Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Na rychlé oloupání cibule pomáhají různé vychytávky. Vyberte si tu, která vám nejlépe vyhovuje
Zdroj: Pixabay

Při loupání cibule často zbytečně slzíme a tiše zuříme, protože množství slupek jde velmi špatně dolů. Tuto činnost nám usnadní několik triků.

Přitom slzení lze omezit a loupání usnadnit. Přinášíme několik triků a vychytávek na jednodušší loupání. Vyberte si způsob, který vám nejlépe vyhovuje.

  1. Cibuli vložíme do cedníku nebo mísy s otvory. Svaříme přiměřené množství vody a cibuli vroucí vodou vydatně prolijeme. Případně cibule do horké vody na dvě minuty namočíme a scedíme. Po zchladnutí jde změklá slupka lépe oloupat a cibule také méně štípe do očí. Tento postup je obzvlášť výhodný u drobných cibulek.
  2. Slupku cibule (všechny vrstvy) podélně prořízneme a pak sloupneme všechny vrstvy najednou.
  3. Cibulí ze všech stran několikrát udeříme o prkénko. Slupka se uvolní a jde lehčeji oloupat.
  4. Může nám pomoci mikrovlnná trouba. Cibuli s odříznutými konci do ní vložíme na půl minuty. Půjde lépe loupat a zahřátí pomůže, aby tolik neštípala.

Jak nakrájet cibuli najemno

Na téma "Cibule v naší kuchyni - snadno dostupná síla z přírody" se zaměřuje náš další článek. Připomene také, ve kterých receptech cibule nesmí chybět.

 

Komentáře

zizala zizala

27. 2. 2024 12:02

Pacesko: Děkujeme za další tipy :-K

Pacesko

25. 2. 2024 14:02

Každá cibule je jiná. Na jedné drží slupka jak hluchej dveře, druhá se loupe sama...
Můj osvědčený postup. Resp. 2:
1) Neoloupanou cibuli přepůlíme ve směru od natě, po kořen. Teprve teď uřežeme konce - u nati rovně, u kořenů šikmo dovnitř (uřežeme tak spojení slupek). Z obou stran pak nožem vlezeme v některém rohu pod slupku a lehce ji stáhneme
2) Uřežeme oba konce a přes řezy, kolem dokola, narežeme vrchní dužinatou vrstvu. Nožem nebo nehty ji nadvihneme a oloupeme.
Druhá varianta je rychlejší, ale v suma sumárum po sečtení slupek na 5kg pytel cca 3 cibule vyhodíme. Samozřejmě, když se dělá nějaká "ekšn" a vaří se 60 litrů guláše nebo naopak, když potřebujete jenom jednu, tak se na to nehledí... <3

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Nejnovější recepty Více