Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

2 způsoby, jak vykostit kuřecí maso: Máme pro vás návod, se kterým to zvládnete snadno
Zdroj: Toprecepty.cz

Upéct kuřecí roládu z plátu vykostěného kuřete není složité. Plát vykostěného kuřete naplníme, zabalíme a upečeme. Zkuste to s námi.

Narazili jste v receptu na pojem vykostěné kuřecí maso? Máte v oblibě kuřecí roládu, chcete ji upéct a nevíte, jak na to? V některých řeznictvích můžete vykostěné maso na roládu rovnou koupit nebo vám ho ochotný řezník vykostí na požádání. Co ale dělat, když tuto možnost nemáte? S naším návodem to určitě zvládnete i sami.

Naše názorné video s článkem vám při vykostění pomůže.

Napoprvé vám vykosťování dá hodně práce a bude vám to dlouho trvat, ale postupem doby budete čím dál rychlejší a šikovnější.

Jak na kuřecí roládu?

Maso okořeníte a naplníte podle chuti, náplně nedávejte mnoho, aby nevytékala a roláda šla hezky zatočit. Náplň mohou tvořit uzeniny, slanina, zelenina, vejce, sýry (i výrazné) a pod. Méně bývá více, aby se jednotlivé chutě nepřebíjely.

Po naplnění a zatočení můžete roládu sepnout jehlami na závitky (rychlejší) nebo omotat kuchyňským provázkem (lepší).

Naplněná roláda se peče asi na 220°C přibližně 3/4 - 1 hodinu, nezapomeňte podlévat vývarem a přelévat vypečenou šťávou. Z hotové rolády vznikne 6-8 porcí. Upečenou roládu nechte 10 minut odpočinout, pak odstraňte jehly nebo provázek a nakrájejte. Roláda je vděčné jídlo a skvělá je i studená nakrájená na tenké plátky jako součást obložené mísy spolu s různými uzeninami, zeleninou a podobně. Kuřecí maso vhodně doplní i ovoce, ořechy, pečivo atd.

Ze zbylé kostry můžete připravit výborný vývar.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky