Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

říjen
9

Mezinárodní den piva a pizzy


Mezinárodní den piva a pizzy
Zdroj: Pixabay

Mezinárodní den

Mezinárodní den piva a pizzy připadá každoročně na 9. října. Tato výtečná kombinace připomene v sychravých podzimních dnech, že na světě jsou i dobré věci! Každá z těchto dvou věcí chutná výtečně i samostatně, společně se však jedná o bezkonkurenční pochoutku.

Tento den vzdává hold jedné z nejznámějších kombinací jídla a pití na Zemi. Jak pivo, tak pizza jsou k mání v nesčetném množství druhů a obě si lze vychutnat prakticky po celém světě. V mnoha kulturách.

Pivo jako přísada do pizzy

Pivo se dá použít také jako ingredience do těsta na pizzu. Nahrazuje v něm kvasinky. Dodá tedy nejen chuť, ale pomáhá též těstu kynout. 

Pivo si můžete vychutnat z minipivovaru či od velké pivní korporaci a pizzu zrovna tak. V místní pizzerii či od celosvětového pizzového řetězce.

Pivo i pizza mají bohatou historii.  Pivo je jedním z nejstarších alkoholických nápojů, které lidé vyrobili. Jeho historie sahá až do pátého tisíciletí před naším letopočtem. Dozvídáme se o něm z písemných záznamů ze starověkého Egypta a Mezopotámie.

Slovo pizza bylo poprvé historicky doloženo v roce 997 našeho letopočtu v Gaetě v Itálii a postupně pak v různých částech střední a jižní Itálie. Předchůdcem pizzy byla pravděpodobně focaccia, plochý chléb známý Římanům jako panis focacius, ke kterému se přidávaly polevy.

Kdo by neměl promeškat Mezinárodní den piva a pizzy?
Dejte jim vědět

V následujících letech tento den připadá na

Následující významné dny

Marie

Po Út St Čt So Ne

    Marie

    Náhodný recept Zobrazit více

    Nejnovější recepty Více