Uvařili jste příliš řídká povidla? Poradíme, jak je zahustit
Povidla jsou ovocnou zavařeninou, která se od ostatních liší tím, že je zahuštěná jen odpařenou tekutinou a nebývá přislazovaná, pracuje se jen s cukrem obsaženým v ovoci. To je významný benefit tam, kde potřebujeme snižovat množství zkonzumovaného cukru.
Povidla využijeme nejen jako pomazánku na pečivo, ale hlavně jako náplň do koláčů, buchet nebo knedlíků. Nejznámější povidla jsou švestková, ale výborná jsou i povidla hrušková, jablečná, borůvková a jiná. Aby povidla netekla, měli bychom je zahustit.
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
Jak zahustit povidla
Řídká povidla z moučníků vytékají a připalují se. Na zahuštění máte několik možností.
- Z povidel na mírném ohni odpaříte vodu až do potřebné hustoty. Musíte dát pozor na připálení a nechat je pak zchladnout.
- Povidla výborně zahustí i ochutí nastrouhaný perník. Koupit můžete už přímo strouhaný, nebo ho z kusu pečiva nastrouhejte a prosejte. Perníkovou strouhanku přidávejte postupně podle toho, jak nasává tekutinu.
- Podobnou službu vám udělají i rozmělněné dětské nebo cukrářské piškoty. Hodí se do světlých povidel, ve kterých by perník ovlivnil barvu.
- Povidla můžete dochutit citrónovou šťávou i kůrou, rumem, skořicí apod.
Povidlovou náplní můžete plnit třeba kynuté knedlíky, kterým se přezdívá blbouni, nebo rychlé šátečky z těsta, které nepotřebuje kynout. Inspirujte se naším videoreceptem.
Další tipy a triky
Přečtěte si Zobrazit více
Houbové placky: Na křupavé a nadýchané placičky je důležité dodržet správný poměr hub a těstíčka. Hotové jsou za chvíli
Do nepečeného cukroví často potřebujeme rozmělněné piškoty. Jak je připravit do těsta? Máte několik možností, vyberte si
Vojtěch Vrtiška, vítěz Peče celá země, vydává unikátní kuchařku: Každý recept je tam ve dvou verzích, snazší a těžší, říká
Komentáře