Otestovali jsme supermarketové kaťáky: Za stovku dostanete ten nejhorší, za 69,90 Kč si ale opravdu pochutnáte
13. 3. 2026 Testování
Katův šleh patří mezi jídla, která si s oblibou dá rádo mnoho lidí, i když se někdy tváří, že tomu tak není. I proto se tato hospodská klasika objevuje i mezi supermarketovými hotovkami, které si můžete ohřát v mikrovlnce. Zjišťovali jsme, který kaťák stojí za vyzkoušení.
Legenda v mikrovlnce
Obliba hotovek v hospodách a restauracích je dlouhodobě vysoká. Toho se pochopitelně snaží využít i supermarkety, které největší hity poledních menu nabízejí ve formě, kterou si snadno připravíte v mikrovlnné troubě. Vedle populárních omáček, řízků nebo třeba bramborových knedlíků s uzeným masem a zelím, najdete na pultech také někým milovaný a dalším zatracovaný katův šleh.
Směs masa se zeleninou a rajčatovou, popřípadě kečupovou omáčkou, neodmyslitelně patří k české gastronomii a to si uvědomují i producenti hotových jídel pro ty, kteří mají na stravování jen trochu času, nebo se jim jednoduše jen nechce vařit.
Mohlo by vás zajímat
Jak „vaří“ supermarkety
Rozhodli jsme se, že právě „kaťáky“ ze třech supermarketů otestujeme, abychom věděli, jak může chutnat klasika v podání do mikrovlnky. Hotovku, kterou jsme hledali, nabízí Tesco, Billa, Lidl a Penny. Zatímco dva řetězce (Billa a Lidl) nabízí vlastní produkt, zbývající dva mají katův šleh od společnosti Apetit. Cenové rozpětí je od 69,90 Kč v Lidlu po 99,90 Kč v Bille.
Tesco
Katův šleh od firmy Apetit, který najdeme kromě Tesca i v Penny, pořídíte za 89,90 Kč. Za tuto cenu dostanete pokrm, který neurazí, ale ani nijak nenadchne. Předně je důležité nedbat na radu na obale a nechat misku s jídlem v mikrovlnce déle než 4 minuty, ideálně tak o minutu déle. Jinak se totiž dočkáte vlažné omáčky i masa.
Rýže, která je zde zvolena jako příloha, je sice dobře připravená, zrníčka se od sebe dobře oddělují, ale vůbec není slaná. V dosti řídké a lehce pálivé omáčce, ve které najdete papriku a cibuli, jsme objevili pět kousků masa. Chuťově nebylo špatné, ale rozhodně by si zasloužilo vařit trochu déle, aby nebylo tak tuhé. Poměr omáčky s masem a rýže je tak akorát.
Hodnocení: 3,5/5
Cena: 89,90 Kč
S čím si dáváte katův šleh nejraději?
-
S hranolkami? %
-
S pečivem? %
-
S rýží? %
Hlasovalo 24 návštěvníků
Billa
Prvním překvapením, milým, je příloha, kterou v Bille zvolili. Ke „kaťáku“ totiž nepodávají rýži, která je častou volbou u mnoha pokrmů s omáčkou, ale opečené brambory. Trochu jsme se obávali, jak budou chutnat po ohřátí v mikrovlnné troubě, ale výsledek byl perfektní. I zde však doporučených 5 minut nestačí, a tak jestli nechcete mít omáčku pouze vlažnou, přidejte na mikrovlnce aspoň minutu navíc.
Zatímco brambory jsou chuťově perfektní a mnohdy ani v restauraci nedostanete tak dobrou přílohu, s omáčkou si nikdo moc „nepohrál“. Je hodně řídká, najdete v ní jen pár kousků papriky a místo pálivosti, kterou je pro šleh typická, ucítíte spíše kyselost, zřejmě z použitého rajského protlaku. Maso je rozsekáno na malé kousky, což nejen nepůsobí dobře na pohled, ale ani při konzumaci nebudete nadšení. Poměr omáčky s masem se nevydařil, přílohy je totiž mnohem více než „kaťáku“.
Hodnocení: 2/5
Cena: 99,90 Kč
LIDL
Nejlevnější katův šleh jsme objevili v Lidlu. Ukázalo se však, že cena a kvalita nemusí jít vždycky ruku v ruce. Tato hotovka totiž nabídla vše, co byste od kvalitního pokrmu za necelých 70 korun očekávali. Příjemný byl už fakt, že fólii, která překrývá misku z pokrmem, a kterou před vložením do mikrovlnky propíchnete vidličkou, sundáte na jeden „zátah“. U ostatních produktů se vždy oddělila nadvakrát a dost složitě.
Jako u ostatních produktů, i zde doporučujeme přidat minutu při ohřevu navíc, abyste omáčku neměli vlažnou. Rýže je uvařená dobře, ale i zde se šetřilo se solí. Omáčka je v tomto výrobku nejhustší, chuťově nejlepší, lehce připomíná klasickou boloňskou. S pálivostí si kuchaři vyhráli, je na hraně tak, aby uspokojila i ty, kteří příliš pikantní pokrmy nevyhledávají.
Masa bylo nejvíc ze všech ochutnaných krabiček, i jeho chuť a velikost byla nejlepší. Omáčka vystačí k rýži skvěle, takže budete po konzumaci určitě spokojeni se vším, co vám může pokrm za tuhle cenu nabídnout. Dokonce by se určitě našly podniky, kde na poledním menu najdete katův šleh, který nebude chutnat tak dobře.
Hodnocení: 4,5/5
Cena: 69,90 Kč
Jak jsme testovali supermarketové „kaťáky“, zjistíte v naší fotogalerii:
Témata
Recepty k tomuto článku
Mohlo by vás zajímat
Přečtěte si Zobrazit více
Přečtěte si Zobrazit více
Komentáře