Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pomazánky s uzeninou: Na rychlé a levné večeři si pochutná celá rodina
Zdroj: TopRecepty.cz

Pomazánky jsou skvělé k čerstvému pečivu. Výběr různých variant je bohatý, tentokrát pro vás máme recepty, do kterých potřebujete salám nebo jinou uzeninu. Tradiční salámové pomazánky vyjdou levně a dobře zasytí.

Chutně a nápaditě připravené pomazánky se hodí na svačinky pro děti, večeře pro celou rodinu i jako podklad na chlebíčky k různým příležitostem. Velmi často se připravují ze zbytků nebo takzvaně ze surovin, co dům dal. 

Salámových pomazánek existuje celá řada

Receptů na přípravu chutných a voňavých pomazánek, do jejichž základu patří uzenina, je velký výběr. Vybírat můžete mezi pomazánkami z tvrdého nebo měkkého salámu.

  • Z tvrdého salámu je velmi chutná lovecká pomazánka, jejíž základ tvoří pomazánkové máslo, hořčice, lovecký salám a cibule. Pochutnat si jistě můžete i na máslové pomazánce z tvrdého salámu, která je díky přidanému křenu výraznější a je určena hlavně pro dospělé.
  • Pomazánky z měkkého salámu jsou velmi oblíbené a pokud do nich přidáte kvalitní šunku, jsou vhodné i pro děti. Vedle nešlápnete, když si připravíte šunkovou pěnu. Doma vyrobená bude jistě mnohem chutnější a zdravější než kupovaná v obchodě.

Chalupářská pomazánka

Známá retro pochoutka, která se připravuje z měkkého salámu, vařených vajíček a tatarské omáčky, patří neodmyslitelně k létu na chalupě. Výborně chutná s čerstvým rohlíkem a je během chvilky hotová. S návodem na její přípravu vám pomůže náš videorecept.

Připravujete doma rádi pomazánky? Budeme rádi, když se s námi v komentáři pod článkem podělíte o tipy na vaše nejoblíbenější.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky