Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Do nepečeného cukroví často potřebujeme rozmělněné piškoty. Jak je připravit do těsta? Máte několik možností, vyberte si
Zdroj: Openverse

Přemýšlíte, jak připravit piškoty do nepečeného cukroví? Je to jednoduché - máme několik možností, proto si každý může vybrat způsob, který mu nejvíce vyhovuje.

Rozmělnit piškoty na nepečené cukroví můžeme třemi způsoby. Záleží na vybavení kuchyně a naší šikovnosti, kterou z variant si vybereme. Piškoty můžeme umlít, nastrouhat nebo nadrtit. Poradíme, jak na to.

Jak umlít piškoty

Vyberte si svůj oblíbený způsob:

  1. Piškoty umeleme v mlýnku na maso. Mlýnek pak bude nutné umýt v teplé vodě bez saponátu a po uschnutí potřít tukem, aby nerezavěl.
  2. Mnohem šikovnější je piškoty nastrouhat na ručním, mechanickém nebo elektrickém struhadle. U ručního struhadla musíme dát pozor na prsty, protože piškoty jsou malé. Strouháme na zoubcích určených na strouhanku.
  3. Piškoty dobře nadrtí sekáček na potraviny (chopper).
  4. Piškoty můžeme také rozdrtit v sáčku válečkem na nudle. Tato práce je čistá, nemáme žádné špinavé nádobí kromě síta, přes které pak drť přesejeme.

Oblíbené nepečené cukroví

Rozdrcené nebo nastrouhané piškoty pak můžeme použít třeba na výborné rumové kuličky, s postupem poradí názorné video. Bohatou inspiraci najdeme v našem receptáři nepečeného cukroví.

 

Vánoce a vánoční cukroví

Vánoce patří k nejkouzelnějším obdobím v roce a nedomyslitelně k nim patří vůně domácího cukroví

Zpravidla se začíná perníčky, poté následují zástupci z křehkého těsta – vanilkové rohlíčky, linecké, pracny. Ke konci adventního období přijdou na řadu sněhové pusinky a kokosky. A nakonec dojde řada na nepečené druhy cukroví,  jakou jsou vosí hnízda a různé kuličky.

Mohlo by vás zajímat:

Linecké cukroví | Perníčky | Nepečené cukroví | Pracny | Vanilkové rohlíčkyKokosky | Vosí hnízda

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více