Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

září
10

Den jídla u televize


Den jídla u televize
Zdroj: Pixabay

Národní den

Jsou dny, kdy se člověku chce lenošit a jen tak polehávat u televize. K tomuto způsobu odpočinku se hodí nějaké chuťovky. Dáme vám pár tipů. Den jídla u televize připadá na 10. září.

Chuťovek k televizi je celá řada. Někdo se spokojí s oříšky, další s brambůrky (i ty si můžete sami připravit), další sáhne po něčem lehce složitějším. Oblíbenou volbou bývají právě pokrmy z brambor, ať už zmiňované chipsy, nebo hranolky. Takové domácí hranolky jsou jednou za čas výjimečnou pochoutkou. Jak na ně? Stačí omýt několik větších brambor (nejlepší jsou moučné brambory typu C), nakrájet je na hranolky a dát je do trouby, osmažit je v hluboké pánvi nebo je hodit do friťáku. Hranolky nemusí být jen z brambor. Jak na slavné batátové nebo zdravé mrkvové?

Nejlepší chuťovky k televizi

V úvodu jsme psali  také o oříškách. Také ty si můžete upravit dle svých chutí. Stačí pořídit větší množství nesolených a nepražených oříšků podle vlastní volby a naložte je na 24 hodin do medu. Potom je i s medem přendejte na pánev a pražte, dokud med nezkaramelizuje. Oříšky osolte a nechte ještě chvíli pražit. K televizi také oceníte sušené maso, tradiční to pokrm amerických indiánů. Jednoduchý návod na dokonalé jerky jsme popsali v tomto článku. Doporučujeme také slané šneky, základem jejichž přípravy je vyválené listové těsto.

 

Kdo by neměl promeškat Den jídla u televize?
Dejte jim vědět

V následujících letech tento den připadá na

Následující významné dny

Marie

Po Út St Čt So Ne

    Marie

    Náhodný recept Zobrazit více

    Nejnovější recepty Více