Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Škoda kapky, která přijde na zmar: Jak dlouho vydrží otevřené víno v lednici?
Zdroj: Pixabay.com, Vinotecarium, Pixabay License

Dát si večer po práci, k filmu nebo k dobré večeři, sklenku vína ještě nikdy nikoho nezabilo. Obzvlášť, pokud kupujete dražší víno, vás ale možná trápí, jak dlouho pak otevřená lahev může být v lednici, aby se pití nezkazilo a vy ho nemuseli zbytečně vylít. Skladování vína má svá pravidla; pojďme se na ně podívat.

Otevřená lahev vína v lednici

Každý, kdo si doma rád dopřeje sklenku dobrého vína, se asi někdy zamýšlel nad tím, jestli má cenu otvírat celou lahev, když ví, že pak bude nějaký čas stát v lednici. Nezkazí se to drahé víno, které bych nerad vyléval? Příliš dlouhá oxidace vínu skutečně škodí, zbavuje ho chuti i ovocnosti a mění jeho barvu. Oxidované nebo-li zvětralé víno poznáte na první dobrou; je cítit zatuchlinou, chutná kysele, skoro jako ocet, a v jeho barvě se objevují hnědé tóny. Takové víno už opravdu nezachráníte, takže jak tomuto stavu předejít?

  • Šumivé víno po otevření skladujte v lednici a spotřebujte do druhého dne.
  • Bílé víno po otevření uzavřete korkovou zátkou a skladujte v lednici. Takto uchované jej můžete pít ještě 3 až 5 dní po otevření.
  • Stejně uzavřené a skladované růžové víno je možné konzumovat i 5 až 7 dní po otevření.
  • Nedopité červené víno zazátkujte, ale nedávejte jej do lednice. Uložte jej na tmavé chladné místo - tam si uchová chuť ještě 3 až 5 dní.

Tip: Pokud jste u daného vína o den, dva přetáhli dobu, kdy jej ještě můžete pít, nezbavujte se ho hned - takové víno totiž ještě lze využít při vaření do nejrůznějších receptů. Zkuste třeba hovězí na víně nebo slavného francouzského coq au vin.

Víno a kyslík; kdy si škodí a kdy se potřebují?

Kyslík výrazně ovlivňuje vlastnosti vína. Působí na barvu, chuť i aroma vína. Velice záleží na tom, jaký druh vína pijete. Zatímco mladá bílá vína ztrácí chuť rychle, bariková vína (zrající v barikových sudech) si ji zachovají i několik dní. Obecně oxidaci více odolávají sladká vína s vyšším obsahem alkoholu, zatímco ta jemná jsou méně odolná.

Některým vínům ale přísun vzduchu po otevření naopak prospívá nebo je dokonce přímo žádoucí pro ideální rozvinutí chutí a vůní. Jedná se zejména o těžká bariková červená vína. Ta je před pitím nutné nechat tzv. vydýchat. Existují druhy, kterým stačí čas v řádu desítek minut až hodiny, jiná potřebují i den či dva před konzumací. Protože se většinou jedná o dražší vína dostupná ve specializovaných prodejnách a vinárnách, poraďte se o konkrétním druhu přímo s prodejcem, který by vám měl poskytnout potřebné informace. Podobný postup se používá také u archivních vín - říká se mu dekantace, jeho smyslem je ale primárně odstranit z vína kal nebo krystalky, které se usazují na dně lahve.

Jak skladovat uzavřené víno

Ani zavřenou lahev nemůžete doma uložit jen tak někam. Je třeba ji skladovat v tmavé místnosti s teplotou mezi 10 až 12°C a ideálně ve vodorovné poloze, protože víno by se mělo neustále dotýkat korku. Vína totiž zrají i v lahvích. V blízkosti vína by neměly být chemikálie nebo věci či potraviny se silně zapáchajícím odérem. Stolní vína, která jsou dostupná v supermarketech, jsou určena k přímé spotřebě a je vhodné vypít je v rozmezí 3 až 6 měsíců od zakoupení.

Témata: víno, červené víno, bílé víno, růžové víno, šumivé víno, alkohol, babské rady, návody

Recepty k tomuto článku

Komentáře

Ke článku nejsou žádné komentáře.

Přidat komentář

Přidat komentář


Související obsah

			Lemon curd

Lemon curd

Hodnocení 0x

Lemon curd je tradiční anglický citronový krém (pomazánka či marmeláda), který má široké využití. Hodí se na palačinky, lívance, nebo jako náplň… Číst více

Edice Toprecepty.cz

Kuchařky a kalendář

Naše kuchařka

Do obchodu

Každé ráno pro Vás vyberu osvědčené recepty a pošlu Vám je e-mailem. Vaše Marie

Přidejte se k více jak  100 000 odběratelům