Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak snadno dostat kečup z láhve. Nejprve nechce téct vůbec a najednou ho máme na talíři až příliš
Zdroj: Unsplash

Někteří o kečup nestojí, jiní by si ho nejraději přidávali skoro ke každému jídlu, pokud se k němu alespoň trochu svou chutí hodí. Ne vždy ale tato rajčatová pochoutka dobře vytéká ze sklenice. Můžeme vyzkoušet jednoduchý trik, který postup usnadní.

Možná plánujeme grilování a vybíráme něco vhodného na dochucení grilovaných dobrot. Buď si připravíme či koupíme výborné grilovací omáčky, nebo použijeme jednoduše kečup. Jenže čerstvě otevřený kečup někdy ze sklenice hůře vytéká. V tom případě včas využijeme jednoduchou pomoc. Stačí do láhve vsunout brčko na pití. Samozřejmě čisté a suché. Do láhve se díky brčku dostane vzduch a kečup začne snadno vytékat. Nestane se nám pak, že budeme mít kečupu půlku talíře a rozdávat ho spolustolujícím.

Jak dostat zbytek kečupu z láhve

Nejjednodušší je poslední zbytek vypláchnout vodou a využít do omáčky, ať už do rajské nebo do některé pikantní, třeba ke špagetám.

Z rajčat se kromě kečupu připravují další oblíbené speciality, jednou z nich jsou rajčata naložená v oleji. Jak na to, poradí náš další článek.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více