Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

NOVINKA: Naše chalupářská kuchařka

Koupit za 399 Kč

Pečeme s Ivou: Znáte grilované placky z kynutého těsta? Nevšední přílohu můžete připravit hostům u stolu přímo před očima
Zdroj: Iva Trhoňová, Jiří Sláma

K obědu budou jen naprudko osmažené plátky masa a teď uvažujete, jakou přílohu k nim připravit? Vyzkoušejte tyto jednoduché a nevšední, ale vynikající placky připravené v kontaktním grilu nebo na pánvi.

Když pekařka promluví...

Připravíme je z jakéhokoliv tvárného slaného těsta, jen je třeba být vlastníkem kontaktního grilu nebo aspoň sendvičovače (i když v něm trvá pečení trochu déle). Vykynuté a takto upečené placky jsou nejen vzhledově pěkné a tím pro strávníky lákavé, ale výborně chutnají – na povrchu lehce křupavé, uvnitř nadýchané a vláčné. Vhodné k plnění trhaným masem a zeleninou nebo k potření toustovou pomazánkou či slaným tvarohem se sekanými bylinkami a česnekem. Můžeme je podávat jako nevšední přílohu k husté polévce nebo ke guláši.

Co budeme potřebovat? Těsto: 260-270 g vody (nebo vody ředěné syrovátkou – třeba z jogrtu nebo kefíru), 300 g hladké mouky, 200 g polohrubé mouky, 1 rovná lžička cukru, 10 g soli (2 rovné kávové lžičky), 50 g změklého sádla, 8-18 g čerstvého droždí

Jak budeme postupovat? Na kvásek rozpustíme v troše vody cukr a droždí, přimícháme 1-2 lžíce mouky (vše z odváženého, přichystaného množství) a v teple místnosti necháme asi 20 minut kynout. K hotovému kvásku přidáme zbytek surovin a uhněteme pružné těsto, které necháme asi 45-60 minut kynout.

Tvarování je obrovsky jednoduché. Vykynuté těsto propracujeme a rozdělíme na díly, které válečkem rozválíme na placky vysoké cca 3 mm. Necháme je 10 minut vykynout, vložíme do rozehřátého grilu, který ničím nepotíráme a pečeme cca 10 minut. Hotové placky podáváme ještě horké, ale vynikající jsou i po zchladnutí.

Drobečky z ošatky: 

  • Sádlo je do těsta třeba přidat opravdu jen povolené, měkké. Pokud ho vezmete z lednice a budete ho rozehřívat, dejte pozor, aby nebylo horké a kvasnice nebo mouku nespařilo.
  • Každá mouka saje maličko jinak. Jednou mi stačilo na zadělání jen 250 g vody, jindy se i těch 270 g tváří, že nebude stačit… Proto raději zpočátku dejte vody méně, vždy ji pak po kapkách můžete přidat.
  • Zkuste někdy těsto rozválet na zcela tenku placku a usmažit ji na suché pánvi. Vynikající je potřená slaným tvarohem se sekanými čerstvými bylinkami.

Další recepty ode mě najdete na tomto webu pod mou přezdívkou cathleen.
Příběh mého života i mé cesty k pečení najdete zase zde.

Kuchařka Iva Trhoňová

„Pečící manželka, matka a babička“

https://www.pekarnomanie.cz/

Iva Trhoňová je, jak sama říká, „pečící manželka, matka a babička“, ale také autorka kuchařských knih Ruce v mouce, Upečeno s láskou, Hrátky s těstem a Kouzlo domácí pekárny, a také webové stránky Pekárnománie. Péct začala kdysi před lety, aby rodina ušetřila, postupně se z toho stala celoživotní vášeň, která má ještě i hlubší smysl. „Dokud peču, žiju,“ říká Iva, která s rodinou bydlí v jihomoravských Mouchnicích.

Témata: Pečeme s Ivou, droždí, grilování, kynuté těsto, svačina, Grilování levou zadní

Recepty k tomuto článku

Komentáře

Ke článku nejsou žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář