Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

duben
6

Mezinárodní den spaghetti carbonara


Mezinárodní den spaghetti carbonara
Zdroj: Pixabay

Mezinárodní den

Mezinárodní den spaghetti carbonara připadá každoročně na 6. dubna. Užijte si chutě Itálie a dejte si tento lahodný těstovinový pokrm, s vejci, česnekem, parmezánem a kousky lahodné pancetty.

Špagety carbonara jsou nejspíše nejznámější těstoviny na světě a Italové jsou na něj jaksepatří hrdí. I proto mají svůj svátek. Jde o jídlo jednoduché na přípravu, ale s velmi výraznou chutí. Pokrm jemně voní slaninou a česnekem.

Italská

Ačkoliv za zemi gurmánů je dnes považována Francie, byla to Itálie, kdo hrál z historického hlediska v evropské gastronomii prim. Obchodníci z Benátek a Florencie dováželi exotické koření a potraviny…

Co patří do špaget carbonara

Spojení „alla carbonara“ se do češtiny překládá „po uhlířsku“. Italským národním jídlem se tento pokrm stal až po skončení druhé světové války. V poválečném Římě byla slanina z amerických zásob, vejce z domácích chovů slepic a špagety. Jestli však s tímto receptem přišli skutečně jako první Italové, nebo to byli Američané je opředeno tajemstvím. Jedno je však jisté, díky jednoduchosti přípravy se tento recept rychle rozšířil do světa. V různých národních kuchyních se špagety po uhlířsku dočkaly několika úprav.

Jak však vypadá originální recept, se kterým bychom měli den špaget carbonara oslavit? Stačí k němu jen pár ingrediencí: špagety, pancetta, vejce, česnek a parmazán, olej a koření. Nedává se smetana ani se nepoužívá anglická slanina. Sáhněte opravdu po italské pancettě, která se vyrábí nasolením vepřového boku. Pancettu můžete případně nahradit prosciuttem, což je mnohem lepší než použít uzenou slaninu.

Kdo by neměl promeškat Mezinárodní den spaghetti carbonara?
Dejte jim vědět

V následujících letech tento den připadá na

Následující významné dny

Marie

Po Út St Čt So Ne

    Marie

    Nejnovější recepty Více