kuřecím masem
Přidáno před 1 hodinou
Pečená zelenina s krutonky a falešným „balkánským sýrem”
Přidáno před 12 hodinami
Brokolicové suflé
Přidáno před 13 hodinami
Vláčný koláč s jablky a povidly
Přidáno před 16 hodinami
Zeleninové placičky s cuketou a koriandrem
Přidáno před 17 hodinami
Cappuccino dort
Přidáno před 21 hodinami
Komentáře